Jump to content

emil525

Klubowicz
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jędrzejów

Recent Profile Visitors

320 profile views
 1. Pojechałem do Kielc do sklepu zoologicznego po jakieś słodkie rybki bo u mnie w Jędrzejowie wówczas była straszna lipa.Zobaczyłem w jednym akwa kraba pustelnika.Ale czadowy te czarno niebieskie nogi i sam fakt że mieszka w muszli po ślimaku.Ja: To ja poproszę tego kraba.Pan: ale to jest krab do morskiego Ja :Jak morskiego,gdzie morskiego ,co morskiego?No i się zaczęło.
 2. Niestety ten kto robił ten podział nie miał raczej bladego pojęcia o tym temacie.Strasznie to niemrawe.
 3. Przedstaw swoją wizję Marcinowi (Magu) on Ci doradzi.Ja robię sobie lampę,i choć nie odróżniam Volta od Ampera,to całkiem dobrze mi idzie.
 4. Może być po prostu stary i zwietrzały.Spróbuj urobić gęstsze ewentualnie podgrzej suszarką do włosów
 5. Ja swojego kupiłem od kolegi który miał dopieszczony zbiornik.Po kilku dniach w moim bajorku zaczął się dzielić jak szalony.Tak więc obstawiam że dzieli się jak mu źle.
 6. emil525

  Brzydal i aiptasia

  U mnie sprawdza się w 100%.W sumpie mam sporo a w akwa 0.
 7. Moje stało 7 lat w garażu i się doczekało.Niestety przez ten czas moja "miłość"do akwarystyki dość mocno wygasła ☹
 8. Jeżeli mogę coś dodać od siebie,to ja używam zaworu od pralki automatycznej .Od roku działa bez zarzutu i kosztował 15 PLN.Niestety do dziś nie wiem czy to spryt czy chytrość.
 9. emil525

  Ciemna folia na szybę

  Do klejenia foli użyj wody ro ,bo kranówka może mieć malutkie drobinki,które po wyciśnięciu wody będą brzydko wyglądały.
 10. Spróbuj założyć zaworek przeciw zwrotny i powinno pomóc.Żeby. Sprawdzić moje domysły to zatkaj palcem powietrze kiedy juz pienidlo pracuje poprawnie.pewnie znów zacznie przelewać.A najprościej będzie jak końcówka pompy zasysajaca wode będzie możliwie blisko lustra wody.kiedy pompa jest wylaczona to rurka powinna być "pusta".Ja miałem AB 2000/1 w turboflotor Blue 1000 i było ok.
 11. Mój dwa razy pociągnięty hamerajtem.Narazie jest super ale to dopiero rok.
 12. Jako że filtr mechaniczny nie miał narysowanego kierunku przepływu,przez pomyłkę założyłem go na odwrót.Szybko się zapchał i na membranie było zbyt małe ciśnienie.Filtr wymieniony i reszta działa ok.
 13. Nie mam zaworu czterodrożnego tylko elektrozawór od pralki
 14. Też o tym pomyślałem ale po zatkaniu palcem rurki od ścieków dalej nic nie kapie
 15. Witam.Mam problem z osmozą.Około pół roku temu zakupiłem osmozę.Podłączona jest bezpośrednio do kranu i uzupełnia wodę w 500l akwarium.Dziś rano automatyczna dolewka zaczęła piszczeć z powodu zbyt długiego czasu dolewania wody.Po wstępnych oględzinach okazało się,że woda do osmozy dochodzi prawidłowo,ścieki wypływają, a z wężyka z czystą wodą nic nie leci.I tu moje pytanie:czy membrana może być tak zapchana,że nie przepuszcza już czystej wody?W poprzednim akwarium 300L stara osmoza pracowała ok 2 lata,i choć pod koniec użytkowania woda nie była zbyt czysta,to wypływała w ilościach porównywalnych z nową osmozą.A może jakaś uszczelka się przesunęła i coś przyblokowała.Podpowiedzcie coś bo nie wiem czy jest sens rozbierać filtr czy pozostaje tylko kupić nowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.