Skocz do zawartości
matrixxus

Czy to okrzemki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od kilku dni wywaliło mi na piasku brązowy nalot. W trakcie dnia oprócz nalotu pojawiają się jakby nitki. W trakcie nocy nalot jak i nitki całkowicie zanikają.

Wodę mam ze swojego ro+di(filtry wymieniane 2 miesiące temu). Sól instant ocean, jutro planowałem przejście na Aquaforest Reef

Korale, ukwiały i ryby mają się przez cały czas doskonale, na skale żadnych glonów.

Póki co użyłem Phoshguardu.

Co to może być i jak się za to zabrać? :p

post-23063-0-67297800-1442064075_thumb.jpg

post-23063-0-17930000-1442064079_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki lub czego Ci nie życzę ... dino.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To nie sa żadne okrzemki tylko Bruzdnice - Dinoflagellate. Okrzemki wyglądają zupełnie inaczej. Jest bardzo wiele gatunków bruzdnic. Niektóre z nich zyją w symbiozie z koralami. Masz w akwarium tak dobre warunki do wzrostu bruzdnic że mogą się one rozwijać poza koralowcami. Innymi słowy masz zbyt żyzną wodę - za dużo mikroelementów i makroelementów takich jak NO3 i PO4.

Odsysać, nie lać mikroelementów, ograniczyć podmiany.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

@nanokaczor

Czyli przejście z ubogiej w mikroelementy IO na bogatszą Aquaforest reef= słaby pomysł z tego co wnioskuję

Co może być powodem przesycenia mikroelementów w wodzie? Od 2 lat robię identyczne podmiany wody na tej samej soli Instant Ocean. Problem pojawił się jakieś 10 dni temu

Dodam jeszcze, że wszystkie wątki o dino mam przestudiowane i nie napawają one optymizmem.

http://reefkeeping.c...1/rhf/index.php

jasna "cholewa" patrząc na te fotki (zwłaszcza drugą) .. toż to dino jak nic ...

Czyli jednak nie dino? :D już się pogubiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie ja też ... ale

ograniczyć podmiany dać więcej węgla (albo) wymienić , zmniejszyć czas świecenia - to sensowne kroki które na pewno nie zaszkodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też ... ale

ograniczyć podmiany dać więcej węgla (albo) wymienić , zmniejszyć czas świecenia - to sensowne kroki które na pewno nie zaszkodzą

Thx (y) Od tego zacznę, brzmi sensownie i na początek nie jest to dotkliwa ingerencja w system. Zobaczymy za kilka dni, będę dawał znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Może zacząłeś karmić zbiornik inaczej [trochę mocniej lub czymś innym] albo gdzieś zgromadziło się trochę za dużo detrytusu - na przykład w piachu. Może zmieniłeś oświetlenie. Może coś ci zdechło i nawet o tym nie wiesz - np duży ślimak. Nie wiem nie jestem jasnowidzem. Wiem kiedy u mnie pojawiają sie "dino" i jak sobie z tym radzić. Jak chcesz wydać kasę - kup węgiel. "Dino" sameci wyciągną z wody ale tylko to czego potrzebują do wzrostu. Węgiel aktywny nie działa w ten sposób - wyciąga wszystko i tak naprawdę to nie wiesz jaka jest jego zdolność adsorpcyjna. Jak chcesz zdestabilizować zbiornik i dać w kość koralom to świeć mniej.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam to samo ale zbiornik młody (ok 40 dni) podaje tylko bakterie (AF Pro BIO S) coś zmieniać czy poprostu cierpliwie czekać?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez krismaj (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy;)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie TDS

W kranie 280-300

po RO 008

po DI 002

Więc wychodzi na to, że mam coś nie tak z żywicą. Zasypywałem gdzieś pod koniec lipca, wody u mnie zbyt wiele nie potrzeba więc myslałem, że nadal będzie OK. Okazuje się, że jednak żywica do wymiany :)

Pytanie tylko, na ile ma to wpływ na tę plagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie TDS

W kranie 280-300

po RO 008

po DI 002

Więc wychodzi na to, że mam coś nie tak z żywicą. Zasypywałem gdzieś pod koniec lipca, wody u mnie zbyt wiele nie potrzeba więc myslałem, że nadal będzie OK. Okazuje się, że jednak żywica do wymiany :)

Pytanie tylko, na ile ma to wpływ na tę plagę

Ma i to spory.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie do wymiany ja miałem problem tez z filtrem RoDi i dopiero dołożenie drugiego zbiornika Di go wyeliminowało


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie do wymiany ja miałem problem tez z filtrem RoDi i dopiero dołożenie drugiego zbiornika Di go wyeliminowało

A ile miałeś po samym RO? bo wydaje mi się dziwne, żeby 1 zwykła puszka żywicy nie była w stanie zejść z 008 po RI na 000 po DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być zero i nie ma tu żadnej dyskusji tez wiem z doświadczenia ze musi być zero i koniec mial dino i cyjano i teraz nawet nie dopuszczam zeby cokolwiek tds pokazywał to ułatwia zycie poprostu 0000000 i H..... Tak musi być bo nigdy nic nie wiadomo

A dino na 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

eeeeee tam. Nigdy nie masz 0. Kup sobie lepszy miernik. Jeśli bedziesz miał wodę o przewodności 5 uS to bedzie super ekstra. Żeby mieć przewodność bliską zeru musiał byś mieć wode destylowaną kilka razy a nie osmotyczną.

Zreszta może ty masz w kranie syfną wodę. Ja mogę sobie dolać kranowkę do akwarium i nie wyskocza mi żadne plagi.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wczoraj żywicę na nową mb20. Na TDSie 000 i ani drgnie. :) Teraz zobaczymy czy jakkolwiek zmieni to sytuację w ciągu najbliższych tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.