Skocz do zawartości
Raffy14

[500L] Miękkasowa zupa

Rekomendowane odpowiedzi

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

 

Kosteczka zalana w 5min, włożyłem zalałem, odpaliłem jakąś kaskadę i filtr i hula :) ukwiały nie miały gdzie się podziać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ładna brokuła :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30litrów mułu chyba wylałem, stary piasek zlikwidowany w ciągu 3dni

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

:surrender

 

I niech sobie kręci, ja już wysiadam 

Ciekawe czy biologia nie hopnie, póki co korale się pompują a no3 10, po4 0.15 - a wyciągałem czarny piasek, muł dostał się do wody i było brązowo jak w amazonce ;) A tu tragedii ni ma. Włączyłem wódeczkę, leję bakterie i odpieniacz ciężko pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

To jeden z tego forum powinien wziąść przykład. Bo 2 dni się przebija z odsysanie piachu czy restartem akwa. :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, żonglowałem tylko skałą - część wyleciała, cześć nowej którą ożywiłem uprzednio w osobnym pojemniku no i odessanie tony mułu wraz ze starym piachem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korale już wróciły do zbiornika? Szacuneczek i gratulację za włożoną pracę w "ogarnięcie" akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciły, ale nie wszystkie :) Większość dużych akropor poszła do sąsiada, miękkie wziął forumowicz za jednym zamachem.  Sobie zostawiłem conieco, w tym kilka montipor, żeby zbić KH po sporych podmianach. Sól dawałem ATI, dostałem worek... a ma wysokie KH.  Obecnie KH 9.

Chcę posadzić malutkie szczepki i to pojedynczo, uwielbiam patrzeć jak rafa rośnie od nowa ;) 

Dzisiaj lekki zonk, wczoraj no3 10, po4 0.23. Dzisiaj ledwie 5 i 0.07. A wprowadziłem minimalnie wódeczki i bakterie bioguard, miałem to wlałem. W sumpie niezmiennie biopellet xl którego nie ruszałem.

Podejrzewam, że podłoże kisiło i oddawało wszystko na okrągło do wody, być może teraz będę walczył o to, żeby nie mieć zerowych parametrów :) Acry zburaczały totalnie po restarcie, ale polipują dzielnie ;) Brokuł niezmiennie wygląda jakby miał zaraz pęknąć.

Restart oceniam na wielki PLUS :)

 

Aaa, co lepsze... korale były przez 3dni po kilka godzin totalnie poza wodą, wody potrzebowaliśmy każdy milimetr do uzupełnienia po odessaniu, a korale nie ułatwiały nam przy układaniu skały... więc wszystko do misek, wiader i co się dało i tak sobie leżały. Brokuł to nawet zamarzł, bo stał przy oknie. Wieczorem włożyliśmy go do wody to był totalnie zmarznięty i skurczony na całego, rano już radośnie pompował :) Seriatopory, większość akropor również... jak włożyłem, to niewielu dawałem szansę i wszystko na obecną chwilę żyje i polipuje :) Jedna żółtawa akropora strzeliła focha, straciła trochę tkanki od dołu ale się tym nie przejmuję, uciąłem i pokleiłem, i polipuje ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale operacja, podziwiam logistykę przedsięwzięcia, będę śledził jak to dalej będzie się toczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Raffy mam to samo. Zresztą wiesz co wsadzałem u siebie :)

"Chcę posadzić malutkie szczepki i to pojedynczo, uwielbiam patrzeć jak rafa rośnie od nowa"[emoji6] 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwialarnia 30L nieźle się prezentuje, praktycznie bezobsługowe - światełko i kaskada :)

zdjecie.jpg

 

Jednak chciałbym światełko zmienić, świeci w tej chwili Aquael leddy slim marine&actinic, ale to jakaś pomyłka bo światło jest dosyć żółtawe. Coś godnego polecacie do kostki 30x30x30?

