Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tylko recznie, ale jak :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam Tomentosusa wszystkie znikneły.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam to dziadostwo... a może ktoś ma jakiś inny sposób?


54 L bez sumpa, kaskada + odpieniacz DIY, światło 2x24W (aktynika+biała), koralia i stara pomka po filtrze, 8kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skutkowało tylko mechaniczne zdrapywanie cieniutką rurką fi 8mm *dla zwiększenia zasysu* ostro zakończoną na końcu przy cotygodniowych podmianach . Być może że Tomentosus też jest skuteczny ale tego nie sprawdziłem osobiście.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powyrywałem taką małą pęsetą. Mozolne zajęcie ale okazało się w moim przypadku skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje wyhodować duzy pazur kciuka i palca wskazującego i i delikatnie wyrywać aby wyrwać nie tylko korone hybrydy ale i rozłogi jak sie dobrze chyci to i całe ognisko za jednym razem mozna wyrwać ,pensetą tez mozna ale raczej penseta utarga/utnie głowe hybrydoida. jednym słowem usuwanie mechaniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli widze na jakies skalce te hydroidy, to skałka idzie od razu do kosza. Jesli jest to naprawde duzy kawalek to fragment, na ktorym znajduja sie ww. odłupuję z dużym zapasem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Witam Panowie i Panie

i jak potoczyły się walki z hydroidami? Właśnie wróciłem po dwóch tygodniach z urlopu i widzę, że pojawiło się to to znikąd i zarasta kępkami skałę tu i tam.

W necie piszą, żeby moczyć skałę w wodzie gazowanej :) Inni piszą, że one same znikają tak jak się pojawiają.

Wiem, że jakbym miał teraz wywalić każdy kawałek skały na którym się pojawiły to bym musiał usunąć połowę.

Myślę o ataku wkrętarką, albo wrzątkiem RO w strzykawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody Pomacanthus imperator zalatwi sprawę :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Imperator u mnie załatwił sprawę, niestety przywlókł chorobę i padło 10 ryb :(

Nauczka taka: nigdy nie kupię ryby ze zbiorników kwarantannowych - mimo, że podobno miał to być ostatni dzień kwarantanny. :wallbash:

Serdecznie Pozdrawiam Arek


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem ze pomacanthus semicirculatus tez to je, chyba sprobuje, bo u mnie tomentosus tego nie rusza, tak samo jak aiptasii.

swoja droga to ja to gowno opalarka opalalem podczas przeprowadzki, i byl czas ze tego u mnie nie bylo, ale zaczelo wyrastac w nowych miejscach, wiec chyba jakies zarodniki musialy gdzies sie unosic albo na skale lezec bo tam gdzie opalalem to nie odroslo.

jskird 2 jezowce to jadza, salmacis bicolor i jakis jeszcze, ale one demoluja akwarium wiec odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Na razie niestety nie udało mi się zdobyć zwierząt które to jedzą, ale mam pewien prosty sposób, który działa na bardziej odsłonięte skupiska.

Wrzątek z RO. Kupiłem dużą strzykawę i pod dużym ciśnieniem wstrzykuję RO w kolonię mając nadzieję, że podgotuje je aż "do korzeni".

Aktualnie wyprowadziłem zbiornik na prostą, chyba zacząłem czuć o co w morszczyźnie chodzi i mam takie spostrzeżenie, że hydroidy to taki dość wredny wróg. Na każdy glon jest sposób, czy to bryopsis, czy glonowate dino. A z tymi skurczybykami jest tak, że im lepiej zadbane akwarium i im szczęśliwsze korale tym lepiej też hydroidom. W tej chwili pozbyłem się zieleniny z głównego, obserwuję szybki wzrost korali i polipowanie jakiego nie było do tej pory, to samo dotyczy hydroidów. Rozsiewają się z dnia na dzień w nowe rejony skały i osiągają rozmiary jakich wcześniej nie widziałem.

Dwukrotnie wyjmowałem całą skałę z akwarium i wkrętarką usuwałem spore kawałki razem z koloniami. Poza burzą detrytusu i destabilizacją zbiornika za dużo nie osiągnąłem chociaż dokładnie i uważnie oglądałem każdy fragment skały niszcząc każdą pojedynczą sztukę.

Wróciły :nuke: Mam tylko nadzieję, że atak wrzątkiem nie przyczynia się do rozsiewu jak w przypadku aiptasii.

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolabela też sie tym zajmuje i u mnie to ona załatwila w jakiś miesiąc wszystkie. Od tego czasu mineły dwa miesiące i nic, żadnego śladu nie ma


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat gdyż walczę z tym gó..em cały czas. 2 tyg temu każdy kawałek skały porośnięty tym ustrojstwem potraktowałem opalarką i nie powiem zeszło ładnie, zeszło ale teraz znów odrasta...

Dolabela??

Tomentosus??

Co myślicie sprawdzi się najlepiej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprawę załatwiła Auriga. Z tym, że u mnie fajnie się wyrywało pęsetą i już udawalo mi sie "panować" nad tym świństwem


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej walce teraz jestem na etapie dobijania tego świństwa tzn jeżeli widzę gdziekolwiek te brązowe pędzelki to albo je wyrywam albo ścieram szczoteczka.

Widzę że zdania co do naturalnego zjadacza są podzielone;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie uważacie że wymaganie w morzu co ma rosnąć a co nie to przesada.To nie tak jak w ogrodzie ustala się co ma rosnąć a co je be.... chętnie bym to przyjął to są filtratory czyli czyszczą wodę.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek- masz oczywiście sporo racji, z tym jedynie wyjątkiem ,że u mnie ,swego czasu, hydroidy przerodziły się w plagę, która zarastając skałę uniemożliwiała rozrost korali, a i między innymi zarosła mi prawie całą clavularię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.