Skocz do zawartości
malythc

akwarium 200 bez sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już było napisane wcześniej, masz za dużo czerwonego w oświetleniu. Jak widać nic z tym nie zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Landrynkowo,i woda jakaś taka mętna:) albo to wina tego oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem coś ciekawego bo piszecie że na gnojowce akwarium morskie nie pójdzie. Pójdzie.... Ale jak to już inna sprawa ja mam w okolicy sklep akwarystyczny który ma taką zasadę że akwarium to ma być osobny ekosystem i sam się czyscic. Facet ma masę akwariów morskich z rybami do sprzedaży. Przy mnie do akwariów lał wodę z węża ogrodowego nie ma mowy o jakim kolwiek RO do tego woda była słodka...  Zamiast żywej skały pcha do akwariów gąbki filtracyjne. Ryby może i żyją ale w akwariach na każdej ścianie czy podłożu jest centymetr glonów. Jeden baniak był cały zielony nie tylko ścianki ale woda... Dziwne że te ryby nie zdychaja nie wiem jak z morskimi ale gdy kupiłem tam słodkowodne to do 2 miesięcy mi padały. Może dlatego że się przyzwyczaiły do syfu? A w krystalicznej wodzie padły? Nie wiem... W każdym razie nie zaryzykowal bym i nie kupił bym tam ryby morskiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

taki sklep juz byl opisywany na forum. jestes z wroclawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rzadko piszę na temat czyjegoś akwa, tym jednak razem musiałem. Czy nie było przypadkiem tak, że najpierw złożyłeś zbiornik i dopiero zacząłeś zbierać informacje jak go prowadzić  ? Pytam ponieważ akwa wygląda masakrycznie,  skałę ledwie widać.  Zbudowałeś lampę słabo pasująca do morskiego, śmierdzi Ci woda (może gdzieś była rozlana - stąd dziwny zapach ?) Przecież nie jest tak, że podejmujemy pracę jako kierowca, dopiero później idziemy na kurs prawa jazdy (jeśli się mylę poprawcie). Obym się mylił,  ale ważam że plagi dopiero przed Tobą .


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stefan85 napisał:

taki sklep juz byl opisywany na forum. jestes z wroclawia?

Nie jestem że Śląska dokładnie z Wodzisławia śląskiego. Ale nie będę pisał jak się sklep nazywa. Powiem tylko że warunki.. Szok! Dziwne że to jeszcze funkcjonuje tam lata więcej myszy niż na wsi w obroże... Kupiłem stamtąd małe rybki do akwarium roślinnego do miesiąca padły a raz kupiłem 6 paletek do mojego 450 l akwarium slodkiego do 3 miesięcy mi 4 padły 2 obstaly. Najdziwniejsze że jeżeli chodzi o akwaria to mówi że tak musi być. Ze teraz nie trzeba czekać aż akwarium dojrzeje tylko leje się bakterie a na drugi dzień ryby.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię czytać takie tematy,rozluźniają mnie.

Twój guru ma ciekawe podejście do akwarystyki,no ale co kraj to obyczaj.

Nie widzę tam u ciebie niestety potencjału,masz lampę to roślinnego zbiornika nastawiona na grow.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten sklep...niczego tam dobrego nie kupisz, tym bardziej nie dowiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No porównanie sklepu akwarystyczne go discus w miejscowości obok mnie a dokładnie w Raciborzu czy erybki do tego co odpisywałem to całkiem inna bajka... Jeżeli ktoś widział taki sklep to wie o czym mówię. Ten kto nie widział zapewnie nie może sobie tych warunków wyobrazić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj dołem 3 rybki 1 blazanek i 2 niebieskie rybki chrysyptery takie pytanko jeszcze bede mial jeszcze borsuka i ile moge włożyć jeszcze blazankow czy tylko para moze być czy wiecej akwarium 200l 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast myslec o dokladaniu tyb to zajmij sie doprowadzeniem akwa do pozadku, zmien to oswietlenie, sama kaskada na 200l to slaby pomysl i przy wkladach z waty musisz czesto podmieniac ja robie to co 2 dni sam wyglad wody tez wiele pozostawia do zyczenia i to jeszcze tak dlugie zalanie, mierzyles w ogule jakies parametry ? A borsuka to sobie odpusc z na dluzszy czas

Na Twoim miejscu zainwestowal bym w lepszy odpieniacz a kaskade awaryjnie zostawil na absorbenty albo wegiel ale to trzeba znac parametry i ich zmiany

