Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie!

Proszę skondensować informację o brown jelly.

Porozrzucane są.

- Co to takiego jest?

- I nigdzie nie znalazłem jak sie z tym walczy.

- czemu najczęściej atakuje euphyllie ?

chyba że jest taki temat !?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnym antybiotykiem na BJ jest chloramphenicol, latwy do kupienia (w kazdym razie na amazonie). Z tym ze jest to antybiotyk stosowany dla ptactwa. Kiedy o nim pierwszy raz czytalem na RC to koles pisal o kapielach zewnetrznych. Rzeczywiscie sa bardzo skuteczne. BJ znika, a korale maja zero stresu. Natomiast nigdy nie stosowalem go w akwarium i nie mam pojecia jak ten antybiotyk wplywa na inne organizmy w tym flore bakteryjna. Kolega natomiast mial tego sporo w akwarium i nie mogl wyciagnac korali. Zastosowal wiec chemiclean i okazalo sie ze bylo to rowniez skuteczne. Jednak z tymi wszystkimi przykrymi konsekwencjami jak szalejacy odpieniacz i koniecznosc wymiany, w jego przypadku, okolo 200L wody. Jednak BJ odeszlo :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie BJ zaatakowala kiedyś axifuge, poleciala polowa korala

pomogla kapiel w RO + kilka kropel jodyny


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogła jodyna i płukanie w RO z jodyną. Chociaż później okazało się, że przeżył też odcięty kawałek spisany na straty i płukany w kranówie...


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , kolega ma problem BJ, czy możecie podpowiedzieć w jakich proporcjach przygotować wodę RO z jodyną i ile czasu płukać korala? Może znacie jakieś inne sposoby pozbycia się tego dziadostwa?


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja euphyllia miała przygodę z rhodactisem, zanim się zorientowałem to jedną główkę musiałem amputować, na drugiej kolejnego dnia pojawiło się brown jelly i pokrywało coraz większą część główki, koral przepisany na straty antybiotyku juz nigdzie bym nie kupił więc mając mało do stracenia wziąłem go pod wodę kranową i umyłem patyczkiem do uszu całą główkę, wsadziłem do akwa, wyjechałem na dwa dni, po powrocie koral pięknie napompowany i brak śladu po brown jelly.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.