Jump to content

mathom

Klubowicz
 • Content count

  685
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Poznań
 • Akwarium
  250L+sump

Recent Profile Visitors

1925 profile views
 1. mathom

  Moja rafka 247L + 80L sump

  goniopora minor I jeszcze ciut lepszy film:
 2. mathom

  Moja rafka 247L + 80L sump

  Trochę macro:
 3. mathom

  Zbiornik na ledach

  Ja mam na ledach DIY (epiledy). Acry są ładnie wybarwione i rosną jak głupie. Ostatni film w moim wątku.
 4. mathom

  Moja rafka 247L + 80L sump

  Mały update noworoczny: PS. Odnośnie AF - korale prawie nie rosły, acropory padaly, ogólnie było raz lepiej raz gorzej, ale było widać że coś jest nie tak.
 5. mathom

  Metoda balling

  Mi spada dziennie o 1.6dkH Musisz kolego niestety napisać list do gwiazdora o pompy do ballinga, inaczej będzie cienko. A do wyliczeń: AquaCalculator.
 6. mathom

  Moja rafka 247L + 80L sump

  Hej. sorka, mało czasu ostatnio. Wszystko żyje i ładnie rośnie. Akry polipują jak nigdy. Niestety odchowany 2 miesięczny pterapogon został pożarty po wpuszczeniu do displaya przez rodziców Po drodze był kolejny wylęg ale też został pożarty w kotniku przez tego odchowanego. Ryby: hepatus, żóltek, 2 błazny, 2 chromisy, anthias, doktorek, mandaryn, garbik, 2 pterapogony. Nie mogę utrzymać żadnej babki, ostatnio odszedł półtoraroczny cintus - ciężko powiedzieć dlaczego. Poza tym przestałem lać chemię. W tej chwili tylko podmiany 10% raz na tydzień, balling, sponge power i czasami kropelka jodu. Bardzo zawiodłem się na produktach AF - stosowałem przez ponad rok i non stop były problemy. Po zmianie soli na TM i zaprzestaniu lania magicznych buteleczek akwa wyraźnie odżyło.
 7. niestety u mnie flizelina też max 1 dzień. Kładę na najwęższą przegrodę w sumpie i zostawiam 2-3cm żeby się poziom wody nie podniósł - bez tego odpieniacz lubił przelać niestety.
 8. Kupię porcię glonów spaghetti - Poznań.
 9. sprzedam - Sarcopython noga ok 12 cm, kapelusz w trakcie podziału średnica ok 7 cm. Na zdjęciach wygląd aktualnie (schowane polipy, zdjęcie robione wieczorem) i polipujacy sprzed miesiąca. Można z niego zrobić co najmniej 4-5 szczepek. Cena 60 zł. - Gonioporę zieloną, szczepka, na zdjęciach matecznik i szczepki tuż po pocięciu. Cena 60 zł / szt. (została mniejsza ok 4cm x 1.5cm) Odbiór osobisty Poznań.
 10. mathom

  Korelacja no3 z kH

  Moje obserwacje są takie ze przy kh mniejszym niż 8 nie mogę zbić no3 poniżej 2. Przy podniesieniu do 8, no3 potrafi spaść z 5 na 0.5 w 24h (sytuacja z wczoraj). Gdyby to był pierwszy raz to bym nie pisal, wcześniej myślałem że to przypadek...
 11. mathom

  Korelacja no3 z kH

  Pytanie do starych wyjadaczy - czy zauważyliście związek no3 z kH?
 12. mathom

  Moja rafka 247L + 80L sump

  Niestety jest coraz gorzej. Dzisiaj no3 5 po4 0.15m Z bólem serca będę chyba musiał zredukować obsadę rybna
 13. Nie wiem, ale dlaczego miałyby spowalniac? To tylko kolejna pozywka dla bakterii. Ewentualnie mógłby być zakwit. Co ciekawe w ogóle te moje peletki wygladaja po tym czasie jak z fabryki. Nie ma na nich żadnych oznak nalotu bakteryjnego. A bakterii leje na potęgę - biogro, special blend, af...
 14. Mam te XL - pomieszane NP i AIO jakoś od końca czerwca, w sumie ok 300-350ml. Najpierw w Am Multireaktorze M - praktycznie brak efektu. Od 2 tygodni w reaktorze SKIMZ z pompą zdaje się 1200l/h - NO3 i PO4 zamiast spadać - rosną. Do tego leję ciągle nopox bo boję się masakry. Ręce opadają :( Jedno co zmieniło się na plus od zastosowania SKIMZ to lepsze polipowanie acr.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.