Skocz do zawartości
mrppp14

Murena , skrzydlica, rogatnica a inne ryby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję nową obsadę do akwarium i zastanawiam się jak się zachowują drapieżne ryby jak murena, rogatnica i skrzydlica w kontekście innych ryb. Wiem, że większych ryb nie ruszają jak np hepatus ale co się stanie z ławicą chromisów, babkami itp rybkami? Macie jakieś doświadczenia z takimi rybami? Czy będę musiał się ograniczyć do większych ryb bo reszta nie będzie mieć szansy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez się podpinam pod ten temat, zastanawiam się nad jakaś murena. Ale u mnie pojawia się również pytanie o ucieczkach. Czytałem gdzieś, ze mureny lubią uciekać :) co do skrzydlicy to jest to już ryba za duża do mojego zbiornika :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rybka zmieści się w pysku skrzydlicy to prędzej czy później w nim wyląduje. Jak się nie mieści to może się czuć bezpieczna do momentu kiedy skrzydlica nie urośnie ;). Oczywiście wszystko też zależy od charakteru ryby, czy z odłowu czy z hodowli, jak długo pływała w poprzednim zbiorniku i czy sama i z jaką obsadą. Czym karmiona i jak czesto.

 

Ogólnie loteria. Bo możesz trafić fajna i spokojną rybę która najedzona zostawi resztę mniejszych mieszkańców w spokoju, a możesz trafić taką co mimo pełnego brzucha pogoni wszystko co do pyska się zmieści. 

Miej na uwadze że to drapieżnik i ja bym się liczył że zmniejszeniem obsady po jej wpuszczeniu.

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, snochems napisał:

Tez się podpinam pod ten temat, zastanawiam się nad jakaś murena. Ale u mnie pojawia się również pytanie o ucieczkach. Czytałem gdzieś, ze mureny lubią uciekać :) co do skrzydlicy to jest to już ryba za duża do mojego zbiornika :P

 

Wystarczy korona i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się tylko odnośnie skrzydlicy. Mam 2 reszta to zwykła obsada i nic nie ginie. Ale karmienie codzienne tzn wrzucam filecik krewetki czy żywe rybki....,ale już pytanie dałem czy mogę coś dołożyć. Odpowiedz krótką daję że stanowczo Nie. Nic nie ma szans nawet gdy je odłowiłem. Nawet kolejna skrzydlica była atakowana i przeganiana. Podejrzewam że jedynym wyjściem jest zmiana ustawień skały,ale na to już nie mogłem sobie pozwolić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem skrzydlice ,niestety po tygodniu kupiłem pseudanthiasa rano niestety już nie było nowej rybki .

Po drugie skrzydlica robi dużo syfu ,moja pływa w oceanarium w Gdyni

obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem w jednym zbiorniku murene śnieżna, skrzydlice i rogatnice Picasso.Z rybami nie było żadnego problemu .Murena nie uciekala ale profilaktycznie zabezpieczylem wyplyw wody i pudełko przelewowe. Skrzydlica oczywiscie zjadala wszystko co sie jej do pyska zmiescilo. Murena i picasso karmione byly z pesety np malymi krewetkami mrozonymi itd. Skrzydlice nie atakowała ryb z którymi byla a plywala np z małymi blazenkami tylko zjadła co wpuszczalem jako nowe.

Edytowane przez lukaszw25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcinsoroka napisał:

To jutro ja zobaczę :-)

Kupujesz skrzydlicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem nad morzem był plan oglądnięcia akwariów ale rodzina nie chwyciła tematu


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marcinsoroka napisał:

Byłem nad morzem był plan oglądnięcia akwariów ale rodzina nie chwyciła tematu

A ja pomyślałem, że chcesz kupić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie skrzydlice Dendrochirus zebra w akwarium 200l , piękne, spokojne ryby, nie ruszają babki, nie gonią większych ryb. Raz na tydzień dostają molinezję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Zebry w 200L. Karmienie raz w tygodniu. Hmmm moje codzienne dostają. I mam 600l. 3 którą chciałem żeby się dogadały  musiałem wymienić na inną rybkę do nowej kostki, padła by z głodu albo by ją zamęczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.