Skocz do zawartości
Alfik1980

Projekt 400 - 120x55x60 sump 85x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem podobne pieniadze za 2 sztuki i byl to dobry zakup.Dodatkowo kup proste programatory mechaniczne do gniazdek, wyregulujesz nimi wł/wył. każdego kanału w lampach.Dodatkowo mam jeszcze 2 paski z niebieskimi diodami do oswietlenia nocnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie pomysli nad tym:D


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywalem więc kilka fotek baniaka.

Nadal walcze z PO4 - 0.5 ppm. Jeden LPS niestety zacząl chorować lecz to w innym temacie.

parametry się nie zmieniaja od kilkunastu pomiarów tak więc jest stabilizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda, szczególnie fluo.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze została walka z PO4 jak to uda mi się wyprostować to bedzie gitara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uda się uda. Cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja baniaka

Nadal walka z PO4 wódka się leje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu jest tak fioletowo? :blushing:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione telefonem no i jeszcze pod ledami. :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwieksz wartosc swiatla bialego i nawet glupia nokia zrobisz zdjecie :)

nie mowiac o jakims lusterku.


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam kilka nowych fotek.

Od 29 kwietnia przeszedłem na produkty AF pełen komplet (niestety bez soli probio czekam na wymiane wiaderka wielki kamień 22kg) na razie sól reef salt AF.

Jak u reszty stosujacych pojawił sie nalot na piasku ale juz przchodzi.Baling 4x11ml /doba na razie na chemii czda.

Przymierzam się do zakupu akropor ale to za około miesiąc na razie zbijam PO4.

20150528 162816

20150528 162825

20150528 162833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wprowadziłem pierwsze akry do baniaka.Zobaczymy czy wszystko bedzie ładnie rosło. Na chwilę obecną sól i środki AF probiotyka pełna. Dodatkowo coral A,B,V,E. Na piasku jeszcze widac okrzemki ale ustepuja ( nie wiem czy za duzo stosuje kropel AF czy moze sól probio ale się pojawiły. Zakraplam 4kr/doba naprzemiennie coral A z coral B lub V. )

TDS-0.

NO2-0

NO3-10

PO4-0,25

Ca-450

Mg-1320

temp.-25,2

zasol-1,025

pH-8,0

KH-6,7

20150713 145858

20150713 145841

20150713 145831

20150713 145634

20150713 145534

Foty z baniaka

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie pisałem w wątku więc załączam kilka fotek.

parametry :

NO2- 0 : NO3- 25 ; PO4- 0,50 ; temp.- 26 ; zasol.-1,024 ; pH- 8,37 ; kH- 8,6 ; Mg- 1470 ; Ca- 450

1

2

5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysokie masz NO3, pomyśl o asoberach żeby zbić na niższy poziom. Ogólnie fajnie szkło się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peletki all in one się kręcą od 2 tygodni czekam z piwkiem na efekty

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic złego się nie dzieje w baniaku AF leci do kosza zmiana soli na RSCP a fotki z baniaka.... jedna wystarczy bo i tak mało kto zagląda.

Parametry stabilne Balling pełny w równych dawkach. Trochę glonu, ale to dobrze dla zbiornika i pokolców mają co wcinać i szybko znikają oczywiście glony.Doszedł chelmon, para mandarynów wspaniałych.

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 na poziomie 25-50 ppm ale przy 3 pokolcach to norma..korale rosna akry maja ladne przyrosy

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma, nie norma. Zależy od obsady koralowców i rodzaju filtracji. Ludzie przy SPS trzymają pokolce i mają NO3 bliskie 0. Niemniej B.ładny zbiornik :-)

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniej wkładam łapy do baniaka tym wszystko ładniej hula. Tak też miałem przy słodkim.Dzięki za docenienie baniaka choć jeszcze długa droga przede mną.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25-50! To stanowczo za dużo nawet dla słodkiego :) U mnie przy trzech pokolcach i 12 innych rybkach test saliferta ledwo się zabarwia i to po mega długim czasie. Coś masz nie tak z filtracją a rozrastające się GHA też o tym świadczy, że skała mocno oddaje. Czy te palletki już zaskoczyły? Spada to NO3? Zwróć uwagę na przepływ wody przez nie czy nie jest zbyt szybki no i jakimi bakteriami je zasilasz?

