Skocz do zawartości
Adifoto

Nowe Większe 140L + sump 50L

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmuj się. Zmętnienie mnie. Jak sump? Przegrody zrobione? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem bez przegród póki się nie ustabilizuje woda nie chce grzebać aby jeszcze nie pogorszyć, wata nie pomaga, ceramika i węgiel... xenia się nie otwiera, ukwiał tak samo zamknięty, martwię się o euphilie... parametry wody ok tylko to zmętnienie... watę podmieniam co kilka godzin bo aż się przypycha... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Akwarium odwiedził wielki znawca i akwarystyki Jasiu 

image_6483441.JPG

Następnego dnia woda zrobiła się krystaliczna, pomogła wata na cyrkulatory, na spływ, i na pompę obiegową. Ograniczyłem świecenie do 10h dziennie i w nocy nad refungium nie świecę, dziś może zrobię jakieś foto a puki co musi wam starczyć Krabik 

image_6483441 (1).JPG

Edytowane przez Adifoto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ograniczyłeś świecenie"???? DO 19h??? Coś chyba nie halo...

Nie wiem na co pozwala Twoja lampa, ale ogólnie z max mocą powinna świecić około 8h a 2h przed i po mniej. Raczej nie więcej niż 12h. Nad refugium jak nie będziesz świecił to padną Ci glony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dadario napisał:

"Ograniczyłeś świecenie"???? DO 19h??? Coś chyba nie halo...

Nie wiem na co pozwala Twoja lampa, ale ogólnie z max mocą powinna świecić około 8h a 2h przed i po mniej. Raczej nie więcej niż 12h. Nad refugium jak nie będziesz świecił to padną Ci glony...

Ups! do 10h ;) muszę zamontować jakieś ledy aby świeciły przed zapaleniem i po zgaszeniu T5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierownik widzę,  że bardzo pomocny:). Dobrze zrozumiałem, nad glonami zero światła. Takiej dywersi nie rób. Chyba, że zmieniłeś pory świecenia. Z przegrodami bym nie czekał.  Parametry wyjdą na prostą a ty grzebiąc znów je rozwalisz:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja woda przepiękna! Klarowna, 

parametry: 
PO4 - 0/2

NO3 - 5

Kh - 10,2

temp. 26C

zasolenie 1,24


Wszystko wygląda dobrze do T5 doszły paski Led aby tymczasowo uzyskać trochszkę fluo z korali a co za tym idzie pierwsze odpala się Led potem T5 i przy gaszeniu również ostatnie gasi się T5 

PS: LED nie chodzi podczas pracy T5 ;)

 

 

IMG_0900.jpeg

Dodatkowo do zbiornika trafiła Euphilia jak dobrze pamiętam Paraancora metalic green ? 

IMG_0842.jpeg

oraz Brzydal na aiptasie ;)   Czy to normalne że zmienia on ubarwienie??? 

IMG_0800.jpeg

IMG_0860.jpeg

A tak to się aktualnie prezentuje przy T5 ;D

IMG_0881.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 
Dawno mnie tu nie było,  :( w między czasie przeprowadzka do nowego mieszkania, 8h ciężkiej pracy aby przenieść całe akwarium wraz z życiem, Dosyć skomplikowana operacja zwłaszcza aby ruszyć akwarium musiałem wybrać wszystko wraz z piaskiem, troszkę przy tym plusów ponieważ sumpa można było umyć całego, największy problem przewieść całą wodę do drugiego mieszkania ale bez strat. puki co. 

i tu moje pytanie krewetka lysmata amboinesis wcześniej pływała wszędzie teraz 24h siedzi za skałami. to z powodu nowego miejsca i ułożenia inaczej skały?? minie jej?? 
 

IMG_1903.jpeg

Postaram się dodać dziś foto jak wygląda po zakończeniu przeprowadzki. 

Edytowane przez Adifoto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przeprowadzkach pracy dużo. Człowiek martwi się by wszystko przeżyło. Czas goni. Moja krewecia zachowywała sie identycznie. Po trzech dniach zrobiła wilinke i juz wrocila do dawnych przyzwyczajeń :). Jak pozostali mieszkańcy?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.