Skocz do zawartości
magu

Regulator temperatury z czujnikiem ruchu :). Zobacz prezentację potwora!

Rekomendowane odpowiedzi

Zimno się zrobiło, moja grzałka ma uszkodzony termoregulator... Stworzyłem więc potwora, który steruje grzałką, wentylatorami i czarodziejsko włącza światło w sumpie (można sobie ustawić na jak długo). Napisałem też zajebiaszczą funkcję nieprzewidywalnego mrugania kolorkami (na razie dwoma, bo mi się urwała jedna noga przy diodzie RGB :)). Całość poskładana na kolanie, ale całe szczęście, mój syn opracował szatę graficzną sterownika i teraz jest profesjonalnie.

Oto postrach innych termoregulatorów:

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa. Magu dzięki Tobie jeszcze trochę można będzie akwa ogarniać nawet z kosmosu. :thumbup: Pozazdrościć fantazji, grafika wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawka i jednoczenie przydatne urządzenie. Nie chciał byś mi oddać części Twojej wiedzy ?

Chętnie się z Tobą podzielę :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika na europekskim poziomie. Podnosi wartosc sterownika o 100 %. Urzadzenie bardzo fajne!!!

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej było dopisac do Aqumy opcje sterowania grzniem i chłodzeniem? Sprzecik fajny i bardzo przydatny tylko znowu trzeba będzie siedzieć nad składaniem "lego " z Arduino bo Arcymagu nie da chwili odpoczynku hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Designem trzyma poziom takich gigantów jak Apple czy Samsung. Gratuluję zespołu projektantów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej było dopisac do Aqumy opcje sterowania grzniem i chłodzeniem?

Nie :)

Z uwagi na wcześniejsze doświadczenia, chciałem zrobić komputer, który się nie zawiesza. Bardzo cenie sobie stabilność "dużej AQmy", żeby dodać więcej kodu musiałbym zmienić, albo przepisać, okroić, ładowane biblioteki no i dodać same funkcjonalności. Dla przykładu, standardowa biblioteka czujnika temperatury DS bardzo długo czyta dane (nawet 1 sekundę), co spowoduje zmniejszenie dokładności pomp dozujących, mogę to jakoś obejść, ale czym więcej w kodzie partyzantki, tym gorzej dla urządzenia. Duża AQma jest skończona. W tej wersji nie dodaje nowych funkcjonalność. Może kiedyś AQmaV2, kto wie.

Designem trzyma poziom takich gigantów jak Apple czy Samsung. Gratuluję zespołu projektantów ;-)

Bardzo dziękuje, zespół faktycznie trafił się doskonały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na gwiazdkę przypuszczalnie premiera AQma V2??? :-D. Oby tak dalej Arcymagu!

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można te twoje wszystkie urządzenia zintegrować w jedno pudełko i będzie fajnie :D

Pees. Popieram pana UP!

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zawsze można te twoje wszystkie urządzenia zintegrować w jedno pudełko i będzie fajnie :D

Pees. Popieram pana UP!

raczej konstrukcja modułowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1) Zastanawiałem się czy ten czujnik temp. masz włożony bezpośrednio do sumpa? nic się z nim nie dzieje?

2) W jaki sposób masz podpięty przekaźnik SSR? możesz pokazać jakiś schemat lub rysunek?

Ja właśnie też zrobiłem sobie na Leonardo miernik temperatury z wyświetlaczem, planowałem jeszcze dołożyć czujnik ruchy żeby wyświetlacz zapalał się gdy podejdę i właśnie zastanawiałem się o co jeszcze można by rozbudować i grzałka podpięta do przekaźnika byłaby idealnym rozwiązaniem ale niestety nie za bardzo wiem jak to połączyć w całość (moja przygoda z elektroniką zaczęła się jakieś pół roku temu gdy kupiłem Leonardo).


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1) Zastanawiałem się czy ten czujnik temp. masz włożony bezpośrednio do sumpa? nic się z nim nie dzieje?

2) W jaki sposób masz podpięty przekaźnik SSR? możesz pokazać jakiś schemat lub rysunek?

Ad 1. Czujnik wsadziłem bez żadnej osłony. Nic się z nim nie dzieje. Jeżeli masz obawy wepchnij go w wężyk do napowietrzania i zalej silikonem.

Ad 2. Mam triaka z optotriakiem polutowane "na pająka". SSR byłby za duży (gabarytowo). Jak podłączyć SSRy do arduino zobacz w instrukcji http://magu.pl/aqma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SSR z ośmioma przekaźnikami, teraz się zastanawiam czy Leonardo nie będzie za słaby i czy mu wejść/wyjsć wystarczy :) zmontuje to wszystko to zobaczymy :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kupiłem SSR z ośmioma przekaźnikami, teraz się zastanawiam czy Leonardo nie będzie za słaby i czy mu wejść/wyjsć wystarczy :) zmontuje to wszystko to zobaczymy :)

to się nie zastawiaj a doczytaj :)

Parametry techniczne:

ø Mikrokontroler Atmel ATmega32u4

ø Napięcie pracy 5V

ø Napięcie zasilania 7-12V

ø Cyfrowe piny IO 20 (w tym 7 PWM)

ø Analogowe piny wejściowe 12

ø Wydajność prądowa pinu IO 40mA

ø Wydajność prądowa pinu 3.3V 50mA

ø Pamięć flash 32kB (bootloader 4kB)

ø Pamięć SRAM 2.5KB

ø Pamięć EEPROM 1kB

ø Kwarc 16MHz

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia wiem co kupiłem :) ale jak kupowałem Leonardo to nie z zamiarem budowania sterownika do akwa ale coś żeby zapoznać się z arduino i z jego działaniem :)

a teraz gdy zacząłem kombinować ze sterownikiem to cały czas jakiś nowy pomysł się pojawia :)


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.