Skocz do zawartości

jarob

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Imię
    Jarosław
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Bydgoszcz
  • Akwarium
    Kostka 350, Amazonia 450

Ostatnie wizyty

274 wyświetleń profilu
  1. jarob

    Pastwisko

    Nie piszesz jak to zachowuje się w ciągu dnia, czy wieczorem i reno wygląda tak samo. Ile ma zbiornik czasu. Jaki jest poziom NO3? PO4 - jest idealne bo ten typ go konsumuje. Na początek zaciemniłbym zbiornik na 72h.
  2. jarob

    Metoda Ballinga

    Przestawiłem dozowanie od 5 do 21 co 2h- zobaczymy jakie będą wyniki.
  3. jarob

    Metoda Ballinga

    Dozuje w równych 12 dawkach
  4. jarob

    Metoda Ballinga

    Dozuję Ballinga w równych dawkach w ciągu doby, zaobserwowałem że kH przed włączeniem światła rano wynosi 10,3 a przed zgaszeniem 8,6 wynika z tego, że jest duża konsumpcja./przed rozpoczęciem Ballinga wynosiło 5,7/. Zastanawiam się czy nie zmienić godzin dozowania- na czas włączonego światła lub 2 godziny przed rozpoczęciem świecenia. Co o tym myślicie?
  5. jarob

    Metoda Ballinga

    Proszę o potwierdzenie: przy ubytku dziennym Ca= 4 w akwarium 300l, podaję 72ml/dobę każdego preparatu? mówimy o met. Ballinga Dzięki.
  6. jarob

    Bakterie Biogro

    Stosuję Bio-Gro od roku 20ml na 320l. Bez problemów. Nie trzymam w lodówce. Przy pladze cyjano wystarczyło podać dawki dodatkowe i intensywna cyrkulacja. Brak osadów.
  7. jarob

    Metoda Ballinga

    Słyszałem opinię w jednym ze sklepów, że można stosować metodę Ballinga zamiast cotygodniowych podmian ale przy dobrym i mocnym odpieniaczu /przy dużych zbiornikach/. Czy to jest prawda czy mit?
  8. jarob

    Solniczki Bydgoszcz

    Bydgoszcz, 66PP Wielkopolskiej 6- kleiłem u nich swoje i jestem zadowolony.
  9. Ostrzegam przed zakupami w REEFSPOT kupiłem u Nich wirnik igiełkowy Deltec pomp Aquabee 2000/1, na zdjęciu jest z tulejkami. W odpowiedzi usłyszałem, że raz występują z tulejkami w komplecie, a raz nie. http://www.reefspot.pl/sklep/pompy-odpieniaczy/510-wirnik-igielkowy-deltec-pomp-aquabee.html P.S.Może ktoś podpowie, gzie w Polsce dokupię takie tulejki.
  10. jarob

    29.10.2014r na 30.10.2014r

    Przyjmij kondolencje. Będę Cię wspierał w modlitwie \*/.
  11. jarob

    KOSTKA

    Lampa już zamówiona, będzie miała regulacje mocy i czasu. Myślę że nie będzie potrzeby wykorzystywać pełnej mocy, zacznę od niskich parametrów i krótkich czasów. Przy obecnej lampie obserwuje trochę słaby wzrost w niektórych miejscach, możliwe że z powodu takiego ułożenia skały. Nowa lampa ma ogarniać większą powierzchnię, ale w tej kwestii oddaję się w ręce Tomasza. Co do cyrkulacji to jednak muszę przemyśleć czy jest sens takiej zmiany.
  12. jarob

    KOSTKA

    Witam serdecznie Wszystkich. Nadeszła wiekopomna chwila i odważyłem się napisać o problemach i troskach jakie mnie spotykały w trakcie pracy nad akwarium morskim. Samo akwarium o wym. 80x60x70h z kominem wewnętrznym narożnym stoi na szafce z płyty laminowanej bez stelaża. W szafce naczynie do podmian jakieś 30l i sump dwukomorowy. Pierwsza komora spływ z akwa fi25 z założoną obcisłą skarpetą 200nm, grzałka, odpieniacz ThcSkiba /deltec AP600/, Rowa, na granicy komór filtracja/gąbka i wata/. Druga komora z pompą obiegową NJ 3000 i zaworem kulowym na powrocie. Żywa skała-40kg przyjechała DHL z Częstochowy w 16godz. Sucha skała-10kg -płaski duży kawałek, jako platforma pod dwie wierze, stojący na 3 postumentach. Żywy piasek –warstwa 4cm na początku, obecnie 1cm. Sól- IO Cyrkulacja: 2x Hydor Koralia 5 12V + Hydor Wavemaker 2/ myślę, że będę sprzedawał i wstawię Jebao wp-60 Oświetlenie: Led 180W, w trakcie zamiany na 300W – wszystko od Tomasza, świeci 11-21. Akwarium zalane 01.12.2013r, z towarzyszącymi wszystkimi problemami, jak to na początku dojrzewania/rozjechane parametry aż strach/. Następnie przyszła pora na plagi: cyjano, Dino, zielone glony, brunatne gluty, ale w końcu i one przeszły/dużo nie brakowało, abym dał ogłoszenie że oddam wszystko za złotówe, w akcie desperacji/. Obecnie od czasu do czasu doradzam innym na forum co pomogło u mnie. Niestety były i straty: na skutek swojej niecierpliwości i zbyt dużej ufności niektórym sklepom doszło do dwukrotnej utraty obsady ryb. Po czasie przypuszczam, że ryby nie miały kwarantanny. Obecne zakupów życia dokonuję w Warszawie. Parametry: Dens 1025, temp. 25, NO3- 1, PO4-0,04, kH-7,6, Ca-420, Mg 1450 Obsada: Halichoeres Chrystus x2 Chrysiptera cyanea Zebrasoma scopas Valenciennea puellaris Nemateleotris decora x2 Amphiprion ocellaris x2 Zebrasoma flavescens Krewetki: wurdemanni, szkarłatne, tańczące, czyszczące, sexi
  13. jarob

    Co robicie z wodą z podmiany?

    Ale jaja, a ja jak ten łoś dygam te kanistry na drogę w wiosce i rozglądam się jak ten złodziej
  14. Mieszkam w domu jednorodzinnym, który jest obsługiwany przez szambo ekologiczne. Zauważyłem, że przy pozbywaniu się wody z podmian do szamba, zaczęła cierpieć tamtejsza flora bakteryjna mimo ciągłego dozowania bakterii/z czasem zaczął pojawiać się nieprzyjemny zapach/. Dodatkowo wzrost zasolenia może spowodować w przyszłości wysychanie roślin nawadnianych z szamba. No i od jakiegoś czasu przewożę wodę w kanistrach na drogę asfaltowa w okolicy/dość uciążliwe i trochę obciąża sumienie/ może w zimie nie będzie zamarzać. Ale jak Wy radzicie sobie z tą wodą?
  15. Miałem warstwę 3-4cm i niestety zauważyłem czarne zabarwienie dolnej warstwy i specyficzny zapach. Przy przesypywaniu mechanicznym odpieniacz szalał.Odessałem piach tak że pozostała obecnie warstwa 1cm, która jest przekopywana i przenoszona przez babki i rozgwiazdy. Niestety czasami pojawia się w narożnikach goła szyba.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.