Skocz do zawartości
Gość Paragon

Testy kropelkowe na Mg i Ca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Jak w temacie potrzebuję testów kropelkowych na Mg i Ca, do tej pory miałem Saliferta strasznie mnie irytują a kończą się więc pora na zmianę, chodzi głównie o to że jest taki moment kiedy przechodzą z fioletu w niebieski i zawsze mam problem z wychaczeniem tego momentu kolory są mocno podobne i zanim dojdę do wniosku czy to niebieski czy jeszcze fiolet wydaje mi się że już za dużo nakropliłem, strasznie mnie to irytuje test KH jest super jak dla mnie ale Ca i Mg po prostu :rant:

Czy możecie polecić jakiejś innej firmy której moment przejścia kolorów do odczytu jest jakiś wyraźny?? z góry dziękuje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku kup Colombo przekonasz się:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
20 minut temu, CzaQ napisał:

Ja miałem dokładnie taki sam problem, teraz też z Saliferta mam KH, a jak dla mnie przejścia dość wyraźnie (na pewno nie gorzej niż Salifert KH) widać w testach na Ca i Mg z Aquaforest

No własnie w KH Saliferta przejście kolorów jest wyraźne, z jakiego na jaki kolor przechodzi w testach Mg i Ca Aquaforesta?

13 minut temu, @Beti napisał:

Leszku kup Colombo przekonasz się:smile_wink:

Beatko jak tam jest z kolorkami :) widać to przejście czy tak samo z fioletowego czy granatowego w niebieski jak w Salifercie, bo ja mam problem z rozróżnieniem tych kolorów :googleye

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę AF. Naprawdę dobrze widać kolory, a dodatkowo ładnie można wyczuć moment przejścia bo kolor stopniowo i zauważalnie się zmienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, dadario napisał:

Ja polecę AF. Naprawdę dobrze widać kolory, a dodatkowo ładnie można wyczuć moment przejścia bo kolor stopniowo i zauważalnie się zmienia. 

Szymon a z jakiego na jaki się zmienia w AF chodzi o moment do odczytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paragon napisał:

No własnie w KH Saliferta przejście kolorów jest wyraźne, z jakiego na jaki kolor przechodzi w testach Mg i Ca Aquaforesta?

Beatko jak tam jest z kolorkami :) widać to przejście czy tak samo z fioletowego czy granatowego w niebieski jak w Salifercie, bo ja mam problem z rozróżnieniem tych kolorów :googleye

Jest bardzo podobny pomiar jak w salifar,też je miałam kupilam colombo i uważam że kolorystycznie lepiej pokazuje jak też bardzo prawie dokladnie jak testy ICP ktore robie,może Ca troszkę przeklamuje wzgledem Icp ale to ma być podgląd domowy,polecam


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, @Beti napisał:

Jest bardzo podobny pomiar jak w salifar,też je miałam kupilam colombo i uważam że kolorystycznie lepiej pokazuje jak też bardzo prawie dokladnie jak testy ICP ktore robie,może Ca troszkę przeklamuje wzgledem Icp ale to ma być podgląd domowy,polecam

nie chodzi mi o dokładność bo wszystkie do tej pory wspomniane mają pewnie akceptowalny próg dokładności, tyko chodzi mi o łatwość określania momentu pomiaru, skoro Colombo ma podobnie do Saliferta to odpada może skupię się na AF chyba że padnie jakiś inny typ?

Dobra nakręciłem się na AF, znalazłem na YT filmik propagandowy :) jest pokazane jak zmienia kolor dokładnie o taką zmianę kolorkow mi chodziło z czerwonego na niebieski a nie jak w Salifercie przechodzi 100 odcieni fioletowego zanim zmieni się na niebieski:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)Leszku,

ale to zaprzecza to co chcesz,no skoro nie zależy Ci na dokładności testu tylko łatwość wykonania momentu pomiaru,to każdy test można użyć,bo jaki ma to sens go robic jak i tak dokładny nie będzie,więc po co robic taki test?głośno myślę:smile_wink: chyba że ja Cię źle rozumię?:P

Colombo to test raczej bardzo dokladny ale Af też miałam i zły nie był.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, @Beti napisał:

:)Leszku,

ale to zaprzecza to co chcesz,no skoro nie zależy Ci na dokładności testu tylko łatwość wykonania momentu pomiaru,to każdy test można użyć,bo jaki ma to sens go robic jak i tak dokładny nie będzie,więc po co robic taki test?głośno myślę:smile_wink: chyba że ja Cię źle rozumię?:P

Colombo to test raczej bardzo dokladny ale Af też miałam i zły nie był.

wcale nie wszystkie są dokładne maja jakieś atesty, więc temat dokładności możemy sobie odłożyć na bok, tutaj rozpatrujemy już tylko łatwość w odczycie skoro Colombo ma tak samo jak Salifert dla mnie odpada po prostu mi nie leży i tyle irytuje mnie strasznie, AF który chłopaki polecali znalazłem filmik wyżej wkleiłem bardzo wyraźny jest moment przejścia i to mi się podoba jak tak samo jest w rzeczywistości chłopaki co używają potwierdzą to będzie mój test :)

poza tym zainwestuję w takie urządzonko tzn., zrobię je hehe:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paragon napisał:

Szymon a z jakiego na jaki się zmienia w AF chodzi o moment do odczytu?

Mg z różu stopniowo przez fiolet przez szaroniebieski do niebieskiego (raczej ciemnego)
kH z ciemnego zielonego przez brudnoniebieskoszary, lekki fiolet aż do czerwieni (takiej powiedział bym malinowej)
Ca róż- długo nic, fiolet (warto odczekać kilkanaście sekund) bo potem chwilka i jest niebieski 
Ogólnie przy pierwszym teście warto zrobić kilka kropli więcej, wtedy poznasz "ten kolor". Moim zdaniem słońce naprawdę pomaga.
A tutaj mała foteczka jakich kolorów możesz się spodziewać. Tutaj zdjęcie było zrobione po dłuższej chwili, kolory są bardziej przez to kryształowe. 
Dla mnie te 3z AF są naprawdę godne polecenia. Azotu i Fosforu jeszcze od nich nie testowałem... 

IMG_20190101_162159.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, dadario napisał:

Mg z różu stopniowo przez fiolet przez szaroniebieski do niebieskiego (raczej ciemnego)
kH z ciemnego zielonego przez brudnoniebieskoszary, lekki fiolet aż do czerwieni (takiej powiedział bym malinowej)
Ca róż- długo nic, fiolet (warto odczekać kilkanaście sekund) bo potem chwilka i jest niebieski 
Ogólnie przy pierwszym teście warto zrobić kilka kropli więcej, wtedy poznasz "ten kolor". Moim zdaniem słońce naprawdę pomaga.
A tutaj mała foteczka jakich kolorów możesz się spodziewać. Tutaj zdjęcie było zrobione po dłuższej chwili, kolory są bardziej przez to kryształowe. 
Dla mnie te 3z AF są naprawdę godne polecenia. Azotu i Fosforu jeszcze od nich nie testowałem... 

IMG_20190101_162159.jpg

Dziękuje bardzo nom to zakupie z AF będę testował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będziesz zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.