Skocz do zawartości
Nuke

Wycięcie w krawędzi sumpa i akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę wyciąć wlot 8x7 w krawędzi szyby bocznej tak jak zaznaczyłem na foto bez ryzyka dla zbiornika.Sump o wymiarach 80x25x55h.

Druga sprawa to w jednym akwarium 120x60x60h mam wymienioną jedną szybę/bok na niższą o 5cm(czyli cała szyba ma 55cm)ze względu na komin zewnętrzny,ale tylko z dwoma otworami.te 5cm to dolepiony kawałek szyby razem ze wzmocnieniami.Komin został usunięty,ponieważ pęk przy przenosinach,i nie był naprawiony.Akwarium zalane/funkcjonujące.Mogę odkleić zaznaczony doklejony kawałek 5cm skrócić go żeby dolepić większy komin z 3 otworami i ponownie przykleić na działającym zbiorniku?

akwarium-30x20x20-12l.jpg

gj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę takie wycięcia robi się przez zrobienie niższej szyby i doklejenie kawałków szkła. Czyli w Twoim przypadku szyba boczna sumpa byłaby sklejona z 3 kawałków. Jeden duży i dwa małe tworzące wycięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej.W sumpie chce wyciąc mały wlot tak jak na foto nr.1  a w akwarium jest tak jak piszesz i jeden ten dłuższy chce odlepić-skrócić i przylepić z powrotem,ale przy działającym akwarium musze to zrobić

Edytowane przez Nuke (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sumpa, bez ryzyka to się nie da. Mniejsze ryzyko to wiercenie.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nuke napisał:

Inaczej.W sumpie chce wyciąc mały wlot tak jak na foto nr.1  a w akwarium jest tak jak piszesz i jeden ten dłuższy chce odlepić-skrócić i przylepić z powrotem,ale przy działającym akwarium musze to zrobić

Takie kombinowanie przy szkle. To albo wychodzi drogo, albo może się źle skończyć. Postaw większe akwa i zrób wszystko jak powinno być same plus :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś w akwarium 8mm opti 120X40X60 (wys.) doklejoną jeszcze opaskę z szczeliną na spad do komina bocznego. Teraz to aż sie dziwie, ze to wszystko wytrzymało ponad dwa lata - przyszła na niego pora i zastapiło go większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sumpa to bezpieczniej chyba będzie wyciąć szybę następnie otwór i ponowne sklejenie.

A akwarium ma niecałe pół roku,szkło ma 1cm i jeden bok jest niższy tylko o 5cm,równie dobrze mogło by nie być nic doklejone i podejrzewam że nic by się nie stało.

Edytowane przez Nuke (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co konkretnie chcesz zrobic ale wiercilem kilka otworow okraglych w sumpie z woda i nie sie nie stalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej zapytam.Jeśli jeden bok w akwarium jest niższy o 5cm od pozostałych,czy ma to znaczenie jakiekolwiek znaczenie dla wytrzymałości?

Co do sumpa to nie chcę wiercić dziury tylko wyciąć otwór tak jak zaznaczyłem na foto nr.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wkleić ten pasek a następnie komin na działającym akwarium,  co do wycinania w sumpie to może szyba pęknąć, można spróbować wywiercić otwory w narożnikach tego wycięcia i może się uda. 

 

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.