Skocz do zawartości
waldi447

Star solniczki 160x60x60 - sump 200L

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Start długo wyczekiwanego morszczaka 03.03.2018 posolono i czekamy na dojrzewanie.

 

Akwarium 160x60x60 + sump 200L + 60L dolewka 

Oświetlenie 6x80W T5 + ledówka z zoolight 9900 lumenów barwa 8000k zastanawiam się czy będzie potrzebna... 

Odpieniacz Deltec 1456 internal

Dolewka aqua trend - levelautomatic evolution

Skała żywa z działającego zbiornika 60 kg, trochę włożonej do sumpa + 30 suchej 

żywego piasku 50kg Nature's Ocean live natural white

Sól na start Instant Ocean - docelowo Red Sea 

cyrkulacja  Jebao RW-15 i 8  

pompa obiegowa Jebao DCT 12000

Grzałka 300W 

Jebao dp 4 do dozowania płynów

RODI z miernikiem TDS 

refraktometr ATC 

Testy Salifert - jeszcze nie mierzyłem 

Zastanawiam się co wpakować w komin, nie chce tam wkładać już żywej skały, myślałem o biobalach - czy to dobry pomysł ? chciał bym trochę wyciszyć spływ 

2857739.jpg.b240023dc29e244eed72ecf2afa0ca89.jpg2887043.jpg.86cadb690a55b0e60094277af4046e2d.jpg2868493.jpg.5f8326576023ae4a12af058f50ee5ff6.jpg28685365.jpg.aca5c659d7873271cf3d9e76744f5e6e.jpg

Edytowane przez waldi447 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dokładał bym do tych t5 jakies ledy,to tylko royal blue.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, waldi447 napisał:

 

Zastanawiam się co wpakować w komin, nie chce tam wkładać już żywej skały, myślałem o biobalach - czy to dobry pomysł ? chciał bym trochę wyciszyć spływ 

 

Wyreguluj spływ, podnieś poziom wody w kominie. Da się tak wyregulować aby nie było nic słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, elespero napisał:

Wyreguluj spływ, podnieś poziom wody w kominie. Da się tak wyregulować aby nie było nic słychać.

Mam wyregulowany, ale jeszcze w słodkim miałem wpakowane gąbki które tak wyciszyły, że nie było słychać kompletnie nic :). Tutaj jednak trochę chlupie, ale tragedii nie ma...  woda jest parę cm poniżej grzebienia. 

 

39 minut temu, Peniek napisał:

Jesli dokładał bym do tych t5 jakies ledy,to tylko royal blue.

czyli jednak wyciągnąć tą belkę  LED ? została mi ze słodkiego, zawsze to trochę więcej białego światła :) - co prawda nie do końca w tej barwie 

Edytowane przez waldi447 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, waldi447 napisał:

 

Mam wyregulowany, ale jeszcze w słodkim miałem wpakowane gąbki które tak wyciszyły, że nie było słychać kompletnie nic :). Tutaj jednak trochę chlupie, ale tragedii nie ma...  woda jest parę cm poniżej grzebienia. 

Można tak wyregulować aby nie było nic słychać, kompletnie nic.

A gąbki w morskim nie jest dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim super wymiarze zrobiłeś jedno wielkie gruzowisko.Ta skala z tyłu i w środku będzie w przyszłości tykającą bomba.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biobale sobie daruj. W komin nic nie dawaj. Skałę masz ładną .  Tylko jeśli bym mógł ci doradzić, to ułóż ją na dwóch odrębnych stosach. Jeden wyższy. Może coś poklej. Jak kolega "bober6662" zauważył :)wymiar akwa masz z potencjałem . Chyba, że podoba ci się taka "ciężka " konstrukcja to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciężka konstrukcja może być byle była "przewiewna" i o to chodzi boberkowi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka konstrukcja została tak ułożona trochę z powodu umiejscowienia akwarium, ponieważ częściej widzę akwa z lewego boku niż przodu i zależało mi aby wszystko było dobrze widać również od tej strony. Odsunę trochę jeszcze ją od tylnej szyby. Przewiew między środkiem jest, może tego nie widać za dobrze ( pod półką środkową jest przejście na wylot do tylnej ściany), ale faktycznie może uda się zrobić trochę więcej szczelin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wygodnie nie znaczy dobrze ;) za skałą jak ją odsuniesz daj falownik żeby tam nic nie "stało" i będzie w końcu przewiewnie a detrytus będziesz znał tylko z książek :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, fresz33 napisał:

Wygodnie nie znaczy dobrze ;) za skałą jak ją odsuniesz daj falownik żeby tam nic nie "stało" i będzie w końcu przewiewnie a detrytus będziesz znał tylko z książek :P 

ustawiony jest wylot z obiegówki na skałę -co prawda jeszcze na tym zdjęciu nie, ale wczoraj nastawiłem na dół jeden loc-line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, fresz33 napisał:

A za skałą kto dmucha? ;) 

dct 12000 idzie za skałą i na skałe 2 wyloty  

2018-03-06 15.06.05.jpg

Edytowane przez waldi447 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca chodziło mi o dodatkowe cyrkulatory itd...

