Skocz do zawartości
lapsiak84

Moja Łapsiakowa namiastka rafy w Białymstoku - 510l + 140l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wlasnie 2 sklejone w sumpie dla znajonego - szkoda ze nie wspomniales pokazalaby jak byles dzis po skale
Jedno wiem na pewno - klejenie cx5 nie jest dla mnie - hehe zanim dobrze wymieszalam klej to on juz byl utwardzony :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie po 10 dniach wielki wysyp okrzemek.

849aeed4cec5a42fd581241d7a2af13b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko zgodnie z planem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wszystko zgodnie z planem.


No mam nadzieję.

P. S. Zmieniłem trochę tytuł wątku bo dopiero się jarnąłem, że zrobiłem idętyczny tytuł jak Katani :)

Katani widocznie Twój tytuł jest taki super, że mi się w podświadomość wbił. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie po 17 dniach okrzemki są w odwrocie, natomiast atakuje zielone.

 

Woda zrobiła się mętna a odpieniacz wywala już nie beżową maź a dosłownie brązowa jak kawa.

 

2f77ad203f2ef2d19570ad77441cd8b6.jpg85ccc973b65d8effe0609edc29e07652.jpgf9192dd088f778cc1611cecaae0fa853.jpg

 

c076dbe54ad1b52061c2c570892e1b07.jpg

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie panie, ale skały to bym dał więcej. Ale jak kto woli. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niespełna misiącu wszystkie brązowe i zielone naloty ustąpiły.

Gdzieś czasem w okolicy kleju do skały pojawiają się jakieś drobne zielone gloniki ale to dosłownie kilka włosków.

Za to woda zrobiła się strasznie mętna, pomimo, że odpieniacz ciągle wywala brązowy śmierdzący syf to białe zmętnienie nasiliło się w ciągu ostatnich trzech dni.

Czym się tego pozbyć bez stosowania uv-ek itp. Bo nie chcę wybić tego czym staram się właśnie akwarium zasiedlić?

Czy na razie zwyczajnie czekać?

7cbfe7ea53fe02a2a4eb4bbba69e943c.jpg
cbf8325c9205ffcb500e94b4b1798bf3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj watę lub jakaś włókninę filtracyjna w przepływie i podmieniaj często( raz na dzień na dwa dni) i czekaj do tego bakterie i powinno się oczyścić.

Ja tez startowałem ze skala kopalniana i żywym piaskiem. Tez pamietam ten syf. Ile tego do sumpa spływało. Watoliny poszło masa, ale w końcu się wyklarowało.

Odpieniacz daj na mokro, żeby więcej wywalał i szybciej, ja wylewałam kubek nawet dwa - trzy razy na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Bakterie leję od samego początku zgodnie z instrukcją Microbe Lift Specjal Blend


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi teraz jeszcze przyszło do głowy, ze to może być zakwit bakteryjny, a nie osad. Mocniej natlenianiaj wodę, jak masz pompkę powietrzna to możesz dodatkowo  wrzucić do akwa i napowietrzaj.

I w takim  wypadku odstaw na razie bakterie.

 

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja miałem tak samo na tych samych bakteriach .Zastosowałem uv 7w po 2 dniach kryształ a nic złego się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Ja chyba jeszcze poczekam. Wstrzymam się z lampą. Jeśli to nie grozi niczym gorszym to mi sie nie spieszy. Niech schodzi samo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek masz pod stelażem nóżki czy podłogę masz idealną? Poziomowałeś stelaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Paweł.

Nie mam nóżek. Stelaż stoi na podstawie. Cała płaszczyzną przylega.

Idealna podłoga to zbyt mocno powiedziane.
Jest posadzka, na niej gumoleum a na to położone panele. Ale fakt, że po ustawieniu stelaża i zalaniu akwarium jeśli powstało odchylenie to nawet nie zauważalne przez moje oko na poziomicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lapsiak84 napisał:

Hej Paweł.

Nie mam nóżek. Stelaż stoi na podstawie. Cała płaszczyzną przylega.

Idealna podłoga to zbyt mocno powiedziane.
Jest posadzka, na niej gumoleum a na to położone panele. Ale fakt, że po ustawieniu stelaża i zalaniu akwarium jeśli powstało odchylenie to nawet nie zauważalne przez moje oko na poziomicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to pogratulować podłogi. Ja dwa lata temu odebrałem mieszkanie i teraz okazało się że na 150 cm 8 mm różnicy.

Widzę, że korale się pojawiły :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie byłem w szoku jak czytałem gdzieś pisałeś o tej podłodze. Rozumiem milimetr. Dwa ale osiem :( moj blok ma równo 10 lat ale widocznie wtedy jeszcze się starali. Bo to był ten okres co mieszkania poszły ceny o 100% w górę.

Teraz to klepią już masówe. Byle sprzedać szybciej.

Tak pierwsze szczepki już musiałem przenieść z kosteczki. Bo miałem 30 litra h kilka miekasów i caluastree. Ale zona juz „kazała” zlikwidowac małe bo smieje się, ze u nas akwaria maja wiecej metrow kwadratowych dla siebie niz my :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, lapsiak84 napisał:

Ale zona juz „kazała” zlikwidowac małe bo smieje się, ze u nas akwaria maja wiecej metrow kwadratowych dla siebie niz my :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A nic mi nie mów. Od ponad tygodnia nowe akwarium, sump, zbiornik na dolewkę oraz stelaż stoją w salonie i codziennie słucham, że jest bałagan. Dziś montuje nogi i mam nadziej że pozbieram to w całość. W drugim pokoju jest 240l i czeka na przekładkę, ale to nie wcześniej niż za miesiąc (o ile będą sprzyjające warunki) i stopniowo bo życia trochę nazbierałem. Specjalnie aby to przyśpieszyć kupię połowę skały z działającego zbiornika. A w kolejnym pokoju na dokładkę roślinne stoi ;) 

 

37 minut temu, lapsiak84 napisał:

No wlaśnie byłem w szoku jak czytałem gdzieś pisałeś o tej podłodze. Rozumiem milimetr. Dwa ale osiem :( moj blok ma równo 10 lat ale widocznie wtedy jeszcze się starali. Bo to był ten okres co mieszkania poszły ceny o 100% w górę.

Mam nadzieję, że do sąsiada z dołu nie wpadnę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez spiny. U mnie tez drżałem o ciężar i czy u sąsiada nie wyląduję.

Ale ostatnio oprócz ciężaru akwarium było w pokoju 10 osób (w tym co najmniej 5 słusznej wagi) i wszystko jest ok :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy to jest spaghetti worm?

Mam tego w piachu coraz więcej.

946a3ee4c8e88e976bdbf43a480eace0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak to jest to ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Już ponad dwa tygodnie trwa zakwit chyba jednak bakteryjny bo szyby nie zachodzą niczym. Ani zielonym ani brązowym. Woda jest mleczna do tego stopnia, że skały nie widzę.

Poddałem się i zastosowałem uv. Ale jakby po niespełna dobie nie widzę poprawy. Uv 18W. Czy to trochę trwa zanim uv zrobi z tym porządek?

Czy jeśli nie zakwit bakteryjny to coś jeszcze może powodować zakwi ? Fito wykluczam raczej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczytaj o fito bo zbyt duża dawka może to powodować ;) a tym bardziej w świeżym zbiorniku gdzie fito nie jest potrzebne.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zakwitu fito. No i fito nie leje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale zakwit bakteryjny spowodowany fito. Poczytaj o tym ;) były tematy na forum o przedawkowaniu ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.