Skocz do zawartości
Nuroslaw

D50 czy D70s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pstrykałem do tej pory N65 Nikona. dla mnie w zupelności wystarczały jego funkcje.

Przenoszę się w świat cyfry. Ta sama cena, więc którego D50 czy D70s. Ponoć D50 robi ładniejsze fotki w trybach automatycznych, ale D70s ma podświetlany wyświetlacz i krótszy czas bo aż 1/8000 (D50 1/4000). I ponoć D70s ładniej szumi bo mobochromatycznie. D70s pozatym obsługuje karty CF a nie SD.

CF ma przyszłość czy bedą wycofane? bo widzę że każdy kolejny aparacik Nikon ma SD

Więc który. Może pomożecie się zdecydować.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbieraj na D80 jeżeli nie to D50 albo wręcz D40. Skup się raczej na obiektywach a nie na puszce. Body to komputer który szybko się starzeje, a szkło pozostanie na dłużej.

Jezeli chodzi o pamięci to się tym wogóle nie kieruj. Formaty się zmieniają i będa się zmieniać, a poza tym to jest najtańsza część całej układanki.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D40 odpada bo nie ma śrubokręta. D80 kusząca myśl. Ale obecnie ciut za drogi.

Ale dzięki, właśnie taką odpowiedź chciałem usłyszeć. Mam kilka obiektywów AF na "śrubokręt". Kupić samo body D50 z kitem 18-55 + stałka 50/1,8 czy lepiej pójść w 18-70 DX ?


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za rada Alexa kupilem D80 i jestem STRASZNIE zadowolony.

Uparlem sie jednak na obiektyw uniwersalny i kupilem 18-200 VR Nikona.

Jest ok. Fajne fotki strzela ale troche za ciemny. Wieczorem czy np w muzeum/oceanarium nie poszelejesz. Ustawiam iso1000 czy nawet 1600 ale kasza wtedy wychodzi, szczegolnie widac na powiekszeniach A4.

Tak wiec jesli obiektyw to polecam cos ze stalym, duzym swiatlem. Alex mi polecal Tamrona 18-55 lub 28-70 i chyba gdybym kupowal drugi raz to poszedlbym w ta strone...A tak to tylko teraz dokupie stalke 50/1.8...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam D50 od listopada jesli chodzi o samo body to czy to bedzie

d50 czy d70 to bez roznicy natomiast warto sie skupic na szkle tak jak pisal Alex do macro mam sigme 50/2,8 macro oraz 105/2,8 macro zdjeca zadowalajace rewelacyjny obiektyw do robienia zdjec zbiornika to 20/1,8 tez sigmy no i uniwersalny ale troche dziwny

za krotko go mam zeby dokladnie opisac to sigma 28-300/3,5-6,3 macro do pomieszczen za ciemny wiec tu warto ekperymentowac i jedno nie żałować kasy warto wydac wiecej na dobry obiektyw bo posłuży nadluzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez sie tak pomalu przymierzam do Nikona D80 , w prawdzie narazie jeszcze nie mam w co strzelac bo korale nie zakwitly jeszcze w moim tanku :(

Znalazlem u nas Nikona D80 z obiektywem AF-S DX 18-135mm , ciekawi mnie jaka jest cena takiego aparatu w Polsce ?

http://www.pcp.ch/Nikon-D80-inkl-AF-S-DX-18-135mm-1a12227574.htm

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce D80 z 18-135 to cena ok. 4000 zł, samo body to ca 3200, a d50 z 18-55 to ca 2000 PLN


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za namowa Alexa kupilem Canona 400d i tez uwazam ze szklo jest najwazniejsze a szkolo to studnia bez dna:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpadają Canony 400 i D 200 itp. EOS D 30 Body + zestaw obiektywów. Koszt ok 7 tyś, zdjęcia dużo lepsze i bardziej profesjonalne niż inne aparaty. Nie kupujcie sony, nikona, konika minolta (zresztą banktut) i innego chłamu, ew. można mabyć olympusa. :(


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co komu te bardziej profesjonalne aparaty:) jak my w wiekszośći amatory mniej lub bardziej zaawansowani. A na jakość foty duużo rzeczy ma wpływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.fotopolis.pl/viewforum.php?f=50&sid=ce22a69018ed5108ab92e2a660d498bc

specyfikacje sprzętu, można porównać kilka aparatów jednocześnie

http://www.fotopolis.pl/index.php?spec=

i jeszcze coś http://forum.fotopolis.pl/viewtopic.php?t=5664

Żona szykuje się do zmiany cyfrówki na lustrzankę cyfrową i rozmawiała z kilkoma fotografami i w 90% polecali canona eos 30D :(. No ale według najnowszych doniesień ma wyjść jeszcze Canon eos 40d i może warto na niego poczekać


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MariuszP po raz kolejny "pojechałeś" - tak jak niedawno z filtrem RO. Ja pracuję na Canonach ale uważam, że Nikon jest bardzo dobry.

