Skocz do zawartości
zibisky

H&S 150-F2001Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos ma doswiadczenie z tym odpieniaczem? Jaki wymaga poziom wody? Prosze o opinie. Dzieki

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj ze Stanim. Miewał je na targowisku

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody z tego co pamiętam to 20cm:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, okolo 20 cm.

To swietna konstrukcja.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam pytanie czy można, i czy jest sens podpiąć do tego body pompkę Tunze 9420.04

Pozdrawiam Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert;

na tej pompie, odpieniacz prawdopodobnie nie rozwinie calej swojej mocy. Normalnie podlaczane sa pompy 33 W a ta Tunze ma mniejsza moc.

Mozesz sprobowac, ale Watow sie za bardzo nie da oszukac :ninja:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert;

na tej pompie, odpieniacz prawdopodobnie nie rozwinie calej swojej mocy. Normalnie podlaczane sa pompy 33 W a ta Tunze ma mniejsza moc.

Mozesz sprobowac, ale Watow sie za bardzo nie da oszukac :ninja:

Witam

Dzięki Stani za szybką odpowiedź nie jestem specem od sprzętu dla tego zapytałem.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak z tymi watami ale podpinajac spirometr pod AquaBee 33W i pod wymieniona wyzej Tunze to niebo a ziemia. Fakt ze Tunze przyklamalo i to sporo, ale ilosc powietrza ponad dwa razy wieksza.

A tak przy okazji to ten H&S Zibiskiego jest od Ciebie Stasiu :thumbsup:

@ Robert i Zbyszek co wy kombinujecie bez konsultacji ze na ? :clowning

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, ten odpieniek jest od Darka czyli i od Ciebie :rolleyes: Nie mam do niego zastrzezen. Na moje smiga ok ale zastanawiam sie czy wystarczajacy bedzie przy stosowaniu probiotykow w baniaku jakies 330 litrow. Czy moze przydalby sie jakis tuning. Nie ukrywam, ze konstrukcja mi pasuje I jest bardzo poreczny w obsludze, dlatego tez nie chcialbym go zmieniac.

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani...

No coz, ten odpieniek jest od Darka czyli i od Ciebie :rolleyes: Nie mam do niego zastrzezen. Na moje smiga ok ale zastanawiam sie czy wystarczajacy bedzie przy stosowaniu probiotykow w baniaku jakies 330 litrow. Czy moze przydalby sie jakis tuning. Nie ukrywam, ze konstrukcja mi pasuje I jest bardzo poreczny w obsludze, dlatego tez nie chcialbym go zmieniac.

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

Edytowane przez zibisky (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, okolo 20 cm.

To swietna konstrukcja.

Jesli mam poziom 25.5 cm, to zn. ze musze cos z tym zrobic czy jest to w granicach "jakiejs tolerancji?

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podłóż coś pod odpieniacz


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz do tego odpieńka Tunze to będzie wymiatał, widziałem u kolegi jak to chodzi.Ma ten model właśnie z Tunze niebo a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak z tymi watami ale podpinajac spirometr pod AquaBee 33W i pod wymieniona wyzej Tunze to niebo a ziemia. Fakt ze Tunze przyklamalo i to sporo, ale ilosc powietrza ponad dwa razy wieksza.

A tak przy okazji to ten H&S Zibiskiego jest od Ciebie Stasiu :thumbsup:

@ Robert i Zbyszek co wy kombinujecie bez konsultacji ze na ? :clowning

a zmieniles zwezke w aquabee? na wlocie 12 mm do pompy to ona sie meczy strasznie, zaloz wlot 20 mm to zobaczysz jak tunze kucnie przy AB 33W ;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zmieniles zwezke w aquabee? na wlocie 12 mm do pompy to ona sie meczy strasznie, zaloz wlot 20 mm to zobaczysz jak tunze kucnie przy AB 33W ;)

A to jest ciekawe z ta zwezka....

Musze sprawdzic.

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To podłóż coś pod odpieniacz

Podkladalem pod odpieniek aby regulowac poziom wody. Teraz ustawiony jest na mokro i przez tydzien uzbiera kubek. Jesli pojdzie wyzej tak aby otrzymac okolo 20 cm poziom wody czyli o 5.5 cm roznicy, to na mokro bedzie mial problem zeby cokolwiek uzbierac. Slup wody opadnie. Przy 25.5cm na sucho jaaaakos idzie ale "normalny" efekt jest na mokro .

Mysle, ze tu akurat poziom wody jest w "granicach" tyle, ze pompa nie wydaje....

Pomysl darecky3 trzeba przetestowac.

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkladalem pod odpieniek aby regulowac poziom wody. Teraz ustawiony jest na mokro i przez tydzien uzbiera kubek. Jesli pojdzie wyzej tak aby otrzymac okolo 20 cm poziom wody czyli o 5.5 cm roznicy, to na mokro bedzie mial problem zeby cokolwiek uzbierac. Slup wody opadnie. Przy 25.5cm na sucho jaaaakos idzie ale "normalny" efekt jest na mokro .

Mysle, ze tu akurat poziom wody jest w "granicach" tyle, ze pompa nie wydaje....

Pomysl darecky3 trzeba przetestowac.

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

tylko ze odpieniek bedzie za maly hehe, tak samo jakbys tunze podpial, wg mnie nic nie zyskasz bo przeleje po 2 sekundach


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego odpieniacza ale czy nie wystarczy mu zamontować zawór na wylocie żeby nim regulować pianę?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlacz rure od niego. Zostaw tylko fajke zamontowana na stale, to duzo daje, u mnie tak chodzil caly czas


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze odpieniek bedzie za maly hehe, tak samo jakbys tunze podpial, wg mnie nic nie zyskasz bo przeleje po 2 sekundach

Darek, 100% sie z Toba zgadzam. Mysle tylko czy moje 330l bagienko na probio wytrzyma?

Ja widze, ze robi swoja robote....

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odlacz rure od niego. Zostaw tylko fajke zamontowana na stale, to duzo daje, u mnie tak chodzil caly czas

Pozatym wlasnie w tej chwili przebudowalem sumpa I sprawdzam vo mi poleciles z ta rura....

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

post-15928-1381520680,42_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....tak, tak ja wiem ze jest jeszcze bagienko ale to zaraz po wycieciu przegrody w sumpie I zainstalowaniu odpienka poprawnie....maly upgrade....zobaczymy jak bedzie jutro....

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam tego odpieniacza ale czy nie wystarczy mu zamontować zawór na wylocie żeby nim regulować pianę?

Ciekawy pomysl....

Sprawdze. Dzieki

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, 100% sie z Toba zgadzam. Mysle tylko czy moje 330l bagienko na probio wytrzyma?

Ja widze, ze robi swoja robote....

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

spokojnie wystarczy


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wcięło mi posta.

A pisałem, że takiego szmelcu jak Tunze 9420.xxx to już dawno nie widziałem. Np. 9420.040 zamiast deklarowanych przez producenta 850 litrów powierza na godzinę bierze niecałe 400. Sprawdzałem w różnych konfiguracjach, nawet z rozwierconym wlotem wody...

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.