morswin
Klubowicz-
Liczba zawartości
309 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
8
-
Co Kolega rozumie pod pojęciem "dwa kable"?
-
Prąd się na pewno nie rozłoży i przez wszystkie diody popłynie 1200mA i będzie bum. Natomiast jeżeli driver i diody będą na 350mA to czy podłączy 1 czy 6 diod (przy założeniu że zasilamy driver 24V DC) wszytko będzie dobrze i będzie działać. Po to jest właśnie driver prądowy aby stabilizował prąd w obwodzie nie zależnie od jego obciążenia (oczywiście w pewnych granicach gdy przekroczymy wartość obciążenia driver nie będzie wstanie utrzymać wartości prądu i prąd w obwodzie spadnie a wynika to z prawa Ohma).
-
Musi być on w każdej wersji.
-
W menu z lewej strony u góry masz przycisk DISPLAY (takie 3 kwadraty). W kolumnie Nr zaznaczasz warstwy które chcesz widzieć (Top i Bottom to warstwy ścieżek).
-
morswin obserwuje zawartość → Konwerter sygnału PWM na 1-10V, Reef Hobbyist Magazine, Autopodmiana słonej wody... kopia genesis renew... by makok i oraz 1 inny
-
Do LED'ów które są w paskach w który połączone są przeważnie po 3szt w szereg wraz z rezystorem który zabezpiecza przez nadmiernym prądem. Do LED'ów mocy powinno się stosować drivery prądowe lub zasilacze z ograniczeniem prądowym i na odpowiednie wejscia sterujące podać sygnał PWM. O jakich LED'ach konkretnie mówimy lub na jakie prądy.
-
Ten cały wzmacniacz to nic innego jak tranzystory mocy (pewnie jakieś MOSFETY) z optoizolacja na wejściu. Nie nadaje to się zbytnio do zasilania naszych LED'ów gdyż nie zapewnimy kontroli prądu płynącego przez LED'y.
-
Każda aktualizacje będziesz mógł przeprowadzić bezprzewodowo. Oświetlenie nocne świeci cała noc a dokładnie od czasu zachodu do do kolejnego wschodu, jeżeli chcemy wyłączyć nocne to na danym kanale ustawiamy je na 0%. Aby sterownik działał poprawnie zachód musi być ustawiony przed północą. Pracuje na nowszym softem gdzie oprócz płynniejszego rozjaśnianie zostaną wyeliminowane przypadki jak opisane powyżej (mocno niestandardowe ) ale wolnych chwil jest naprawdę mało.
-
Wydaje mi się że zastosowanie przepływomierzy w tym projekcie jest jak najbardziej wskazane. Stosując np http://allegro.pl/czujnik-przeplywu-cieczy-przeplywomierz-1-2cala-i3895767842.html do tego 4 elektrozawory i jedna pompa, mam dokładnie odmierzone ilość wody wypompowanej i wpompowanej. Czujniki pływakowe mogły by być zastosowane jedynie jako zabezpieczenia.
-
To są te małe płytki o podłożu aluminiowym do których są przylutowane diody.
-
No niestety tak to pięknie teraz nie wygląda Jak już zmienię cały ten algorytm na te z większa liczbą kroków wtedy będzie można tak zrobić. Kiedyś wymyśliłem to jak wymyśliłem i trzeba było iść za ciosem. Zmiana algorytmu niesie za sobą zmianę połowy kodu menu czyli sposobu ustawiania parametrów.
-
Algorytm rozjaśniania/ściemniania jest taki sam jak w wersji klawiszowej. Kilka osób już o tym pisało i mam pomysł aby przy pierwszym włączeniu po zaniku zasilania czas wschodu wynosił 1 min a kolejne zgodnie z ustawionym czasem.
-
Moja wersja pozwalająca na idealne ustawienie napięcia wyjściowego na 10V
- 12 odpowiedzi
-
- DIM
- ściemnialny
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tak, efekt jest widoczny na bieżąco. Większy zasilacz to za mało, ze sterownika można pobrać 12V ale maks 1A bo więcej nie wytrzyma stabilizator. Co do timerów to myślę że tak druga opcja będzie lepsza (włączenie na xs od godziny jakiejś).
-
Zrobi się Na wyjściu jest sygnał 5V prosto z procka więc żeby sterować 12/24V potrzeba jakieś tranzystory lub małe przekaźniki.