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oświetlenia to w tygodniu zmieniam te spectrum 8 sztuk na 3 niebieskie i 5 bialych 120000 200000 lm a lampa składa sie z 35 power led 3w 8 spektrum.6uv reszta Royal blu .jeszcze mam belke z akwa slodkowodnego 50w bialo czerwony tego tylko do zdjęć używam słaby telefon mam zeby zdjęcia robić dlatego tak wyglada woda jest czysta przejrzysta a w kaskadzie mam wate ceramike i węgiel odpieniacz hydro slim 250 .nie wiem o co wam chodzi żadne bagno to nie jest wiem ze nie jest profesjonalny sprzęt ale dopiero zaczynam i proszę o komentarze co zmienić co kupić a nie odrazu hejty.nie kazy urodzil się alfa i nie wygrałem w lotto wiec spokojnie do celu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie hejtuje tylko mowia co zle , odpieniacz troche slaby, sam w innym poscie pisales ze smiedzi woda czyli cos nie tak z nia a Ty zapakowales zycie, lps-y proponuje bys narazie darowl sobie, euphylie tez maja swoje wymagania i latwo doprowadzic do usmiercenia, ludzie pytaja o parametry czy robisz testy to cisza a to podstawa zeby miec obraz w jakim stanie i na jakim etapie jest akwa, wyglada na fotach kiepsko i nie dziw sie ze tak pisza, opisz szczegolowo sytuacje to ludzie beda wiedzieli jak jest, to nie jest moje pierwsze akwa ale nadal sie ucze i czytam kiedy czlowiek nabiera doswiadczenia idzie latwiej i kolejna rzecz, morszczyzna nie jest tania wiec lepiej najpierw odlozyc kase i kupic lepszy sprzet niz kombinowac by bylo jak najtaniej bo to slabo zda egzamin, tak jak ktos napisal wyglada jak bys najpierw zalozyl akwa a potem czytal o co w tym chodzi, powstrzymaj sie z pakowaniem zycia narazie puki nie bedzie stabilnie z parametrami bo latwo jest doprowadzic do katastrofy a potem bedzie placz ze wszystko padlo

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PH - 8,3

PO4 - 0

NO2 - 0

NO3 - 5

KH - 8,6

Parametry w normie tak mi sie wydaje

Wiec nie widzę przeciw zeby zycia nie dawać powoli . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czesto mierzysz? I co z tym smierdzeniem wody?

Pomysl o lepszym odpieniaczu, wtaw jakies troche lepsze fotki i pokaz jak sie ma zycie i odpisuj ludziom na pytania to beda Ci doradzac i pomagac

Przy umiejscawianiu korali pamietaj o ich potrzebach na swiatlo i cyrkulacje, np caulastrea potrafi marniec przy zbyt mocnej cyrkulacji dla niej i sprawdzaj od dolu czy nie cofa tkanki ze szkieletu

Dobrze jak bys mial jeszcze test na NH3/NH4


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda smierdziala bo moja 2 połówka wylanczala caly sprzęt w nocy i zapomniala włączyć bo jej spać nie dawało buczenie teraz tylko w nocy wylancza odpieniacz bo buczy a testy robie co 2-3 tygodnie jak w domu jesten a odpieniacz to jaki panietaj ze jeszcze sumpa nie mam staram sie jak mogę ale jestem zawsze krótko w domu nieraz tylko wieczorem jeść spać i dalej w podróży ale jak przyjeżdżam to lubie swoje akwa i widze jak powoli rośnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ten odpieniacz Hydor co masz powinnien dać radę według danych producenta i w praktyce z tego co tu na forum można przeczytać. Jak nie przesadzisz z ilością ryb i innego życia, które trzeba karmić to powinien być wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez takie wylaczanie to moze byc slabo a jak zostawisz kaskade wylaczana na kilka godzin to mozesz zalatwic cala obsade. Przy morskim takie zapominanie kiepsko moze sie skonczyc, nie trzeba miec sumpa zeby miec lepszy odpieniacz np tunze 9012 bardzo wydajny i dal by rade przy mocno obciazonym, pamietaj ze kazdy sprzet musi sie dotrzec i na poczatku glosno chodzi, wylaczanie i wlaczanie tez dziala troche zle na pompy bo w tych momentach najbardziej sa obciazone, np jebao w najnowszych cyrkulatorach jak widzialem w piatek juz zrezygnowalo z pulsacyjnego falowania a wirnik tylko zwalnia do minimum

Ewentualnie mozesz pomyslec nad reefpack 250 od tunze, jest tu na forum jeden posiadac glossy 200l ktory uzywa go w swoim z duzym powodzenie i pogadaj z nim


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wyłączam tylko odpieniacz i jeden falownik na noc rano wlanczam to i chodzi 16 h narazie koralowce sie trzymaja i sie maja dobrze a myslalem ze lampa będzie za słabą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam lampa zmieniona na białe ledy parametry wporzadku 

20180322_201317.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie raza Cie te ledy po oczach jak patrzysz na akwa? moze o koronie jakiejs pomysl przydaje sie przy rybach bo u mnie bez korony stracilem kilka 


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, malythc napisał:

Witam lampa zmieniona na białe ledy parametry wporzadku 

20180322_201317.jpg

Ja tam wielkiej różnicy nie widzę między tym zdjęciem, a poprzednim jeśli chodzi o kolor oświetlenia. Jakie kolory i ile których diod masz dokładnie teraz? Bo coś nadal jest różowo na zdjęciach. Ale może to tylko tak wygląda na zdjęciu, a w rzeczywistości jest inaczej bardziej niebiesko, biało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak się nie znam ale kolory jak w pokoju dla dziewczynek ;) za mało Blue Podaj dokładnie jakie i ile ich tam masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze lubi taki odcien, aparaty tez nie zawsze dokladnie oddaja faktyczne kolory, widzialem kilka akwa w takim odcieniu i nawet fajnie wygladaly, u mnie jak jedna niebieska wylacze tez mam odcien fioletu, wiec dajcie mu spokoj z tym oswietleniem 


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.