Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Maxspect pokazał jakiś czas temu nową lampę Maxspect Ethereal co myślicie o tym modelu wygląda na fajna, ktoś z forum może już używa i podzieli się jak się sprawuje i pokaże przyrosty pod tą lampa i  czy warto kupić?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą lampę od dwóch tygodni. wcześniej miałem razora i powiem, że ta jest dużo lepsza pod względem światła widocznego. pod razorem też rosły spsy nawet akropory ale miał taką fioletową poświatę, którą musiałem niwelować t5, w etheralu jest świetnie . Co do przyrostów jak na razie się nie wypowiem bo za krótki czas. pobór balinga nie spadł więc myślę, że będzie ok . dodam, że czekam na nowe oprogramowanie do icv6, które będzie miało więcej opcji, jak dowiedziałem się od producenta. jak na razie w opcjach są tylko wschody i zachody sterowane z wifi na 6 kanałów


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz coś opisane o tej lampie, ale ogólnie to mało o niej jest informacji 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, opo napisał:

mam tą lampę od dwóch tygodni. wcześniej miałem razora i powiem, że ta jest dużo lepsza pod względem światła widocznego. pod razorem też rosły spsy nawet akropory ale miał taką fioletową poświatę, którą musiałem niwelować t5, w etheralu jest świetnie . Co do przyrostów jak na razie się nie wypowiem bo za krótki czas. pobór balinga nie spadł więc myślę, że będzie ok . dodam, że czekam na nowe oprogramowanie do icv6, które będzie miało więcej opcji, jak dowiedziałem się od producenta. jak na razie w opcjach są tylko wschody i zachody sterowane z wifi na 6 kanałów

Wiesz może co nowego będzie dodane do oprogramowania, jakich opcji będzie więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
oprogramowanie ICV6 przechodzi rozbudowę która zostanie prawdopodobnie udostępniona w 3 kwartale 2017 roku. Już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy:
- sterowanie pompami Gyre serii 200 przy pomocy ICV6,
- uproszczony i bardziej rozbudowany system programowania lamp Ethereal,
- możliwość symulacji faz księżyca zgodnie z aktualnymi,
- automatyczne dostosowanie barwy światła do obsady zbiornika poprzez menu aplikacji.
Mam nadzieję że odpowiedziałem na pytanie wyczerpująco i może zachęciłem do rozważenia zakupu sprzętu ze stajni Maxspect. 
Pozdrawiam,
Andrzej Czajka
Zespół Maxspect Polska


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie głośności tej lampy. Obecnie używam Spectra Optima X1, która moim zdaniem jest dosyć głośna. Wentylator działa praktycznie cały czas przez co nie można wytrzymać w pokoju (poniżej link). Jak jest w przypadku tej lampy?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie etheral był nie słyszalny kompletnie

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm nie są bynajmniej niesłyszalne, ale mają ten plus ze mają pasywne chłodzenie obudową więc jak jest chłodno w pokoju to wentylatory nie włączą się i będzie 100% ciszy, odpalą dopiero gdy blacha obudowy nagrzeje się - przeważnie latem, a jak masz klimę w pokoju to pewnie nie włączą się wcale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z swojego doświadczenia mogę dodać że bardziej hałaśliwe są falowniki czy odpieniacz. Może przesadziłem że niesłyszalna ale w porównaniu do innych sprzętów jest bardzo cicha

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info. Generalnie walczę z wyciszeniem całego zestawu i zaraz po odpieniaczu to właśnie lampa najbadziej hałasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, opo napisał:

Z swojego doświadczenia mogę dodać że bardziej hałaśliwe są falowniki czy odpieniacz. Może przesadziłem że niesłyszalna ale w porównaniu do innych sprzętów jest bardzo cicha

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
 

Radion był cichszy :) falowniki Vortech - cichsze od Etherala - jedynie odpieniacz może być głośny ale wyczyszczony BK180 mini jest cichszy niż Etheral wiejący na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.