Skocz do zawartości
sky

wygięcie stelaża

Rekomendowane odpowiedzi

2 pytania:

1. oczywiście po remoncie pokoju przyszedł czas na większe akwarium, ale wcześniej nie wiedziałem jakie są u mnie ściany w rzeczywistości...(a akwarium ze stelażem zamówiłem wcześniej) wszystko było w błazerii więc i widać nie wiele, w skrócie,

 strop.thumb.png.f416bd1952a3b0051b87b9e0a9a8fa11.png

na grubo czarno - ściany nośne, szara ściana - gips..., niebieska ramka akwarium 250l +sump, szacuję że około 400kg, strzałka pokazuje kierunek w jakim są położone płyty w moim bloku z wielkiej płyty...

i teraz pytanie: czy mam się martwić ??

wiem, że tematów było już wiele, ale chce się dowiedzieć coś z "życia" jak to jest faktycznie

 

2. mam gotową szafkę i akwarium, stelaż zrobiony na wzór tego (przepraszam za zapożyczenie foto, ale swojego nie mam jak zrobić), 

1111.thumb.jpg.06bfa060e68434181f7be672d9effb33.jpg

strzałka pokazuje kierunek i miejsce w jakim już teraz, akwarium jeszcze nie zalane, a jak się mocniej od góry naciśnie, stelaż się ugina...

stelaż zrobiony z profila 30x30x2mm, czy to normalne czy też mam się już bać??

 

Ogólnie to chyba nie jest mi dane nowe akwarium :P

Edytowane przez sky (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienie zbiornika w pokoju to bez obaw. Jak byś tam 2 tony stawiał to bym się zastanowił ;). 

Jak stelaż porządnie pospawany to daj na górę grubszy blat i nic mu nie bedzie. Dla pewności zalej najpierw kranówką i się przekonasz czy zacznie się uginać.

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blat jest z podwójnej płyty meblowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym przejmować, największy nacisk zbiornika idzie na boki czyli tam gdzie są nogi stelaża, dajesz na dodatek podwójny blat więc możesz spać spokojnie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam sie co bac ja mam 330l+sumpa  na aluminiowym stelażu bez żadnych belek po środku  tylko 4 pionowe po bokach najprostszy jaki może byc i nic sie nie wali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to o stelaż jestem spokojny, a co sądzicie z 1szym pytaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie. 400 kg to np 4 osoby słusznej postury, lub 5 "mniejszych". Zadałeś sobie takie pytanie przy imieninach (kilka osób blisko siebie)? Nie ma potrzeby, strop MUSI takie obciążenie wytrzymać bezstresowo. 


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 1500 kg stoi na 4tym piętrze, więc obaw nie ma. Jest to wliczone :)
Inaczej nigdy byś do domu grupy znajomych, w dodatku tańczących byś nie zaprosił :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.