Bardziej o aquascaping,taka ilość skały w akwarium które masz ma cieszyc oko latami, i to trzeba przemyśleć bardzo solidnie.

W dobie mega duzych odpieniaczy,i różnego rodzaju sposobów filtracji,nie,musimy już walić skały do oporu.Wrecz przeciwnie bardziej przewiewne konstrukcje dają więcej możliwości,choćby ustawiania korali ,w sposób przemyślany żeby nie pożądane szybko rosnące korale typu xenia,czy zoa etc...nie przelazily na wszystko.

No ale najważniejsze żeby właścicielowi się podobało.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc z małym obserwatorem podjeliśmy akcję delikatnych zmian :)

2018-03-06 21.27.58.jpg

2018-03-06 21.27.27.jpg

2018-03-06 21.35.53.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej się prezentuje. Przedtem wyglądało jak małe gruzowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda dużo lepiej. ja bym zdecydowanie obniżył tylko wysokość prawego filara , 2-3 kawałki skały z niego położył luzem na piachu, będą idealne na bardziej ekspansywne korale 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwator bardzo konkretny:). Teraz zdecydowanie lepiej wygląda. Jeszcze jedna uwaga. Masz za dużo piasku. Warstwa dosyć gruba. Nawet jak wpuscisz "kopaczy" to nie dadzą rady dokładnie przemielić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pawellb napisał:

Obserwator bardzo konkretny:). Teraz zdecydowanie lepiej wygląda. Jeszcze jedna uwaga. Masz za dużo piasku. Warstwa dosyć gruba. Nawet jak wpuscisz "kopaczy" to nie dadzą rady dokładnie przemielić. 

Od małego zawsze patrzy ze mną na Akwa :-) :-) Piasek jest tylko z przodu - nie dawałem go pod skały, zdjęcie zrobiłem zanim górkę która przygotowałem przepchałem przez rozdzieloną skałę oraz tył - dlatego tak wygląda. Na cały zbiornik dałem 4 worki po 9 kg. Rozłożę go tak żeby nie było za dużej grubości - dzięki 

 

3 godziny temu, Przemek79 napisał:

wygląda dużo lepiej. ja bym zdecydowanie obniżył tylko wysokość prawego filara , 2-3 kawałki skały z niego położył luzem na piachu, będą idealne na bardziej ekspansywne korale 

Prawa strona podoba mi się w takim wykonaniu :) więc postanowiłem ją tak zostawić, porobiłem tylko trochę szczelin żeby był lepszy przepływ. Zniknie z góry zapewne obumarły koral zostanie tylko półka co zapewne zmieni trochę ta konstrukcję. Muszę jeszcze chyba jakoś inaczej ułożyć środkową półkę jakoś tak dziwnie mi leży (nienaturalnie) 

Edytowane przez waldi447 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, waldi447 napisał:

Prawa strona podoba mi się w takim wykonaniu :) więc postanowiłem ją tak zostawić, porobiłem tylko trochę szczelin żeby był lepszy przepływ. Zniknie z góry zapewne obumarły koral zostanie tylko półka co zapewne zmieni trochę ta konstrukcję. Muszę jeszcze chyba jakoś inaczej ułożyć środkową półkę jakoś tak dziwnie mi leży (nienaturalnie) 

Po prawej stronie u góry pod samą taflą nic nie dasz bo będzie tam za mocne światło. Ogólnie konstrukcja teraz na plus ale ja bym wyciągnął te obumarłe szkielety bo wygląda jak cmentarz. Reszta zmian przyjdzie wraz z Twoim doświadczeniem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Tą płaską skałę daj niżej. Jak byś miał troszkę "zaprawy" to można by było ją przykleić na tej skale na samym dole. Byś miał fajną półkę na korale. I tą "koronę cierniową";) przestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że teraz jest idealnie, wyleciała jedna sucha skała, i ciernie :P

2018-03-07 19.39.19.jpg

2018-03-07 19.39.52.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Im dalej w las tym lepiej w Twoim wykonaniu hehe tylko po lewej te "patyki" przeprosisz i wyrzucisz to wtedy bezie miód malina [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest ładnie.  Jak dojdą korale będzie super:). Jak parametry na dzień dzisiejszy? Mierzysz czy czekasz aż zakończy się dojrzewanie. Glony na filtracje planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pawellb napisał:

Teraz jest ładnie.  Jak dojdą korale będzie super:). Jak parametry na dzień dzisiejszy? Mierzysz czy czekasz aż zakończy się dojrzewanie. Glony na filtracje planujesz?

Jeszcze nie mierzyłem parametrów  - dopiero wystartowałem nawet tydzień nie minął, więc poczekam :). Tak refugium powstanie.

 

12 godzin temu, fresz33 napisał:

Im dalej w las tym lepiej w Twoim wykonaniu hehe tylko po lewej te "patyki" przeprosisz i wyrzucisz to wtedy bezie miód malina [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Patyki znikną w swoim czasie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.