Skocz do zawartości
Maksym

Naprawde cicha pompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o rade w wyborze pompy cyrkulacyjnej do akwarium 500 l ,chodzi mi o naprawde cichą pompe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

165x60x50 ostatni wymiar to wysokosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pompę cyrkulacyjną czy obiegową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam. Proszę o rade w wyborze pompy cyrkulacyjnej do akwarium 500 l ,chodzi mi o naprawde cichą pompe.

Chodzi o pompę cyrkulacyjną czy obiegową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jeśli chodzi o cyrkulatory to polecam Jebao RW8 jak dla mnie ciche i z przydatnymi funkcjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w malawi uzywalem jvp ,strasznie buczalo a do tego po roku przestala pracowac .Wydaje mi sie ze jebao i jvp to ta sama chinska półka wiec odpada.

Edytowane przez Maksym (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jvp kosztuje 50-80zł, cena śmieszna, więc jak się zepsuję to sercu nie żal. To taki traf, jedni kupią i pada po kilku dniach, albo buczy a innym chodzi latami i jest cichutko. Kwestia szczęścia ;) Co do Jebao a raczej Jecoda to sam ostatnio kupiłem rw8. Na razie leży w akwa, bo jeszcze nie zalane, ale na pewno dam znać jak pracuje, po zalaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4 jvp tylko jedna padła, druga niedawno zaczęła głośno chodzić reszta ciche i działają. Teraz mam jebao rw8 i jak naradzie chodzi, WP 25 tez juz rok kręci nie było z nią problemów.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rw 8 bezglosna a rw 15 slychac taki dzwiek jak wibra z komorki tylko ze duzo ciszej

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośród pomp bez regulacji to JVP mogę śmiało polecić. Cena śmieszna. Ja mam 202 jest bardzo cicha, bezawaryjna od trzech lat się kręci. Jeśli chodzi o falowniki jebao to nie wiem jak te nowsze RW ale ja mam starszą wersję WP i przez parę miesięcy chodziło dość głośno.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVP 201B - praktycznie niesłyszalne (mam 3 szt). RW 15 i RW 8 testowałem i były głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao RW na pełnej mocy lub jakiś do tego włączony programik o zmiennej wydajności i głośne jak traktorki :)

ostatnio lukałem na gyre maxspect i właśnie nad taką sam się zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gyre Maxspecta na nowych , ulepszonych magnesach w pełnym spektrum wydajności bardzo cicho działa.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Tunze, jest bardzo cicha i mocniejsza od chińskich odpowiedników z podobnie deklarowanymi parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.