Skocz do zawartości
Kris81

Nowy Maxspect Gyre XF-250/230

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że w temacie przedstawiciela Maxspecta nie mogę się dowiedzieć co i jak to pisze tu.

Ostatnio wymieniłem starszą wersje z pierwszym kontrolerem na najnowsza wersje

Maxspect Gyre XF-250 z taka myślą ,że w ustawieniach ustawie kiedy ma być mocno a kiedy słabo,

ostatnio w końcu znalazłem czas by do kontrolera zajrzeć i poustawiać i niestety zonk

sama instrukcja jest trochę dziwna ale w końcu po zatrybieniu co i jak przełączać ,czegoś nie kumam .

W trybie automatycznym jesteśmy poproszeni o ustawienie godziny , tylko jakiej ?

Aktualny czas ustawiony na początku ,

Co ta godzina ma wskazywać , bo ustawiając godziny nocne na zmianę trybu nic nie zmienia ,ustawiony czas wybija i nic , bo tez co by sie miało zmienić jak nic wiecej nie było do ustawienia (mocy i trybu)

Jak jest u was ?

Same możliwości kontrolera są fajne ale poza tym nic się nie zmieniło od poprzedniej wersji


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj programowałem kontroler razem z dwiema fx-250. Aby kontroler przełączał pompy miedzy zaprogramowanymi porami musisz włączyć go w tryb manualny i ustawić o której godzinie dla jakiej pompy ma się coś włączać. W trybie automatycznym nie działają zaprogramowane czasy. Jest to napisane krok po kroku w instrukcji.

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba masz inną instrukcje , u mnie instrukcja jakaś dziwna ,aż zaraz przeszukam karton jeszcze raz ,

a tak z innej beczki masz w swoim akwarium z stopki dwie pompy? też się zastanawiam czy nie dokupić drugiej ,jedna daje rade ale ciekawy jestem jak druga by naprzeciw dmuchała , bo wydaje mi się że skała znajdująca się po stronie pompy była mniej obmywana ,

kiedyś próbowałem z trybem wstecznym ale u mnie piaskiem waliło po całym akwarium , nie dało sie tego wyregulować ,walczyłem z tym tydzień i wróciłem do jednego kierunku


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy są w baniaku kolegi nie moim. Ja mam jedną starą gyre 150. Co do zmiany tych trybów to faktycznie coś jest nie tak. Właśnie wróciłem z serwisu od kolegi i programy się nie przełączają. Chodzi ostatni zaprogramowany program. Zrobiłem 5 różnych programów. Według ustawień o godzinie 17:00 powinien chodzić program drugi a Chodził program 5 ostatni z ustawionej listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niema żadnych ustawień czasu w czasie pracy ręcznej M

wchodzę i jest ustawienie trybu , potem przełącza na moc następnie pyta ile sek. ma wiać i przerwy (przy fali) zero ustawień czasu na przełączanie miedzy praca stała ,fala albo jeszcze inną .

co jest grane

instrukcje w internecie sa do starej wersji ,przynajmniej ja nie mogę znaleźć do nowej wersji


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z funkcjonalnością tego nowego sterownika gyre?

Chcę kupić dwie pompy ze sterownikiem...ale jak mam wywalic ponad 2k na coś co działa na zasadzie wariacji to sie wstrzymam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę pomogę...

W trybie manualnym po prostu ustawiamy jak ma pracować.

W trybie auto musimy stworzyć listę... oczywiście na początek ustawiamy właściwą godzinę.

później przechodzimy na program 1, zatwierdzamy i ustawiamy godzinę początku programu, ustawiamy odpowiednie parametry i przechodzimy na numer programu, kręcimy kułeczkiem i naciskamy "add", pojawia nam się 2, zatwierdzamy, ustawiamy godzinę rozpoczęcia programu, ustawiamy tryb i parametry.... i tak w kółko... podobno do 24 programów ale jakoś nie miałem cierpliwości, ustawiłem chyba z 5 i działają bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Flasher pisze , w trybie auto jest programowanie o której godzinie co i jak ma wirować .

Sprawdza sie w stu procentach , ustawiłem chyba z 6 programów i obserwuje, wszystkie włączają się tak jak ustawione.

U mnie pojawił się problem , nie do końca zrozumiały,po uruchomieniu chodził jednym programem , jak po czasie chciałem

poustawiać co i jak,to nie mogłem tego zrobić głownie przez słabą instrukcje według mnie , w końcu zaskoczyłem ale cos nie działało , odłączyłem na 10 min z prądu , po ponownym uruchomieniu wszystko w porządku.

Teraz wszystko hula aż miło :) polecam


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link który mi pomógł wszystko poustawiac :)

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda, mam pytanie odnośnie sterownika. Czy ten od 250 będzie pasował do 230? W opisach sklepowych nie ma żadnej różnicy więc pytam na forum może ktoś coś wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,chodzi mi o tryb karmienia. Karmienie ustawione na 10 minut ,po tym czasie pompa powinna się uruchomić sama czy nie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mam chyba 20 albo 30 min standardowo ustawione na karmienie i pompy po tym czasie sie wlaczaja autoamtycznie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo jest 30 min . Przestawiłem na 10 i nie startują po upływie tego czasu ,może coś robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo jest 30 min . Przestawiłem na 10 i nie startują po upływie tego czasu ,może coś robię nie tak?

U mnie jest tak samo, po przestawieniu na 10 minut pompa nie startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Flasher ,czy tak powinno być ?

Może coś więcej wiesz

Szczerze mówiąc nie wiem... po prostu nigdy nie korzystałem z trybu karmienia i moje rybki jeżeli chcą być najedzone muszą się wykazać sprytem. Jeżeli jest jednak taka potrzeba to sprawdzę u mnie jak to działa i zdam relację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki coś żle ustawiacie bo u mnie wszystko działa normalnie :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z posiadających te pompy z nowym sterownikiem coś podpowie .Dzwoniłem do serwisu , na razie nie otrzymałem odpowiedzi.

Pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pompy na nowym sterowniku i właśnie przetestowałem pauzę 10 minutowa na karmienie i u mnie normalnie pompy wystartowały ,

U siebie zauważyłem jakiś czas temu że ustawiając pompy na pulsowanie i moc 80% ,czas 0,4 to pompy nie pulsują ,dając czas 0,6 już śmiga, sprawdziłem też na 90%mocy,czas 0,4 i fala niesamowita, wiec coś tam nie teges w sterowniku , osobiście u mnie pompy przy 80% wylewają wodę z akwarium :)


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi ci o ustawienie czasu karmienia to włączasz karmienie tym włącznikiem do wyłączania pomp , zaczyna się odliczać czas (taki jak jest ustawiony w danym momencie)

następnie wciskasz przycisk z strzałeczkami i czas ustawiony miga , zmieniasz na pokrętle i ponownie przycisk z strzałkami i czas ustawiony


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik przestawiony np. w tryb losowy, włączone karmienie ,pompa uruchamia się po upływie ustawionego czasu . W trybie ręcznym niestety nie .Po ustawionym czasie na sterowniku wyświetla kanał A OFF kanał B OFF , nie startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak pisałem wcześniej miałem problem z trybem karmienia , niestety sterownik padł. Po włączeniu na karmienie wyświetlacz przestał działać , pompa ruszyła  na pełnej mocy. Kupiłem drugi sterownik i w nowym po przestawieniu czasu karmieia np. na 10 minut pompa uruchamia się bez problemów . Więc strzelba26 reklamuj sterownik .

Pozdrawiam

Edytowane przez bonio61 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.