 

I nasz Czesio :)

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

To fakt marine jest pomyłką.
Może kessil a80 tuna blue. Rozkręcić na białe skoro belkę niebieską masz? Na taką kostę idealnie.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena trochę powala, a nie chcę za bardzo inwestować w kosteczkę bo to tak z boku bardziej, coś wymyślę :)

Akwarium odżyło, akropory wybijają się z brązu - bo obraziły się po restarcie ;) I widać nowe czubki, KH leci w dół (obecnie 5.7)

W ogóle śladów po restarcie nie zaobserwowałem, jedynie szyby na 2dni zaszły lekkim brązem i nic więcej - jedyne co, sumpa nie ruszałem - leży tam 5cm detrytusu, odpieniacz i pelety w filterku. Ale narazie sumpa zostawiam w spokoju - niech główny zbiornik się "przemieli". Zresztą Po4 jest 0.03, no3 bezbarwne. Robię co 2-3dzień wiaderko podmiany i odsysam syf z głównego. Jak ogarnę główny z koralami do końca, to za sumpa się wezmę :) 

zdjecie.jpg

Tumida była zadowolona przez cały restart, obficie polipowała jakby nic. Dostała czubków i rusza dalej, przeraża mnie ona.

 

zdjecie.jpg

Tricolor trochę focha strzeliło, popalone końcówki (pewnie po leżeniu poza wodą pół dnia), ale kolor wraca i zaczyna polipować :)

zdjecie.jpg

Tenuis bury, ale końcówki nowe puszcza już w kolorze i pnie do przodu :)

zdjecie.jpg

Humilis też idzie

 

 

Sorki za zdjęcia, ale nie ma kiedy w ciągu dnia - pod wieczór niebieskie świetlówki już się palą tylko.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Fajnie Ci to wyszło. Bez większych niespodzianek. Kolory wrócą. Popalone końcówki tniesz czy dajesz im czas na zarośnięcie?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie.jpg

Jedna z moich pierwszych akropor :)

edit: o kurde to ta sama tricolor co wyżej :O

@laszek daję im czas, zdrowa rafa regneruje się bardzo szybko...tylko niezauważalnie gołym okiem na codzień, niestety to nie moczarka :)

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Świetnie. Też to zauważyłem.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kim jest Czesio? Nie rozpoznaję gatunku, a fajna buźka :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2018 o 21:57, Raffy14 napisał:

Neocirrhites armatus, rybcia na medal :)

Aj, to armatus nie dla mnie.  Mam zagiewkę dlugonosą i pewnie by go skrocila o głowę :)

Takie mam pytanko, czy zostały/będą jeszcze jakieś miękasy w tej zupie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem nawet, mi się wydaje ze żyłyby w zgodzie :) Długonosa pływała tu z 8lat temu :D Wyskoczyła, jak to bywa z tymi rybami... Armatus chowa się wsród gałązków sps, jest niesamowicie pocieszna.

Z miękkasów chciałem extra zoa na dnie dać, ale raczej odpuszczam... będą same LPS + SPS :) Kumpel przyniósł mi pomarańczową Acanę echiniata i rainbow lordhowensis. Boję się, że zoa się rozplenią po skałach a drugiego restartu nie przeżyję. Obecnie nie ma żadnych miękkich i już ich nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, lubię miękkie klimaty, ale skoro Cię ciągnie na twardo, to życzę pięknego lasu patykow :)

U mnie jest siatka, więc jeśli ktokolwiek skoczy, to ląduje najdalej w kominie. 

O zagiewkach jeszcze doczytam, popytam. Może ktoś wpuścił armatusa po dlugonosej i ms doświadczenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@, też lubię miekkie klimaty ale... po X latach potrzebuję wyzwania, patrzeć na to samo już nie potrafię, przyznam szczerze... w głowie już kiełkowało, żeby to zlikwidować i przerobić na podwodny ogród którego mam w 250L

 

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

 

 

 

Ale jednak takie zbiorniki Damiana, Krzysztofa Tryca itp. natchnęły mnie, chcę to spróbować :) Kręcą mnie kolorki i to wszystko, a większość miękkich niestety jest beżowa. Chcę też unikać walki chemicznej, wiadomo ile syfu do wody puszcza sarco czy sinularia gdy postanowią się skurczyć...

Poza tym pompują się też LPS-y, a te chcę mieć przy dnie :) Lpsy z powodzeniem zastępują miękkie, ba... falujące euphylie, cataphylie są bardziej falujące od miękkich :P

Ostatnio do mnie trafiła skurczona na maxa i z dziurą taka ślicznotka:

zdjecie.jpg

Zaczęła się pompować, ale ze szkieletu niestety wyrastał glon..

zdjecie.jpg

A na dzisiaj już tak, zalewa dziurę i ma mordkę :)

zdjecie.jpg

Jeszcze kawałek glona musi jej wylecieć i będzie żyleta, cieszę się bardzo, że udało mi się ją odratować :)

O Scolymii australis to ja nawet nie marzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Piękne. Czekam na dalszy rozwój z niecierpliwością. Zwłaszcza te małe patyczki.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.