Twierdzenie odnośnie Canona 30D:

MariuszP :

...zdjęcia dużo lepsze i bardziej profesjonalne niż inne aparaty...

dowodzi, że "piszesz aby pisać" nie mając zielonego pojęcia o temacie.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, aparat ma decydujący wpływ na jakość zdjęcia, oczywiście dobieramy odp. obiektywy itp wg. panujących warunków. Składa sie tak, że w rejonie mam szkołę fotograficzną w w-wie i rozmawiałem zarówno z dyrektorem i absolwentami. ZDECYDOWANA większość wziełaby 30D canona...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REBCIU DARUJ SOBIE !!!!! Akurat na tym żona zna się powiem pewnie zdecydowanie lepiej ode mnie i Ciebie ! Nikogo nie namawiam, chcecie kupujcie konikę itp. ale nic was nie kosztuje rozmowa z profesjonalistą sprzedawca, a potem czekam na wyrazy uznania !!! A tak wogóle , przeczytałeś w/w linki (sądząc po czasie odp. to nie) więc kto tu pisze żeby pisać


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D

Zdecyduj się - Twoja żona się zna czy wypytuje fotografów o aparaty?:( Jeszcze Ci "profesjonalni sprzedawcy" :D ale się uśmiałem :D Te banialuki o aparacie i jego decydującym wpływie na fotografie - to też niezłe :D.

Jeśli chcesz żyć w przeświadczeniu, że 30D jest najlepszym aparatem to Twoja wola ale myślę, że nie wszystkich przekonasz do swoich tez.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MariuszP :

Nikogo nie namawiam, chcecie kupujcie konikę itp. ale nic was nie kosztuje rozmowa z profesjonalistą sprzedawca, a potem czekam na wyrazy uznania !!! A tak wogóle , przeczytałeś w/w linki (sądząc po czasie odp. to nie) więc kto tu pisze żeby pisać

Profesjonalny sprzedawca ?-niewielu takich.

Ponadto ja przeczytałem teksty do których dałeś link. tam tylko Canonowcy, i jak się okazuje też mają takie same zdanie do 400D, że to szajs. wg. nich to tylko 30D.

No cóz, na forum Nikona jakoś niejadą tak po Canonie :(. Ponadto na wielu innych forach i grupach, jakoś wszyscy zgodnie twierdzą, że ostatnio role się odmieniły: Nikon wypuszcza świetne aparaty dla amatorów i zaawansowanych amatorów a Canon coraz lepiej wchodzi w profi.

Ja jestem amatorem. I nie potrzebuję aż tak zaawansowanej puszki, dlatego odpuszczam sobie D200, D2 itp. czy 30d. dla mnie za drogie i niepotrzebne, bo pozostane bez lepszych szkieł, a zdjęcie wcale nie będą wyraźnie lepsze.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuroslaw, moim zdaniem jezeli zaczynasz fotografowac to idz do sklepu i wybierz ten aparat, ktory najlepiej Tobie lezy w rece i na ktory bedziesz mogl sobie pozwolic, a takze pamietaj, ze nalozalo by do niego zawsze cos dokupic. Dodatkowy akumulator, filtr lub obiektyw. Co do jakosci zdjec to nie przejmuj sie. Jest ona niesamowicie podobna do siebie jezeli ogladasz zdjecia na komputerze, a jezeli bedziesz drukowal zdjecia na A4 lub troche wiekszy rozmiar, to tez powinienes byc zadowolony.

Nie wydawaj kilku tysiecy zlotych na aparat z ktorego nie bedziesz korzystal lub pol roku bedzie lezal na polce, zaraz po chwilowym zaspokojeniu Twojego kaprysu. Jezeli jednak zwiazesz sie z fotografia to rynek jest na tyle chlonny, ze sprzedasz puszke i kupisz druga, a szkla sobie zostawisz i filtry oraz akcesoria.

Jezeli chodzi o specjalistow to jeden jest madrzejszy od drugiego i niezawracaj sobie nimi glowy. Na poczatku zobaczysz, ze bedziesz sam siebie zaskakiwal z kolejnymi zdjeciami. Jezeli bedziesz tylko chcial nauczyc sie fotografowac, to zaczniesz dostrzegac co mozna poprawic, a co w otoczeniu i kadrze wykorzystac, np. swiatlo, cien, ujecie przedmiotu, akcje. Jak porownasz pierwsze kilka zdjec z kilkoma zdjeciami po 10 000 kliknieciach to zaskoczysz sie jaka jest roznica. Jak wtedy zmienisz body na bardziej profesjonalne i wykonasz kolejne 10 000 zdjec to nie zobaczysz juz takiego postepu w jakosci, poniewaz najwazniejsze sa umiejetnosci.

