Skocz do zawartości
przemciu1986

Odpieniacz zwariował

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do Was pytanie. W weekend sprzątałem trochę w akwarium. Robiłem odmianę wody (50l na 300l w obiegu) i między innymi myłem też pompę odpieniacza i obiegowa.  Zrobiłem to jednak pod bieżącą wodą. Wieczorem odpieniacz zwariował i przelał się chyba z 10 razy. A od momentu włączenia go do momentu przelania miało może z 5 minut. Czy powodem mogło być to mycie w "kranówie"?

 

Sorki za błędy ale słownik w telefonie non stop mnie poprawia  :)

Edytowane przez przemciu1986 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po myciu odpieniacz może wariować - to raczej normalne, daj mu pochodzić troche to się uspokoi, możesz też go skręcić albo zdjąć kubek


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wymieniles wate i jej przed wymiana nie wyplukales ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie starczy ze włożę ręce do zbiornika i od razu szaleje.  Odpieniacz reaguje na wszystko,  ten typ tak ma. Przynajmniej mój.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jak włożę łapki to siada , mam buble magus curve 9 . Ale ostatnio zmieniałem miejsce przegród w sumpie i musiałem wszystko wywalić , kleić przegrody i wszystko myć . Do ponownego zalania odczekałem 28 godzin i myłem wszystko kilka razy . Odpieniacz też , efekt ? Odpieniacz zwariował , przelewał cały czas , nawet to nie była piana , tylko woda lała się do kubka . Normalnie pracuje na zanużeniu 25-26 cm , by można go było włączyć podniosłem odpieniacz tak by zakryło pompę ( ok 8 cm zanużenie ). Oczywiście pełno bąbli w akwarium , podłączyłem wąż pod kubek i 25l wiadro . Przepływ otwarty na max i tak pienił pierwsze 30 godzin , potem powoli go skręcałem . Jak zaczął normalnie pienić na sucho dałem go na normalne zanużenie i odkręciłem przepływ . W tym czasie mierzyłem zasolenie i dolałem 3 l solanki , reszta RO . Po zanużeniu znów przelał , ale nie tak dużo . Odpienił ok 15 l cherbatki . Dziś chodzi jak trzeba . Czemu przelał ? Tego nie wiem , wcześniej nie miałem z nim problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Stani napisał:

A moze wymieniles wate i jej przed wymiana nie wyplukales ? 

Nie to raczej nie to ponieważ nie mam waty wcale.

6 godzin temu, Syrius177 napisał:

U mnie starczy ze włożę ręce do zbiornika i od razu szaleje.  Odpieniacz reaguje na wszystko,  ten typ tak ma. Przynajmniej mój.  

Tego również nigdy nie zaobserwowałem. A gmeram w zbiorniku często :)

No mój w końcu też się uspokoił ale ogólnie to jakoś dziwnie działa. Albo odpienia właśnie bardzo mocno albo nie odpienia wcale. To znaczy w odpieniaczu jest piana itd ale nie podchodzi tak wysoko by się coś zbierało w kubku. Ogólnie to mam problem z ustawieniem go na sucho albo na mokro. nie bardzo wiem jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie bo mam podobny problem. Mam bubble magus qq3 kaskadowy i przelewa mi kubek w 15 sek. Woda zawsze jest czysta w kubku. Zbiornik mam swiezy na suchej skale ale pojawily sie okrzemki lub dino na skalach i piasku wiec cos juz powinien zaczac pienic?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Smialek napisał:

Podlacze sie bo mam podobny problem. Mam bubble magus qq3 kaskadowy i przelewa mi kubek w 15 sek. Woda zawsze jest czysta w kubku. Zbiornik mam swiezy na suchej skale ale pojawily sie okrzemki lub dino na skalach i piasku wiec cos juz powinien zaczac pienic?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Skręć go na minimum i zdejmij kubek. Niech pieni do akwarium. Po paru godzinach się uspokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo sie uspokoil. Wydluzylem troche wezyk do splywu z kubka ktory zabezpiecza przed przelaniem i podnioslem kubek wyzej. teraz kubek napelnia sie wolniej jednak nadala wywala przezroczysta wode. Nie wiem czy ta wode wylewac czy do zbiornika spowrotem. W zbiorniku mam juz okrzemki + dino prawdopodobnie, wiec powiniem cos juz brudu wywalac. To jest slona woda czy dolac trzeba ubytek RO?

Jesli ustawie kubek wyzej tak ze piana zatrzymuje sie w polowie wysokosci tunelu to pieni tak be zmian kilka godzin. Jak troche obnize to piana dochodzi pod szczyt i leci do kubka, podniose troche wyzej i piania nadal leci i leci i leci.
Chodzi mi o to ze z kazdym wlaczeniem odpieniacza zahowuje sie inaczej, na inna wysokosc pieni. Czy to jest normalne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2018 o 06:03, Smialek napisał:

Podlacze sie bo mam podobny problem. Mam bubble magus qq3 kaskadowy i przelewa mi kubek w 15 sek. Woda zawsze jest czysta w kubku. Zbiornik mam swiezy na suchej skale ale pojawily sie okrzemki lub dino na skalach i piasku wiec cos juz powinien zaczac pienic?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tam jest regulacja wysokości kubka , regulowałeś moze ? mam ten sam i dałem na max i pieni spoczko :)


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu sie uspokoil. Wyglada na to ze jak za czysto jest to przelewa. Teraz ladnie pieni, moglby byc troche cichszy ale jestem z niego zadowolony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.