Skocz do zawartości
kb9

Odpieniacz Bubble King Double Cone 250

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem odpieniacz Bubble King Double Cone 250 i z pod węża silikonowego

wypływa woda pod lekkim ciśnieniem:

post-26659-0-67371200-1474399533_thumb.jpg

Miał ktoś taki problem?

Co mogłem nie tak podłączyć?

/wersja 200 ma wyjście tego węza pod wodą także nie ma takiego dodatkowego hałasu jak u mnie :( /


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak trudno porównać z innymi ?

Uważasz że nie sprawdziłem wszystkich dostępnych filmików zanim zapytałem na forum? :(

Złożony mam tak jak w instrukcji (która jest skopana dla osoby która pierwszy raz podłącza odpieniek

bo są dwie wersje na przemian opisywane bez wyraźnego zaznaczenia )

Z zewnątrz wygląda dokładnie tak jak na filmikach i fotkach.

Wszystko ok poza tym wylotem wody która IMHO nie powinna tak się wydostawać

(na filmach nie ma takiego przypadku) :(


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bogdan, możesz coś więcej napisać o akwarium ile czasu ma zbiornik. Czy robiłeś jakieś podmiany wody, Jaki masz poziom wody w sampie i jak sie zachowuje odpieniacz jak otworzysz odpływ wody na maxa tą czerwona rurą od regulacji jak on wtedy pieni? Jak jest wkrecona tulejka od regulacji powietrza w pompę? U mnie wężyk od tłumika jest poprowadzony na zewnątrz ale ja mam mniejszy model tego odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a wiesz co można wywnioskować z tej fotki ? nic

jedyne co widać to to że bąbli powietrza jest stanowczo za mało - powinno być "mleko" a nie pojedyncze pęcherzyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tak pieni po podmianie wody wogóle woda się nie gotuje, czasami siądzie po karmienu. Jak go wtedy wyregulujesz żeby piana była tak jak trzeba,to za kilka godzin masz przelany kubek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie patrzcie na bąble !!!

"W planach solniczka 130x60x60"

Dopiero startuje i zalewam zbiornik wodą RODI :)

post-26659-0-46015600-1474404199_thumb.jpg

Międzyczasie ( bo zejdzie mi ze 2 dni zanim zaleje) - włożyłem odpieniacz na próbę i wydaje mi się że działa poprawnie oprócz tego wypływu (podejrzewam że gdzieś robi się podciśnienie i wywala wodę otworem którym nie powinien).


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wooooooow max - znaczy "odpieniasz" nieposoloną wodę i dziwisz się że nie działa ? - GRATULACJE :thumbup::clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak - ale na kolejnym zdjęciu :p na pierwszym nie było tego widać a nie myślałem że .. no po prostu porażka max :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją:

"200/250/300 should be at least 20 cm and not

exceed 25 cm. The ideal water level is 22 cm"

u mnie poziom 21,5 cm

Marku nie ma czego gratulować odpieniek zachowuje się tak samo na posolonej jak i na nie posolonej jeśli chodzi o wypływ wody przy przewodzie silikonowym ( nie pytam o działanie odpieniacza a o wypływ wody przy przewodzie silikonowym - może coś źle połączyłem)

patrz okrąg na pierwszym zdjęciu (jest jeszcze nie posolona) - później dodałem soli bo myślałem tak jak Ty i nadal mam ten wypływ.

Norbert co masz na myśli "że jeszcze da Ci popalić" - masz lub miałeś ten lub podobny model?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marku nie ma czego gratulować odpieniek zachowuje się tak samo na posolonej jak i na nie posolonej jeśli chodzi o wypływ wody przy przewodzie silikonowym

bez urazy ale tylko Ci się tak wydaje - posolisz wodę wyregulujesz pienidło to się przekonasz

przecież w body będzie zupełnie inny poziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.

pewnie masz rację - jutro spróbuję ponownie - do wieczora może napełni mi się cały zbiornik (zalewam od wczoraj).

Dzięki za wskazówki.


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan ja mam Double cone 180. I jest tak jak Łukasz z acropory mówił że potrafi przysiąść, żebym supermarin'a wziął że jest mniej podatny na jakieś tam wachnięcia w systemie i poziomy wody. Ja mam tak że po podmianie czy jak karmie ryby lub korale na noc zawsze siądzie. Wcześniej miałem dwa delteki i aż takie delikatne nie były pierwszy APF następny SC i teraz BK. Zobaczysz jak będziesz go co chwila regulował mówię tu o zbiorniku który jest "świerzy" tak jak u Ciebie będzie zanim wszystko się ustabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nie jest posolona, wiec babelkow jest malo i sa duze. Wyglada na to, jakby woda w korpusie odpieniacza podchodzila do wysokosci tlumika powietrza... Zanim nie posolisz, proponuje nie przejmowac sie "nieszczelnoscia". Potem go wyregulujesz. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły 2 dni - odpieniacz ładnie pieni ale niestety hałasuje poprzez ten wypływ:

post-26659-0-19272300-1474571986_thumb.jpg


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że jest albo za wysoki poziom wody , albo musisz go na spokojnie podregulować . Gdyż ta woda nie powinna dochodzić do poziomu tego wężyka.

Tak mi się wydaję .

Pokręć tą czerwoną rurką

Chodzi mi o to żeby woda na wyjściu miała mniejszy opór -szybciej wypływała z odpieniacza .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na tym filmiku poziom wody sięga ledwo do tego białego trójnika

za to na innym wężyk jest pod wodą - reguluj kombinuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 tygodniach bez zmian :

Silvia i Stani niestety nie mieliście racji :( (słona czy nie słona)

czyli odpieniacz spełnia swoje zadanie bo pieni od początku prawidłowo

ale nie udało mi się pozbyć tego głośnego wypływu :(

jedynie lekko stłamsiłem ten wypływ i hałas poprzez ułożeni przewodu bardzie pionowo

Zgadzam się z Rafik73

Nadal uważam że jest to jakiś błąd w sztuce lub usterka sprzętu.

Czy ktoś z Was ma podobny model i też wypływa mu z pod węża woda pod ciśnieniem??


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma być to nie jest polączenia szczelne i nic nie przeszkadza, ten typ tak ma :blushing: wodze posól ,bo na słodkiej to korale nie będą rosły :sweat:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posolona od 3 tygodni :)


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.