Jezeli jednak bedziesz fotografowal rodzinne imprezy to kup jasny obiektyw, np. 1.4-max2.0 o ogniskowej 50 lub mniej jak dostaniesz, ewentualnie jakis zoom jasny (ale te sa drogie) w zakresie 20-70 i bedziesz zadowolony. Ja, np. lubie stalki i uzywam zoomu noznego :-)

Podsumowujac, kup aparat na jaki Ciebie stac i pamietaj, ze mozesz go sprzedac, a akcesoria bedziesz mial juz do nowego body. Taki, ktory dobrze Tobie lezy w rece. Planujac zakup zostaw sobie z 500zl na akcesoria i odrazu kup karte 2GB, poniewaz na poczatku szybko sie klika zdjecia :-) Wybierz najlepiej jasny obiektyw, wygodny bedzie zoom, ale jasne dobre zoomy sa drogie. Kitowy bedzie OK :-)

Pamietaj, ze to fotograf robi zdjecia, a nie aparat i po pewnym czasie dojdziesz do wniosku, ze lepiej kupic dobre szklo niz wymieniac body na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypytywałem się ja (przecież to ja miałem za niego płacić, więc chciałem wiedzieć co kupuję :(). No i wyszło jakbym wszystkich na niego namawiał. Ale zdania nie zmienię, dobry aparat jest podstawą do dobrych zdjęć. Jeżeli tak nie jest to dlaczego np. reporterzy gazety np. faktu, metropolu działają na takich aparatach, dlaczego p.gudzowatysyn tego pana) wygrywając międzynarosowe konkursy fotograficzne zdjęcia robił na aparacie za ok. 20 czy 30 tyś zł (i tak niedrogo). Przecież nie skończył żadnej szkoły fotograficzne...może kurs??? Nie myślę, że jest najlepszy , ale jest pół profesionalny, za profesional trza dać od 7-9tyś w górę. Według tej ceny i parametrów jest warty i nieprzeraklamowany. Żona starym olympusem (mam go 1,5 roku zrobiła dokładnie 10505 czy coś takiego zdjęć, więc go używa. Następny będzie D30 (dopiero go kupuję) lub D40 który podobno ma niedługo wyjść. Zastanawiałem się też nad Nikon D80 ale po namysłach odpada...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepnę i zapytam:

mam Canona 300 - zwykłego na klisze i chciałbym 300D -czy obiektyw ze starego może sie przydać, bo lezy w szufladzie ??


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkludując i nie wdając się w szczegóły - tak jak pisałem body to teraz przede wszystkim komputer! Fotografia cyfrowa to najdynamiczniej rozwijająca się branża tak jak kiedyś komputery PC, jeżeli kogoś stać i nie szanuje swoich pieniędzy to niech kupuje najnowsze i najdroższe modele, ale one i tak za najdalej 2 lata będą warte tle co funt kłaków. Troche lepiej wygląda sprawa z obiektywami, nie dość że to przede wszystkim od nich zależy wynik naszej pracy, to jeszcze jest szansa że ta inwestycja będzie na dłużej. Nie oszukujmy się 99% z nas i tak nie wykorzysta możliwości drzemiących w semiprofesjonalnych czy profesjonalnych konstrukcjach! Reszta to czysty snobizm.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% nie wykorzysta, masz rację. POmijając, mam Canona lustrzankę, ma ok 15 lat, obiektywy pasują do 30D ale każdy odradzał robienie zdjęć na tch obiektzwach.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie bedac osoba ktora zwykle w rece trzymala Canona albo Nikona jako lustrzanke wybralem Pentaxa.

Kupujac zadaj sobie pytanie czy zechcesz dokupic jakies szkla poza kitem, jesli tak to ile zamierzasz na to przeznaczyc. W zaleznosci od odpowiedzi dobierz aparat. Decydujesz tak naprawde o wyborze systemu, body i tak predzej czy pozniej zmienisz.

Mialem troche szkielek z analoga, zadecydowal przyzwoity w porownaniu z konkurencja wizjer, SR na pelnym zakresie i z kazdym szklem, kompatybilnosc w dol w kwestii obiektywow.

Jesli chodzi o same body to roznice miedzy producentami sa niewielkie, zwykle kazdy cos tam ma na plus a cos na minus.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MariuszP jeśli chcemy być tacy dokładni - głównie chodzi mi o robienie zdjęć przez profesjonalistów to rzeczywiście reporterzy robią zdjęcia cyfrówkami ale ci co pracują w większych gazetach na pewno nie pracują na 30D. Osoby, które robią zdjęcia na weselach też używają cyfrówek. W fotografi studyjnej przy tzw. masówce - czyli zdjęcia produktów itp. do jakiś katalogów - głownie chodzi tu o zdjęcia, wykorzystywane w stosunkowo małym rozmiarze też się używa aparatów cyfrowych. W fotografi przyrodniczej też często korzysta się z cyfrówek np. w fotografii podwodnej ale myślę, że w tej dziedzinie już wygrywa średni format. Wszystkie bardziej wymagające zdjęcia - głównie chodzi tu o jakość i rozmiar - są robione aparatami średnioformatowymi lub wielkoformatowymi. Dla osób mających bardzo duże pieniądze przy takich rozwiązaniach pomocne są ścianki cyfrowe do ww aparatów.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.