Skocz do zawartości
Artur1234

Skimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam widze ze niektórzy maja problem w akwariach nano z mgłą na wodzie polecam zrobienie skimmera dziala w filtrze kaskadowym mam taki wystarczy kupic najtanszy filter made in china ze skimerem i zaadoptowac go do filtra kaskadowego polecam duzo miejsca nie zajmuje

post-22861-0-03224300-1388601980_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent, sam go kiedyś zrobiłem na krótko, bo był mały problem. Brak regulacji proporcji wody pobieranej z dna i z powierzchni. Potrafiło zasysać powietrze i kaskada pieniła jak odpieniacz.

Zamontowałem skimmer Fluval, coś takiego

http://www.petsupplyoutlet.com/fluvalsurfaceskimmera240.aspx

z tym, że do odpieniacza. Jest super. Polecam.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki z chińskiej kaskady zamontowany w fzn-3.

Regulację da się zrobić. Wystarczy wepchnąć głębiej tą rurkę co wchodzi w kolanko i wtedy ciągnie trochę słabiej. Ja z kolei będę potrzebował, żeby ciągnął trochę mocniej, ale to też da się zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny skimmer robił kiedyś Hagen - mały, estetyczny i był niedrogi:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Aquael nie myśli o skimmerach do fzn 3 . Był by to dobry krok firmowy jeżeli wypuścili by akcesoryjny skimmerek. A tak to tylko diy zostaje.. mam dwie końcówki to kiedyś się pobawie :D


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nawet trzy końcówki :) Właśnie wczoraj na drugiej zrobiłem drugi skimmer w innej konfiguracji i działa lepiej.

Wychodzi na to, że skimmer trzeba wyprowadzić na bok. Wcześniej miałem po środku, ale wypadająca z kaskady woda odpychała prawie cały film i skimmer zbierał w większości czystą wodę. Dzięki temu trochę filmu zawsze było. Teraz jest wyprowadzony z boku i w parę sekund zebrał tę resztę filmu co była.

Obawiam się, że nawet jeśliby aquael wypuścił oryginalny skimmer, to byłby droższy niż 16zł. A tyle kosztuje chińska kaskada, w których te skimmery są na prawdę dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłacił bym nawet 40 zł za skimerek :) . Chodzi również o miejsce w akwarium , bo jeżeli mam już kaskade to po co kupować drugą tylko dla skimmera ?

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że kosztuje grosze, a skimmerek łatwo przymocować do fzn :)

Gdyby był aquaelowy skimmer to pewnie byłby droższy niż cała kaskada chińska (hbl). A one te skimmery mają na prawdę dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.