Skocz do zawartości
volf

jak uzyskać efekt blików?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki panowie za rady wykorzystam wszystkie

Część obsady sprzedane reszta życia idzie do dwóch mniejszych zbiorników żeby łatwo przestawiać z kąta w kąt w czasie remontu więc będzie trochę czasu na eksperymenty z lampą.Sprawdziłem oferty sklepów,są to tanie rzeczy więc można się pobawić.

Zamawiam 3x20w +zasilacz i drugi zestaw 10x3w +zasilacz,dla spokojnego sumienia wezmę jeszcze 30x1w,wszystkie w bieli,a jako niebieskie wykorzystam dwie aktyniki t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zobaczyc jak dlugo ciagniesz zbiornik bez aktyniki i jak będzie wyglądał ( kolory które widac) czemu wszyscy ładują niebieskie światło widoczne w większym lub mniejszym stopniu? Może to źle sformulowalem z tym białym bo chodziło mi o widoczne pasmo. Nie jestem fachowcem od spektrum i gość który zaczyna z morszczyzna tez zapewne nie jest więc jak łopatologicznie wylozyc jakie światło będzie dobre? Dojdzie pomału sam do tego co chce mieć w lampie ale czemu ma kombinowac we wszystkie strony?

Edytowane przez KRUSZYNA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat ile ledów i jakich polecacie do zrobienia blików u mnie.

Baniak 130x50x50, teraz świeci 6x54W świetlówki ATI patrząc od przodu

1.actynika

2.blue plus

3.purple plus

4.coral plus

5.blue plus

6.blue plus

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie efekt blików najbardziej widoczny przy niebieskich ledach 3W x 9 szt na listwie 120 cm , koniecznie soczewki na diodach

Skieruj cyrkulacje na lustro wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać nazwę tych diod ?

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a które soczewki polecasz bo jest ich tyle, że nie mogę tego ogarnąć :)


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie czytanie mongolskich teorii na temat jak uzyskać bliki z t5 lub diód 1,2 czy 3 watowych.Nie utrudniajcie sobie życia bez potrzeby posłuchajcie Waldiego,a będziecie zadowoleni.Tylko HQI lub chip led da Ladne duże bliki.Ja kupiłem 3 halogeny led 30w po 40zł za sztukę,wymieniłem w nich chipy na 14000K i jestem bardzo zadowolony.W sumie 90W świat światła led kosztowało mnie ok 230 zł z przesyłką.Do tego ominął mnie temat nieodpowiednich zasilaczy driverów i innego ustrojstwa na którym się po prostu nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a które soczewki polecasz bo jest ich tyle, że nie mogę tego ogarnąć :)

60 stopni tak mam ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie czytanie mongolskich teorii na temat jak uzyskać bliki z t5 lub diód 1,2 czy 3 watowych.Nie utrudniajcie sobie życia bez potrzeby posłuchajcie Waldiego,a będziecie zadowoleni.Tylko HQI lub chip led da Ladne duże bliki.Ja kupiłem 3 halogeny led 30w po 40zł za sztukę,wymieniłem w nich chipy na 14000K i jestem bardzo zadowolony.W sumie 90W świat światła led kosztowało mnie ok 230 zł z przesyłką.Do tego ominął mnie temat nieodpowiednich zasilaczy driverów i innego ustrojstwa na którym się po prostu nie znam

hehehe wiesz jak jest ludzie są różni i właśnie niektórzy lubią sobie komplikować życie hehe

ale tak to już jest,bo wiesz za proste chip + zasilacz+ wtyczka coś nie tak to nie możliwe :thumbsup:

i zaczynają się jakieś drajwery soczewki wschody i zachody heheheheh

120 diod 1,2,3 watowych na radiatorze wielkości drzwi wejściowych hahahahahah masakra :rofl:

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmontowałem dziś lampę 10 x 3w na radiatorze wielkości (drzwi wejściowych) 80cm, dodatkowo między te diody będą wstawione 3 x 10w na osobnym zasilaniu, żeby całkowicie wyeliminować lampę t5. Zakupione soczewki 45*wylądowały w szufladzie bo okazały się całkowicie zbędne.Efekt blików na samych 3w przeszedł moje oczekiwania...odlot,żona po pięciu minutach wyszła z pokoju z bólem głowy.Aż się boje pomyśleć co będzie jak wstawię jutro dziesięcio watówki hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe wiesz jak jest ludzie są różni i właśnie niektórzy lubią sobie komplikować życie hehe

ale tak to już jest,bo wiesz za proste chip + zasilacz+ wtyczka coś nie tak to nie możliwe :thumbsup:

i zaczynają się jakieś drajwery soczewki wschody i zachody heheheheh

120 diod 1,2,3 watowych na radiatorze wielkości drzwi wejściowych hahahahahah masakra :rofl:

