Skocz do zawartości
boo12

Wysokie Mg

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem dzisiaj testy i dziwi mnie bardzo wysoki magnez, w czym szukać przyczyny i jakie mogą być skutki euphylia mi trochę grymasi i trochę cyjano się pojawiło, ale zwalałem to na wymianę świetlówek w zeszłym tygodniu

Sól af reef

zasolenie 1,025

Kh 8

Ca 430

Mg 1475-1500

testy świeże colombo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Mg to nie problem. Przyczyna leży gzie indziej. Większość soli z których korzystałem miało wyższy poziom magnezu. BT na przykład wychodziło poza skalę Saliferta czyli ponad 1500.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczynę typuje w zmianie świetlówek w takim razie, zaciemnię akwarium na dwa dni zobaczymy co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 hanka 0,11 NO3 się nie zabarwia mam test JBL skala zaczyna się od 0,5 mam kupione icp ale to dopiero po sylwestrze poleci

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 wysoko. Tu może być przyczyna. Zrób ICP i będziesz wiedział dokładnie.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku takie miałem, i wszystko w miarę się trzyma mam jakiś absorber myślisz, że warto włożyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyczynę typuje w zmianie świetlówek w takim razie, zaciemnię akwarium na dwa dni zobaczymy co będzie
Zaciemnieniem chcesz obniżyć Mg?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakiś pomysł. Nie znam zbiornika. Ja u siebie miałem Microbe Lift Phos-Out 4 w komorze pompy. Odczekaj trochę i monitoruj sytuację. Nie zaciemniaj. Jak PO4 będzie miało tendencję wzrostową wtedy pomyślał bym o pochłaniaczu. Dobrze go przepłucz przed zastosowaniem w rodi bo niektóre mocno pylą.

Skup się na znalezieniu przyczyny. Może przepływ przez sump za słaby? Może detrytus się gdzieś zbiera? Dozujesz bakterie i jakąś pożywkę?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rumun napisał:

Zaciemnieniem chcesz obniżyć Mg? 

cyjano chciałbym się pozbyć

1 godzinę temu, Darek85 napisał:

Dozujesz bakterie i jakąś pożywkę?

Zeobac raz na 3 dni pożywki nie dodaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doradzić nie znając zbiornika.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic odpowiedź na główne pytanie uzyskałem, jeśli sytuacja będzie rozwijać się w złym kierunku założę stosowny wątek. Dziękuję za zainteresowanie i wesołych..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w soli jest juz duzo Magnezu,jezeli dozujesz to zaprzestan.ja mam sol na poziomie 1470 i to jest juz duzo,ale zmniejszylem dozowanie .

uzywam soli reef Crystals i ona ma bardzo duzo magnezu 1440ppm.

jesli uzywasz takiej soli na przyklad i nie masz duzo korali to jak wymieniasz wode regularnie to sila rzeczy bedzie duzo magnezu bo nie ma konsumpcji

Oczywiscie kazdy zbiornik rzadzi sie swoimi prawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF ogólnie ma dużo mg. Ale spoko, są zbiorniki z mg 1800 i wyglądają bajecznie. Powodem może być po4. Jeśli nie ma azotanów to cyjano przy wysokim po4 wyskoczy. Wsadzaj absorbenty na po4 bez zastanawiania się. A cyjano w międzyczasie próbuj usuwać również mechanicznie na ile to możliwe. Pożywki żadnej nie dawaj bo tylko pobudzisz cyjano. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że znalazłem przyczynę cyjano, zaczęło się cofać korale też jakieś bardziej zadowolone zastanawiam się czy nie pominąć jednej podmiany żeby nie ryzykować nawrotu. Problemem było powietrzę z odpieniacza zaciągane bezpośrednio z zewnątrz wpadłem na to po wyjściu z domu jak nie było czym oddychać (sezon grzewczy na wsi :banghead )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, boo12 napisał:

Wydaje mi się, że znalazłem przyczynę cyjano, zaczęło się cofać korale też jakieś bardziej zadowolone zastanawiam się czy nie pominąć jednej podmiany żeby nie ryzykować nawrotu. Problemem było powietrzę z odpieniacza zaciągane bezpośrednio z zewnątrz wpadłem na to po wyjściu z domu jak nie było czym oddychać (sezon grzewczy na wsi :banghead )

Możesz założyć filtr powietrza! 

Poprawi to choćby pH wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę też ciągnąć powietrzę z zewnątrz ph i tak trzyma się w granicach 8 zresztą trzeba by założyć oczyszczacz który zatrzymuję pm10 i pm 2,5 czyli po prostu smog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.