Skocz do zawartości
sky

wysokości poszczególnych "rur" w kominie

Rekomendowane odpowiedzi

jutro zabieram się za klejenie hydrauliki w akwarium i szukam porady na jakich wysokościach ustawić sitko i rewizje żeby było cicho (spie 1,5m od akwarium)

komin mam od dna do początku zębów grzebienia (dół otworów) 45,5 cm

znalazłem coś takiego 

herbie-overflow-diagram-gmacreef-v11.thumb.jpg.6303478b1ebfdca5c08cea34b35029c7.jpg

jak to się ma do rzeczywistości?

 

jeszcze pytanie z tych głupich, połączenia hydrauliki poprostu smaruje klejem i dociskam ?? jak długo schnie taki klej ?

Edytowane przez sky (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posmarować obydwa łączenia i przekręcić żeby klej się ułożył klej wiąże szybko więc dopasuj wszystko na sucho, sitko zrób tak żeby było poniżej założonego poziomu wody, a rewizje ściętą po skosie tak żeby była poniżej szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sito daj jak najniżej dna,  ja nie klejiłem mam na wcisk żeby można było zdemontować. Rewizji mam tak że dół cięcia 45stopni jest na równi z wysokością komina - szkła nie grzebienia albo troszkę niżej. U mnie to działa. Nie przejmuj się spływem,  chałasuje odpieniacz i pompy cyrkulację też słychać więc się przyzwczaj ;)

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Kajtek77 napisał:

Sito daj jak najniżej dna,  ja nie klejiłem mam na wcisk żeby można było zdemontować. Rewizji mam tak że dół cięcia 45stopni jest na równi z wysokością komina - szkła nie grzebienia albo troszkę niżej. U mnie to działa. Nie przejmuj się spływem,  chałasuje odpieniacz i pompy cyrkulację też słychać więc się przyzwczaj ;)

Polecam nie klejenie, mimo, że sam kleiłem. Bardzo ciężko jest się wcelować i później był problem z piłowaniem w kominie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sito daj jak najniżej dna,  ja nie klejiłem mam na wcisk żeby można było zdemontować. Rewizji mam tak że dół cięcia 45stopni jest na równi z wysokością komina - szkła nie grzebienia albo troszkę niżej. U mnie to działa. Nie przejmuj się spływem,  chałasuje odpieniacz i pompy cyrkulację też słychać więc się przyzwczaj [emoji6]


Podeone sie pod pytanie bo sam w sobote będę wszystko składał do kupy.

Powrotnej rury też nie wklejałeś? Też na wcisk? Nie ma strachu ze pod naporem wody z pompy wystrzeli i bedzie sie lalo po suficie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powrót chyba napewno musi być klejony, bo on nie ma nic do znaczenia w kontekscie chlupania, robisz go tak jak ci pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sita nie klejiłem. Powrót mam skrecany w połowie komina że wrazie czego można go odkręcić i przerobić ale żeby wyciągnąć ty tylko cięcie. A zrzut i rewizja dzielone w sumpie przy suficie. Łatwy demontaż wrazie przeróbki. Przerabialem sumpa teraz 5min i rury zdemontowane. 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko sita nie klejiłem. Powrót mam skrecany w połowie komina że wrazie czego można go odkręcić i przerobić ale żeby wyciągnąć ty tylko cięcie. A zrzut i rewizja dzielone w sumpie przy suficie. Łatwy demontaż wrazie przeróbki. Przerabialem sumpa teraz 5min i rury zdemontowane. 


Zastanawiam się tylko po co to piłowanie w kominie. Przeciez jak jie masz wody w kominie już to można rozkrecic srubunek i wyjąc na spokojnie czy nie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy jak masz zaprojektowany sump. Posklejanej rury z kolanem raczej przez śrubunek nie przełożysz. 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz śrubunek ,jak na klej od zewnątrz to nic nie wyjmiesz , są też śrubunki w których od zewnątrz  zaciska rurę ,coś jak w syfonach . Ja mam powrót na stałe wklejony , sitko przy samym dnie ( ma ok 20-25cm ) wciśnięte na teflonie . Rewizja także wciśnięta na teflon ale sama rura ścięta prosto a na nią nałożyłem mufę ścięta pod kątem ,tak mam 1cm regulacji . Prostym sposobem możesz doregulować rewizje do wysokości poziomu wody w kominie.W starym akwarium miałem jak wszędzie ,ścięta rura ,w nowym uprosciłem sobie sprawe regulacji spływu, zaworem ustawiam poziom w kominie a resztę mufą .

To ścięta mufa

7830508005acd02d1beb47e78412a522.jpg

przelot-przez-szklo-nakretka-32mm.jpg

To te przelot na skręcanie .

 

Edytowane przez Kris81 (wyświetl historię edycji)

8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wszystko zależy jak masz zaprojektowany sump. Posklejanej rury z kolanem raczej przez śrubunek nie przełożysz. 


Zgoda. Ale chyba łatwiej jest ciąć w szafce z sumpem a potem kleić niż w kominie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ja ciąłem w kominie  :D i się z tobą zgadzam że łatwiej w szafce.  Chociaż nie znamy całej historii więc kto wie czy nie łatwiej. 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sky napisał:

powrót chyba napewno musi być klejony, bo on nie ma nic do znaczenia w kontekscie chlupania, robisz go tak jak ci pasuje

Powrót musi byc klejony gdyby ci wypadł masz fontannę w domu wtedy 

Spływu i rewizji nie trzeba kleić i nie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium żadna z trzech rur nie jest klejona.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

u mnie jest tak:

- rura spustowa obcięta na wysokości 2/3 komina, na to założone sitko spływu

- rura rewizja ścięta pod skosem, 1cm poniżej krawędzi przepływu przez grzebień

- powrót rozbity na dwa loocline(y) 1/2 cala

2145ikj.jpg21ahici.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.