Skocz do zawartości
ravicq

[BYDG]160l słonej wody @ravicq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

po 6mc - początkach z 30 l aquaelem postanowiłem że to bez sensu i znalazłem miejsce na kosteczkę ok 160 l.

Wymiary akwarium : 60x60x45

Obieg : aquamedic ump 21

Cyrulacja : 2x tunze 6015

Odpieniacz: diy - kostrukcja kolegi z forum

Lampa : chinka 120w

Skała : 15kg real reef rock

Piach: jakieś 5kg - aquamedic

Start : 6.03.2016

Sól : AquaForest reefsalt

Bakterie: AquaForest BioS

A początki wyglądają tak :

Walka z obudowaniem komina i zrobieniem wentylacji - do sumpa i nad akwarium

Do zapamiętania nr 1 - zawsze rysować gdzie wstawiło się puszkę z zasilaniem ....

DSC_0078.JPG

Taśma izolacyjna dobra jako uszczelniająca hehehe

DSC_0076.JPG

Pierwsze przymiarki

DSC_0089.JPG?dl=0

Dotargane szkło ;]

DSC_0106.JPG

I skałki :

DSC_0109.JPG

DSC_0110.JPG

DSC_0111.JPG

DSC_0113.JPG

I po zalaniu na niebiesko:

IMG-1458076977583-V.jpg

IMG-1458077087416-V.jpg

Parametry na dzień :

13.03.2016

No2 - 0

No3- na moje oko 5-10

Po4 - 0

Testy Salifert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne skalki :) , z cyrkulacja troche slabo,ja w kostce 65×50×55 mam Tunze 6015, Jebao RW-8 (skrecona na 1/3) i Jebao DCT-4000 (na 100%) na obiegu,a w akwarium jesli chodzi o korale,jeszcze prawie pusto ;) .

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@baszurek jak na razie to leci na 1 tunze... Nie potrafię ustawić cyrkulacji.

2 tunze ustawione do góry robią w rogu na przeciwko komina martwą strefę na powierzchni wody gdzie zbiera się korzuch baktryjny.

2 tunze ustawione inaczej zamaiataja piach jak szalone.

Wychodzi na to że będę kabinowac.

Ps. Prośba do administracji żeby przenieść temat do działu akwa 60-250 (nie wszczeliłem się :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobna pojemność do mojej kibicuje i czekam na rozwój sytuacji :)


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@baszurek jak na razie to leci na 1 tunze... Nie potrafię ustawić cyrkulacji.

2 tunze ustawione do góry robią w rogu na przeciwko komina martwą strefę na powierzchni wody gdzie zbiera się korzuch baktryjny.

2 tunze ustawione inaczej zamaiataja piach jak szalone.

Wychodzi na to że będę kabinowac.

Martwymi strefami na powierzchni bym się raczej nie przejmował,ruch mniejszy czy większy będzie zawsze. Piach z czasem się wymiesza (zawsze po wsypaniu powierzchnia ma najdrobniejszą gradację) i nie będzie tak fruwać,no chyba,że masz strasznie drobny. A co do problemów w cyrkulacji w kostce,zawsze się dziwiłem,jak czytałem opinie,że jest ciężko ;) . Fakt - łatwo nie jest...Pociesz się,że ja i tak mam gorzej,bo mam komin po środku,to raczej mało przemyślane rozwiązanie :ouch: .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten zestaw kupiłem od kolegi z forum i tam wiało to tunze i chyba jvp2. Jak to przytaszczylem do domu to wyciolem magnesy z jvp i wstawiłem do tunze ( te z tunze były badziewne) docelowo chciałbym wstawic gyre fx lub tego jebao cp-40 czekam kiedy wyląduje w pl.

Do zmiany tez jest obiegowka - 2000 l podnoszwnie na 2m 40w poboru i te wymiary... / i caly sump bo moim zdaniem jest z nim coś nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafael31 powiem ci że jestem zadowolony z tej rrr naprawdę super się ją układa. No i nie wiem czy to zasługa skały tych bakteri BioS ale 0 dojrzewanie a 2 tydzień leci.

A jak u Ciebie jeśli dobrze pamiętam już po przeprowadzce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafael31 powiem ci że jestem zadowolony z tej rrr naprawdę super się ją układa. No i nie wiem czy to zasługa skały tych bakteri BioS ale 0 dojrzewanie a 2 tydzień leci.

A jak u Ciebie jeśli dobrze pamiętam już po przeprowadzce?

tak, już po przeprowadzce na swoje mieszkanie. Akwarium stoi cały czas to samo, plany są na większe i zapewne prędzej czy później postawię 100x50x50.

Jakbyś chciał jakieś szczepki (mam od jakiegoś czasu clavularię virdis oraz anthelię no i to co miałem wcześniej) to nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up slownie 2 główki zoaskow ty wiesz których :) się odezwę napewno hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystartowałem tydzień po Tobie i też nie na LR więc sobie poobserwuje.Skałka prezentuje się super.

Też Ci tak piasek pylił po zalaniu?

U mnie mleko...

Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacol1978 wiesz piasek nie był problemem podwiewaly go pompy ale mleka nie robił, za to mleko miałem na tej soli. Dodatkowo bable z odpieniacza latają mi w toni, coraz mniej zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej, nieźle to wygląda.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tydzień

Podniosłem zasolenie bo się okazało że miałem cale 1.016 źle policzyłem ilość soli a nie miałem czym zmierzyć.

Takie mleko sobie zafundowałem

_20160320_195516-600x508.JPG

Zrobiłem testy

No2 - 0.1

No3 - 5

Po4 - 0

Zasolenie - 1.024

Chyba coś zaczyna dziać bo w zeszłym tyg No2 było 0.

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , może jakieś nowe wiadomości z placu boju?


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od ostatniego wpisu bez zmian sprawdzam tylko no2 a że jest wykrywalne to resztę odpuszczam.

Woda jest mętna pewnie przesadziłem z bakteriami.

Okrzemki wylazly w najbardziej zacienionych miejscach (trochę to dziwne, może jest tam zła cyrkulacja)

Albo bakterie źle rozwijały się przy zasoleniu 1016 - to straciłem z 20 dni.

Skały ani piachu nie płukałem.

No i tak mi się wszystko przedłuża hehehe.

Ale nie ma tego złego.... Lampkę sobie kończę, zamierzam poprawić odpieniacz (ale to do jakiegoś magika z forum będę musiał się uśmiechnąć po info).

Chciałbym też przebudować a raczej zbudować nowy sump, zmienić hydraulike.

No i pompę obiegowa.

Jakieś fotki jutro wstawię.

A bakterie to bioS, nic wiecej nie leje.

Edit. Fotki

DSC_0166-600x337.jpg

DSC_0167-600x337.jpg

DSC_0168-600x337.jpg

DSC_0169-600x337.jpg

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

Lampkę zrobiłem

Panel od pacyfic sun black python i sterowanie od magu :) są wschody zachody i nocne co do samego światełka inne niz chinka jak dla mnie lepsze.

20160508_205537-640x360.jpg

Dokupilem siporaxu czyli mam jakieś 5l w sumpie nie wiem czy dokupić wiecej?

Zakupiłem zestaw startowy bakteri i zbijacz nh3 - Equo Bio-Start 2. Nic to chyba nie dało (no2 nadal wykrywalne).

Nadal leje af bios.

Rozebralem odpieniacz i przerobiłem wirnik i zwężkę pieni lepiej, narazie podniosłem żeby nie przelewał.

Parametry:

No2 - mniej niz 0.1

No3 - 5 może 10

Po4 - 0

Zasolenie 1025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Mała a w zasadzie duża aktualizacja pierwsze wrażenie dotyczące real reef rock było (z mojej perspektywy na dzień dzisiejszy) zbyt entuzjastyczne postaram się wypunktować.

Plusy

1. Super wyglad

2. Świetnie się układa

3. Brak zmian parametrów

Minusy

1. Brak zmian parametrów - przez 3 mce nic się nie działo zero okrzemek, glonów nic ( dodawalem bakterie pros z af i mam 5 l siporaxu)

Dopiero zakup blazenkow / ukwialow i dodanie jakieś 4 kg żywej skały wywołało dojrzewanie.

Na szczęście parametry nie są tragiczne

Po4 -0

No2 - 0 ( po 2 mcach)

No3 - 25 może 50

Ph 7.7

Sugerując się komentarzem kolegi @baszurek zmieniłem cyrkulację na jebao cp 40 (odnośnie zwiększenia cyrkulacji)i powiem szczeże że to był błąd w takim akwarium to po prostu wyrywa wszystko z korzeniami.

Taki filmik dla wszystkich którzy chcą ją wsadzić do podobnej kostki planujac miękkie i lps ( dla sps myślę że petarda)

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie,tornado jest...Nie da sie jakos jej skrecic?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh zrobiłem filmik na 1-wszym biegu :

U mnie działa właśnie na tym biegu - bo ten tryb rewerse mode można chyba tylko na 99 min odpalić

Mam plan zrobić taką ochronke na ukwiały jeśli to plus syfek ją nie przystopuje to trafi na targowisko, szkoda bo fajna sprawa

Nim ktoś odpowiedział zdążyłem wymodzic z tego co miałem ochronke

Nadal na 1-wszym biegu

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - co słychać w szkiełku ? , daj jakieś fotki , fajny zestaw - super to wygląda !!! - pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zaglądałem tutaj od jakiegoś czasu a info o nowych odpowiedźiach nie dostawałem.

Akwa ma 8 mcy jakoś się kula.

Jest kilka rybek, jakieś 2 mce temu wpadł na chwilę hepatus i brzydal ( za niedługo lądują na targowisku - są za duże).

Część skały rrr wymieniona na żywą ( tak jak kawałki z koralami kupowałem to zmieniałem)

Cp 40 po 3 wymianach została już na stałe w sklepie...

Nad akwa świeci chińczyk lampe na panelu ps i aqumie złożyłem ale ten chińczyk mi pasuje więc lampa leży (jak dojrzeje też trafi na targowisko)

Tak to teraz wygląda :

a1.jpg

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.