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek u mnie te parametry to standard i żeby było śmiesznie nic złego sie z baniakiem nie dzieje.Balling się leje korale mają piękne przyrosty nawet SPS i tridakna maxima gdzie jest delikatna jest juz 3 razy większa zadowolona.Więc nie wiem o co takie wielkie halo z tym NO3 i PO4 w zbiornikach.Na rafie przecież nie ma parametrów zerowych.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, to "zerowe" NO3 czy PO4 ma nam tylko pomóc w pewnych kwestiach np. gdy mamy pełną kontrolę na tym co tam podajemy itp. aby w taki czy inny sposób kolorować nasze korale. Te parametry są zdecydowanie nie takie dla wymagających SPS i tutaj nie ma dyskusji. Chodzi też o to, że przy tak wysokim azocie (50 i więcej) przy wyższych pH wody będzie on truł. Całkiem możliwe, że nie osiągasz wyższego pH wody niż 7.9-8, które jest ciut i tak przymałe.

Ten standard przy paletkach to znak, że to fizycznie nie-dzia-ła dlatego mówię na co zwrócić uwagę. Trzeba doprowadzić do tego aby to GHA przestało przyrastać i zaczęło samo się cofać. Zwierzaki mogą i pomagają ale nie w tym rzecz. Pamiętaj, że przy tych parametrach nie ma sensu nic więcej lać bo woda sama z siebie już jest za bogata.

Prostym wyznacznikiem czego jest za dużo w stosunku do czego jest np. kolor takiego glona. Gdy jest zielony mamy stanowczo za dużo NO3 ale gdy idzie w brąz to mamy tutaj odczynienia z blisko zerowym NO3 a wysokim PO4.

Kolejną kwestią jest Twoje PO4. Piszesz, że kręcisz AIO. Otóż AIO to takie połączenie starych dobrych pallet wspomagających "spalanie" NO3 oraz absorbentu PO4, który wraz z ścieraniem ma wylądować w ... odpieniaczu. Zwróć uwagę na przepływ i ilość pallet w filtrze bo coś tutaj może jest nie tak.

Tomku, a co było powodem tego, że postanowiłeś zmienić sól? Chyba z tego co pamiętam chciałeś lecieć na całej linii z NS?

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, to "zerowe" NO3 czy PO4 ma nam tylko pomóc w pewnych kwestiach np. gdy mamy pełną kontrolę na tym co tam podajemy itp. aby w taki czy inny sposób kolorować nasze korale. Te parametry są zdecydowanie nie takie dla wymagających SPS i tutaj nie ma dyskusji. Chodzi też o to, że przy tak wysokim azocie (50 i więcej) przy wyższych pH wody będzie on truł. Całkiem możliwe, że nie osiągasz wyższego pH wody niż 7.9-8, które jest ciut i tak przymałe.

Ten standard przy paletkach to znak, że to fizycznie nie-dzia-ła dlatego mówię na co zwrócić uwagę. Trzeba doprowadzić do tego aby to GHA przestało przyrastać i zaczęło samo się cofać. Zwierzaki mogą i pomagają ale nie w tym rzecz. Pamiętaj, że przy tych parametrach nie ma sensu nic więcej lać bo woda sama z siebie już jest za bogata.

Prostym wyznacznikiem czego jest za dużo w stosunku do czego jest np. kolor takiego glona. Gdy jest zielony mamy stanowczo za dużo NO3 ale gdy idzie w brąz to mamy tutaj odczynienia z blisko zerowym NO3 a wysokim PO4.

Kolejną kwestią jest Twoje PO4. Piszesz, że kręcisz AIO. Otóż AIO to takie połączenie starych dobrych pallet wspomagających "spalanie" NO3 oraz absorbentu PO4, który wraz z ścieraniem ma wylądować w ... odpieniaczu. Zwróć uwagę na przepływ i ilość pallet w filtrze bo coś tutaj może jest nie tak.

Możesz podać źródło tych informacji ? Odnośnie koloru glonów i na temat AIO . Nie wiem skąd bierzesz te wieści ,ale pierwsze słyszę o kolorach glonów uzależnionych od po4 czy no3 i o tym że starte pelletki lądują w odpieniaczu.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25-50! Coś masz nie tak z filtracją a rozrastające się GHA też o tym świadczy, że skała mocno oddaje.

Skały bym nie obwiniał, a raczej sól.

RSCP to bogata sól i zmniejszył bym wielkość odmian lub czestotliwosc.

via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.