Wschody i zachody według mnie bardzo przydatne i dużo mniej stresujące dla naszych podopiecznych,na rafie z nocy nie robi się od razu południe tylko jest wschód słońca.Co do radiatora drzwi wejściowych to lepsze dla korali jest rozmieszczenie diod nad całym zbiornikiem.Proponuje założyć kilka chipów i zaświecić nas acroporami i z czasem się pochwalić jak rosną


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosował ktoś diody 20000-25000K

interesuje mnie czy widać różnice(barwa,jasność) w porównaniu do 13-15K

będę składał drugą lampę i kuszą mnie te diody tylko nie wiem jaki odcień wyjdzie

edyt. nikt nie używa?...nie wierze

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wschody i zachody według mnie bardzo przydatne i dużo mniej stresujące dla naszych podopiecznych,na rafie z nocy nie robi się od razu południe tylko jest wschód słońca.Co do radiatora drzwi wejściowych to lepsze dla korali jest rozmieszczenie diod nad całym zbiornikiem.Proponuje założyć kilka chipów i zaświecić nas acroporami i z czasem się pochwalić jak rosną

post-9905-0-93585000-1422463470_thumb.jpeg

:whistle:

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-9905-0-93585000-1422463470_thumb.jpeg

:whistle:

a co bliżej o tym zbiorniku bo fotka mała i nawet lamp nie mogę dojrzeć


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wschody i zach.zostawmy słońcu,rano odpalamy niebieskie nieblikające :laughing:, w południe białe i po zawodach

Acropory i słynne t5 :question: ,inny wymiar akwarystyki też może być ciekawy,na pewno relaksujący bez obgryzania paznokci

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi,pięknie BRAWO :thumbsup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-9905-0-93585000-1422463470_thumb.jpeg

:whistle:

jak napisał Prospero to lampy kessil więc mogę się mylić ale to chyba nie te czipy które stosujecie wy tylko są to diody od cree montowane na jednej matrycy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z materiałów Kessil wynika, że to raczej ich własne oryginalne podejście do tematu chip led, ale raczej bliższe niż dalsze. Nazywają to gęstą matrycą led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisał Prospero to lampy kessil więc mogę się mylić ale to chyba nie te czipy które stosujecie wy tylko są to diody od cree montowane na jednej matrycy

o boszzzzzz ,co za różnica tam są pomieszane punkty białe i niebieskie różne odcienie i może jakiś czerwony

i co z tego ,ja mam oddzielnie jeden chip biały inny niebieski

chodzi o efekt blików ale i tu i ti ci nie pasuje bo ty chcesz mieć doświetlone jak piszesz całe akwarium na radiatorze wielkości dżwi wejściowych

a ja pokazałem ci że nie trzeba,inni też ci pokazują,i co? gdzie jest niedoświetlone ? :Mister grin

nie no ja wymiękam,starczy


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boszzzzzz ,co za różnica tam są pomieszane punkty białe i niebieskie różne odcienie i może jakiś czerwony

i co z tego ,ja mam oddzielnie jeden chip biały inny niebieski

chodzi o efekt blików ale i tu i ti ci nie pasuje bo ty chcesz mieć doświetlone jak piszesz całe akwarium na radiatorze wielkości dżwi wejściowych

a ja pokazałem ci że nie trzeba,inni też ci pokazują,i co? gdzie jest niedoświetlone ? :Mister grin

nie no ja wymiękam,starczy

Waldi pokazałeś zbiornik z spsami i tutaj mnie nie chodzi o efekt blików bo są i ta chipach i na drzwiach też,tylko post wyżej napisałem aby zaświecić takimi jak masz kilkoma chipami nad acroporami i się pochwalić bo do tej pory nie widziałem zbiornika sps na tych właśnie chipach a twoje akwarium które podałeś jest na kessil więc to inna bajka tak?czy twierdzisz że to te same chipy co twoje?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to te same chipy tylko tłumaczę ci że nie jednolite ,tylko kolorowe

DOKŁADNIE TA SAMA TECHNOLOGIA !


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to te same chipy tylko tłumaczę ci że nie jednolite ,tylko kolorowe

DOKŁADNIE TA SAMA TECHNOLOGIA !

no własnie nie mogę znaleźć czy kessil używa właśnie takich chipów jak twoje,czytałem na innych forach że to technologia cree

możesz zaklinować jakieś opisy lamp kessil że wynika że to te same chipy co twoje a nie cree

technologia może i to ta sama bo można upchnąć na małej matrycy cree,power ledy i te twoje też ale dioda diodzie nie równa

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.