Skocz do zawartości
Hoom

Bakterie na start

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o poradę . Wystartowałem akwarium dwa tygodnie temu na suchej skale Marco rock + kilogram żywej  na Aquaforest pro bio s  zbiornik mam 150 litrów i dawałem dwie krople dziennie aquaforest i dwoje krople mix wódki-octu-cukieru . Właśnie zakupiłem microbe lift special blend . Chciał bym dawać bakterie przemiennie .

i moje pytanie czy to dobry pomysł czy może zaprzestać dawać aquaforest i dawać tylko microbe . 

I czy mogę dawać te sama ilesc mojego mixu alkocholu czy może lepiej dać coś innego jako pożywkę . Robiłem testy wody po dwóch tygodniach i No3 wyszło pomiędzy 0-2 a PO4 0,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o buteleczki chodzi a o szczepy bakterii które w nich są. Jeśli w obu preparatach masz te same szczepy to bez sensu lac z obu. Każdy producent podaje też dawkowanie bo i stężenie każdy ma inne. Więc leżąc z dwóch łatwo popełnić błąd i przedawkować. 

Ja doradzamy odstawienie ProBio S lub zużycie i po tygodniu przejście na Specjal Blend. Do pary z tymi bakteriami powinno się lac Nite Out II. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,  już zamówiłem Bio s i NP pro. Niestety będę czekał na przesyłkę około 3-4 dni . Chciał bym zatym użyć microbe lift bo już to mam w domu , pytanie czy za nim przyjdzie NP pro mogę użyć alkoholu jako pożywki a za trzy dni zmienić to na NP  pro , czy lepiej poczekać na przesyłkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, czy dla specjal Blend trzeba lać pożywke? Jeśli tak to jaką? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest napisane na opakowaniu. O Vsv jest tu dużo napisane.  Dla Special Blend ja nie daje żadnych pożywek. 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem microbe special blend z przesyłka z Niemiec i nie ma nic napisane o pożywce . Nie ma żadnej ulotki dostarczonej . Opakowanie papierowe jest po niemiecku a na butelce jest opis po angielsku i jest tam tylko info o ilości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ? jak specjal blend to bez pożywki i baniak wystartuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miał by nie wystartować?


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Kajtek77 napisał:

A czemu miał by nie wystartować?

Nie wiem świeżak jestem. nie długo sam startuje i chcę wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Darek85 napisał:

Nie o buteleczki chodzi a o szczepy bakterii które w nich są. Jeśli w obu preparatach masz te same szczepy to bez sensu lac z obu. Każdy producent podaje też dawkowanie bo i stężenie każdy ma inne. Więc leżąc z dwóch łatwo popełnić błąd i przedawkować. 

Ja doradzamy odstawienie ProBio S lub zużycie i po tygodniu przejście na Specjal Blend. Do pary z tymi bakteriami powinno się lac Nite Out II. 

Kolega powyzej juz napisal co sie podaje razem ze special blend


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz świeży zbiornik daj mu czas. Jak przesadzisz z bakteriami to będzie mleko zamiast wody. Weś sobie to na spokojnie. Microbe SB to dobre bakterie i jak już je masz to je wykorzystaj a AF zostaw na później. 

@Darek85 czemu do pary że SB powinno się lać nite out II.  


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam bakterie ATM, u mnie sprawdzaj sie rewelacyjnie i od chlopakow z reefguard tez pozytywne opinie co do startow akwa na nich 


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.