Skocz do zawartości
Qbab

Nowa zabawka dla "chemików"

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pisałem na forum że niedługo będzie coś nowego i ciekawego do pomiaru parametrów wody (to było w wątku o urządzeniach pewnej znanej firmy).

No więc mogę trochę więcej dziś napisać ponieważ zbliża się dzień premiery "zabawki" do której powstania się przyczyniłem. A mianowicie urządzenia podpinanego do komputera i pozwalającego mierzyć następujące parametry: NO3-(azotany), NO2-(azotyny), NH3/NH4+(tzw. amoniak), PO43- (fosforany) oraz pH. Wszystko w jednym zgrabnym :( pudełku z dwoma ogonkami (zasilanie oraz USB) :D.

Oczywiście dzięki sprzężeniu z komputerem dostępne będzie sporo udogodnień dla użytkownika takich jak historia pomiarów, statystyki, prognozowanie trendów, zarządzanie zbiornikami (można będzie mieć wiele zbiorników różnych typów) i wiele innych. Na razie program jest pod "jedynie słuszny system" ale jak by było zapotrzebowanie to może powstanie wersja pod inne systemy.

Wszystko po polsku (inne języki są również w opracowaniu bo jak się okazuje jest spore zainteresowanie z zagranicy)

No i najważniejsze - metody pomiarów dobraliśmy tak by można było urządzenie wykorzystać zarówno w wodzie słonej jak i słodkiej za każdym razem uzyskując naprawdę wysokiej jakości wyniki (myślę że na obecnym etapie aby ich jakość przebić to trzeba by wydać bardzo dużo pieniędzy :( - dość powiedzieć że jak pokazałem kilku znajomym z pracy (naukowcom) to tak im się spodobało, że możliwe iż zagoszczą te urządzenia i u nich w labach)

Trochę to trwało zanim doszliśmy do tego etapu, ale już widzę jak nadchodzi moment kiedy trafi to nie tylko do wybrańców.

Nie odbierajcie tego jak reklamy (dlatego nie piszę nic o cenach, czy też gdzie to będzie dostępne bo na to przyjdzie jeszcze czas), po prostu musiałem się pochwalić bo cieszę się z tego jak dziecko.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzmi bardzo zachecajaco, bedzie brzmialo jeszcze lepiej jak sie okaze ze nie bedzie trzeba zadnych saszetek jak w urzadzeniach pewnej firmy :(


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak się okaże że cena jest bardzo przystępna dla morszczaków w Polsce :(

Gratulacje Qbab!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Ci bylo potrzeba "beta testerów" to się piszę :(


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie będzie źle, będą pakowane indywidualnie do małych pojemniczków plastikowych, otwierasz pojemniczek (szczelna klapka) dolewasz testowanej wody, zamykasz klapkę, mieszasz i przelewasz o kuwety pomiarowej i wkładasz do naszego urządzenia i masz wynik. A po wszystkim pojemniczek ląduje w koszu, nic nie trzeba odmierzać, liczyć kropel itp. to chyba bardzo wygodne :(.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc czekamy na premiere:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a pi x oko kiedy będzie premiera ?

Może jakieś fotki zapodasz ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab narobiłeś smaka:D Czekam z niecierpliwością na premierę. Tylko nie pisz żebyśmy wzięli węgiel na wstrzymanie:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walczymy żeby była jak najszybciej :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy bedzie premiera nowego cacka


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że jest na co czekać :(


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jak najszybciej, ale zasadę mamy taką że wszystko musi być idealne i dokładnie przetestowane, nie chcemy by pierwsi użytkownicy czuli się jak betatesterzy :(. Wszystko - nawet pudełko do zapakowania jest dokładnie przemyślane i ma spełniać spore wymagania dotyczące funkcjonalności. Do tego dochodzą akcesoria specjalnie zaprojektowane by nie było problemu, że coś jest "prawie" idealne. Umówiliśmy się, że robimy to tak by mogło spełniać wymagania także sprzętu laboratoryjnego. Przykładowo w czasie normalnej pracy urządzenie działa kilka minut, a my testowaliśmy to przez wiele godzin bez przerwy żeby sprawdzić co się stanie jak ktoś sobie zapomni i zostawi np. po wieczornych pomiarach włączone (sami wiecie jak że czasem człowiek jest padnięty i robi dziwne rzeczy).


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fotki dostaniemy?:yes


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie moge sie doczekac :(

jesli bedzie takie dobre jak jest w opisie to napewno sie skusze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to się może opłacać, przecież testy do wody swoje kosztują, czekam z niecierpliwością.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur160 :

A fotki dostaniemy?:yes

dostaniecie :(

tylko trzeba je zrobić. :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szacunkowa cena tego cudu techniki ile będzie wynosić?


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że jak nawet wyjdzie coś w praniu a może wyjść dopiero w trakcie używania przez wiele osób to myślę,że nikt nie będzie miał pretensji z użytkowników bo to naprawdę będzie fajna sprawa z tym urządzeniem.Też mogę być testerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rysiu :

a szacunkowa cena tego cudu techniki ile będzie wynosić?

Ja tu się chwalę :( a nie sprzedaję, jak by co to i tak najpierw spytałbym Przemka o zasady, w końcu jestem modem i mam dbać o zasady naszego portalu.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może rzuć chociaż jakąś aluzję :(


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab a czy przypadkiem to nie jakis kawal jest??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr1 :

Qbab a czy przypadkiem to nie jakis kawal jest??

O zapewniam Cię że nie. No chyba, że miałeś na myśli kawał roboty (kilka miesięcy) kilku osób, które intensywnie pracują by było to urządzenie naprawdę najwyższej klasy. Bo przecież oprócz samego urządzenia potrzebne jest jeszcze mnóstwo dopasowanych do niego rzeczy, choćby oprogramowanie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy można spodziewać się jakiś konkretów i początku kampanii marketingowej :( bo niedługo startuje ze zbiornikiem i nie wiem czy mam w testy inwestować :(


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.