Skocz do zawartości
katarzyna1984

problem z pompą obiegową

Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby to była pompa AC to wierzyłbyś ?  :)  Przecież skoki napięcia raczej są krótkotrwałe w dodatku w jedną i drugą stronę, więc woda w kominie by się zmieniała góra - dół - góra. Artur przyjął, że jest "falowanie" i UPS może pomóc, choć znam przypadek z Pomorza, gdzie nie pomógł mimo, że pompa mercedes wśród pomp ;)

Kasia później dopisała, że w górę to się podnosi jak coś zrobi z pompą - umyje etc. Skoki napięcia bym wyeliminował na tej podstawie bo napięcie musiałoby być bardzo złośliwe, żeby skakać  w górę zawsze po umyciu pompy ;)

Kasia a samo wyłączenie/włączenie, zmiana na kontrolerze parametrów pracy pompy nie powoduje powrotu do normalnej pracy ?

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Po co te teorie spiskowe. Walnięty jest sterownik albo pompa i tyle. Jak jest na gwarancji to reklamować.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, VDR napisał:

A gdyby to była pompa AC to wierzyłbyś ?  :)  Przecież skoki napięcia raczej są krótkotrwałe w dodatku w jedną i drugą stronę, więc woda w kominie by się zmieniała góra - dół - góra. Artur przyjął, że jest "falowanie" i UPS może pomóc, choć znam przypadek z Pomorza, gdzie nie pomógł mimo, że pompa mercedes wśród pomp ;)

i właśnie dlatego "włączyło mi się fantazjowanie" - bo poziom wody nie tylko by spadał ale się "bujał góra dół"

UPS nie pomógł koledze - bo zadziała dopiero jak napięcie spadnie poniżej jakiejś tam założonej wartości - dlatego tu lepszy byłby (w/g mnie) stabilizator (albo UPS ze stabilizatorem - a chyba nie każdy go ma ? nie wiem nie używam )

a tu stawiam na jakąś wadę sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawialam wczesniej na mniejszy bieg aby muc puzniej go zwiekszyc gdy poziom wody opadnie i po zwiekszeniu biegu  po nastempnym dniu czy 2 znowu opadala, dzis opadla tak mocno ze komin siorbal wode, wiec wylaczylam pompe i wlaczylam ponownie i poziom sie podniusl ale nie tak jak po wyczyszczeniu jej , jutro pewnie znowu opadnie. mam jeszcze jedno pytanie czy czyszczenie samego bolca z wirnikiem w wodzie z kranu lub z podmianki jest wystarczajace czy musi to byc ocet i rozebranie jej jakos bardziej.

sterownik reaguje na zmiane biegow wiec  to musi byc cos z sama pompa,poziom halasu jest minimalny  ale rozpoznaje i wiem czy jest na srednim niskim czy wysokim biegu i gdy zadam jej ten wysoki bieg gdy jest z nia wszystko ok pracuje poprawnie wydaje glosniejsza prace i po kilku dniach gdy juz woda w akwarium opada to poziom halasu jest ten sam jak  by bylo z nia ok  to tak jak by pracowala poprawnie ale jej wydajnosc spadła,jutro ja wyczyszcze ale pytanie czy tylko to co zwykle czy na czybiki pierwsze ?:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz ja na dłużej, np. na czas jaki zajmuje Ci jej mycie i włącz i zobacz czy nie zacznie pracować jeszcze mocniej.

W ciągu tygodnia a tym bardziej w ciagu jednego dnia nic nie zarosło by Ci tej pompy tak aby w ten sposób wpływać na jej pracę.

 

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piatek byla podmianka wody i byla czyszczona,generalnie mialam problem z zielonym glonem na skalach ale zostaly same resztki.pompa ma osobna komore i  jest tam praktycznie czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, katarzyna1984 napisał:

czy czyszczenie samego bolca z wirnikiem w wodzie z kranu lub z podmianki jest wystarczajace czy musi to byc ocet i rozebranie jej jakos bardziej.

pompę obiegową czyszczę co .. pół roku (tak na oko)

nie potrzebowałem jeszcze octu (pompa ma blisko 2 lata - tym bardziej gdybym czyścił co tydzień ocet na bank zbędny) u mnie wystarcza zwykła szczoteczka do zębów i patyczek "do ucha" by oczyścić gniazdo wirnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z 3000 dc po pół roku było podobnie, wariujący poziom wody w kominie. Rozebrałem zaje... chiński zasilacz  (napięcie przy obciążeniu skakało od 18V do 25V, prądu nie mierzyłem) i wymieniłem spuchnięte kondensatory. Podziałał następne pół roku i umarł a mi się już w nim grzebać nie chciało. Kupiłem drugi i jest ok.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomaszproJa właśnie też stawiał bym na zasilacz! Mam identyczną pompe i identyczny problem tylko ze U mnie pompa raz na jakiś cZas spadają jej obroty. Jak mam wydac +500zł ma pompę innej firmy to wolę zacząć od zasilacza za 50zl


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.