Skocz do zawartości
lapsiak84

Kapiący lockline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam założony nowy lockline. Wczoraj odpaliłem obieg. Całą hydraulikę udało się pokleić idealnie. Ani jednego wycieku. Natomiast niepokoi mnie wylot. Kapie z każdego możliwego łączenia locklinea.

 

Czy coś można temu zaradzić czy raczej wymiana? Dodam, że to nie są jakieś mega fontanny ale sączą się kropelki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki locline ? firmowy ? Nie ma prawa nic uciekać , elementy muszą być spasowane, bez luzów.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój "chodzi" dość ciężko, na niektórych łączeniach osadza się sól l, ale o kampanii nie ma mowy. 

Ten lock line jest nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak rozbierz na części, wrzuć do gorącej wody tylko takiej żebyś mógł łapy wsadzić i poskładaj na ciepło, jak wystygnie to się obkurczy i powinno się uszczelnić

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kapie ale nic z tym nie robię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie kapie do akwarium. Nie za czy obok. Tylko pytanie czy niczym to nie grozi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem u mnie to osadzająca się sól w miejscach gdzie kapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w starym i tylko kapało jak pokręciłem ,zmieniałem kierunek , ale dzień/dwa zaschło i nic nie kapało.Teraz używam do odsysania syfu z sumpa przy podmianie i dużo powietrza łapie tymi szparkami jak się porusza tym ustrojstwem .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od siebie dodam, że akurat to, że to nieszczelne jest, to akurat plus - nie trzeba wiercić otworów zabezpieczających (zapowietrzających) przed zasysaniem wody do sumpa (jak takowy masz), bo się rurki same zapowietrzają :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
15 godzin temu, iKuro napisał:

Tak od siebie dodam, że akurat to, że to nieszczelne jest, to akurat plus - nie trzeba wiercić otworów zabezpieczających (zapowietrzających) przed zasysaniem wody do sumpa (jak takowy masz), bo się rurki same zapowietrzają :) 

obawiam się ze pod ciśnieniem kapie, ale jak będzie zaciągać to nawet jak będzie zasysać powietrz to za mało aby przewód się zapowietrzył prędzej wyciągnie całą wodę z akwarium :)

20 godzin temu, lapsiak84 napisał:

 

Witam. Mam założony nowy lockline. Wczoraj odpaliłem obieg. Całą hydraulikę udało się pokleić idealnie. Ani jednego wycieku. Natomiast niepokoi mnie wylot. Kapie z każdego możliwego łączenia locklinea.

 

Czy coś można temu zaradzić czy raczej wymiana? Dodam, że to nie są jakieś mega fontanny ale sączą się kropelki.

dodaj pliki... Kliknij, żeby wybrać pliki

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

mam dwa 1/2 żaden nie kapie, wcześniej w akwarium miałem przez ponad rok też zero wycieków, ja bym reklamował, będzie Ci się sól wytrącać w miejscach gdzie się sączy czyli w pierwszej kolejności będzie słabo wyglądać :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.