Skocz do zawartości
SU1

Lampa LED /kontrola temperatury /WiFi DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium założone dość spontanicznie i w taki sposób powstała lampka z sterownikiem oświetlenia i kontrolą temperatury .Priorytetem było wykorzystanie części pałętających się po szufladach .

Lampka to cztery elementy aluminiowe ,wypiaskowane ,zagruntowane i pomalowane farbą ceramiczną .

Użyłem dwudziestu 1W led :

Kanał niebieski

1sz 390nm *

1szt 422nm*

4 sz 445 nm

4sz 465 nm

Kanał biały

1 szt 495 nm *

1 szt fulspektrum *

6 szt 6400k ( będzie zmiana na 8k i 12k-15k)

2 szt 8000K

* wysterowane na 0,5 W

Mimo że używam już "sterowników " zrobionych na Arduino(kontrola temperatury) i Raspberry Pi (pełne sterowanie podmianą wody ,dolewkami ,temperaturą i nadzór nad systemem , http://akwaria.ml/# ),

tym razem użyłem ESP8266 ( 1,74$).W skucie to bramka WiFi ,ale może działać jako samodzielny układ .Do tego dwa driver'y PWM 700mA (1,72$ ) ,moduł z przekaźnikami ( Wkrótce dodatkowy zasilacz do kontroli prędkości obrotowej wentylatora )

Funkcje :

sterowanie oświetleniem - dwa kanały , wschody i zachody ,oświetlenie nocne ,kontrola temperatury ,grzanie /chłodzenie ,alarm dźwiękowy po przekroczeniu temperatur ,obsługa w sieci domowej przez przeglądarkę .

A wygląda to tak .

ztfifDu.jpg

kHqyo7A.jpg4TrPZ3T.jpgWxOU6pg.jpglxPWYWS.jpg5vSQuco.png

screenshot z smartfonu .

Korale wyglądają na zadowolone choć będzie chwila (może kiedyś ) będzie następna sztuka pokrywająca lepiej pasmo i innym ułożeniem led. Do tego z poprawionym chłodzeniem bo przy 25c w pomieszczeniu przy pełnej mocy nabrała 45c . Na co dzień 100% niebieskiego i 75% białego lampka max 37 c .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna i zgrabna, a jak ją się zdejmuje do większego dłubania w akwarium?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi 10 cm nad zbiornikiem , i ma mniejsze wymiary niż "okno" akwarium .Nie ma żadnych problemów z dostępem , Można by spokojnie wyjąć skałę .Poza tym przykręcona jest nakrętkami i w każdej chwili można ją zdemontować .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z schematem to jak przy arduino , zależny od programu .Będę robił większą lampę z 5 -6 kanałami i jak mi zostanie trochę sztuk będę mógł się podzielić opisem i zaprogramowanym układem .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem zainteresowany. Pozdrawiam

:D , myślę że około miesiąca i przyjdą części .Zacznę klecić .

Tylko chyba pominę sterowanie temperaturą , bo nowy układ będzie najprawdopodobniej w lampie .

A pytanie , sterownik opisany wyżej korzysta z sieci domowej ,co za tym idzie trzeba deko sie znać na konfiguracji sieci , ale ułatwia to dostęp bo wystarczy kliknąć adres i jesteśmy w ustawieniach .

W nowym programie opcja sterowania była by przez własną sieć urządzenia ,żeby cos zmienić trzeba by połączyć się z siecią reszta jak wcześniej .

A ogólnie jakieś pomysły , podpowiedzi co do funkcji , mile widziane .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalenie estetyczna lampka! Malowana proszkowo??

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka Malowana "sprejowo" :p . Miała być anodowana ale nie chciało mi się czekać .

Lampka nie razi , LED'y nie wystają .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.