Skocz do zawartości
BzykU

Grupa taryfowa - prąd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Zastanawiam się ostatnio nad zmianą grupy taryfowej z G 11 na  G 12 w .

Czy ktoś z was ma taką grupę taryfową, czy się opłaca, czy to jest bez większego znaczenia ?

Oczywiście chodzi mi o zwiększenie oszczędności na rachunkach za energię elektryczną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta taryfę :-) miesięcznie okolo 75zl oszczędności pod warunkiem że pewne rzeczy jak pranie,prasowanie,zmywarka stosuję miedzy 13-15 lub w porach 22-06 rano i weekendy i to co mocno ciągnie prąd,oczywiscie w porach normalnych też sie używa.Dodatkowym plusem to przy tej taryfie jest wymiana licznika na inny,nie musi być nikogo w domu a licznik można zeskanować na odległość bez wchodzenia do domu.

https://enerad.pl/rynek-energii/prad-dla-domu/taryfa-g12/


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie .

Ale starasz się używać tych rzeczy na które trzeba uważać w pozaszczycie ?

Jak długo masz tą taryfę ?

No i kiedy świecisz lampą w jakich godzinach, przy tej taryfie ?

Bo ja planuję świecić od 13 do 24 właśnie .

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się jak mogę,ale nie zawsze bede prasowac po nocach :-) czy tez prać,ale staram się..taryfe mam od grudnia 2016roku jeszcze nie mialam akwarium:-)

Co do Lampy w akwarium od 7.30 rano do 20.30 obecnie, tu juz nic nie wymyślę po prostu świecę:-) tak czy inaczej jesli komuś nie zależy dużych oszczędności nie będzie,to jest dobrze przemyslane,Tauron to złodz...e i nie boje sie tego napisać co chwilę nowe prognozy a jak jest nadwyżka to wieczne proszenie się i miliony telefonów...o wyrównanie.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ilu watową lampę masz ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a czy opłaty stałe przy G12 nie sa wyższe ?     mam wszędzie ledy w mieszkaniu, oszczędzamy jak można i obecne rachuki miesieczne za prąd to 250-300 zł to w Tauronie. Jest masakra.  

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BzykU napisał:

A ilu watową lampę masz ?

 

320w Led


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, twardovski.michal napisał:

a czy opłaty stałe przy G12 nie sa wyższe ?

Po pierwsze : my tu piszemy o G12w to inna od G12 ale podobna.

Sęk w tym iż można je zmieniać u mnie w energ-i co rok dlatego pytam .

  

Tak są zależy jeszcze od pory : szczyt i pozaszczyt

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

12 minut temu, BzykU napisał:

Po pierwsze : my tu piszemy o G12w to inna od G12 ale podobna.

Sęk w tym iż można je zmieniać u mnie w energ-i co rok dlatego pytam .

  

Tak są zależy jeszcze od pory : szczyt i pozaszczyt

 

a jest taka G12w ?  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G12w od 21-7 i od 13 -15

mam taka taryfę .Jest taniej pod warunkiem dyscypliny, zmywarki pralki po 21 .Jeśli masz sporo energochłonnych urządzeń warto.Niestety tauron wysłał do mnie info,że taryfa  tylko do końca roku:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę mały kamyczek proponuję Wam na terenie Tauron taryfę G13 bez zwracania uwagi na godziny oszczędzam około 100-200 zł/rok przy moim zużyciu w okolicach 5000 kwh/rok. rozliczanie energii w trzech strefach, trzecia najniższa pod względem ceny obejmuje wszelakie święta i weekendy w roku.


Akwa - 220l (90bok x 90bok x 120bok x 55wys. w trójkącie) + panel; Pienidło - Tunze 9012; Obieg - Blau Reef Motion 1K DC; Cyrkulacja - Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-25; Słoneczko - maxspect razor 160w 16000k

http://89450fa7a2f3c516f0b89d71210135bcu1603a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, twardovski.michal napisał:

 

a jest taka G12w ?  :) 

Jest G11,G12,G12w,G13,

Wszystko się da zamontować pod warunkiwm że Ci zależy na tym..a nie po miesiącu czy dwóch olejesz sprawę to można się zdziwić w przeciwnym kierunku co do oszczędności portfela...:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dorzucę swoje 3grosze.Mam tą taryfę od paru lat i nigdy nawet nie pomyślałem o jej zmianie.Dzieciaki=sporo prania,zmywarka i piekarnik który żona dość często wykorzystuje;)Oszczędności spore w porównaniu do zwykłej ale aż tak nie ma co sie stresować spóźnieniem z włączeniem.U mnie bynajmniej zaraz jest to widoczne na rachunku że coś nie latało w taryfie,różnica ok 20-30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jestem w enerdze i właśnie w kwietniu przyjdzie czas na zmiany tylko właśnie nie ma dla mnie nic sensowniejszego od G11 (godziny pracy) - nic się nie kalkuluje. Dodatkowo mam rozliczenie rzeczywiste i co miesiąc sam podaję stan licznika - miesięcznie płacę około 150zł. Jedyne z czego mógł bym zrezygnować jeżeli się da to gwarancja stałej ceny czyli dodatkowe 15zł do rachunku. Przez te 2 lata i tak cena prądu się nie zmieniła a przez ten okres 360zł poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze powinni zrobić taryfę G12m dla morszczaków .

Bo tak jak zauważyliście ciężko się mieścić w tych godzinach które oni podają .

Ale wydaje mi się po waszych wypowiedziach, że jak będę się trochę pilnował, to winno być jednak trochę taniej .

Dodam iż w firmie mam zmienną i tam lepsze są te godziny szczy i pozaszczyt i tam więcej prądu zużywam wpozaszczycie w ogóle nie zważając na no w akurat której  porze zużywany jest prąd .

Może jakąś można założyć biuro w dommu i wtedy brać fv na firmę i mieć lepszą taryfę.

Nie wspominając już o 23 vat i dochodzie .!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, BzykU napisał:

Dodam iż w firmie mam zmienną i tam lepsze są te godziny szczy i pozaszczyt i tam więcej prądu zużywam wpozaszczycie w ogóle nie zważając na no w akurat której  porze zużywany jest prąd .

Może jakąś można założyć biuro w dommu i wtedy brać fv na firmę i mieć lepszą taryfę.

Nie wspominając już o 23 vat i dochodzie .!

 

i niestety przy obecnej "dobrej zmianie" miał byś poważny kłopot z urzędem skarbowym - ja już to przerabiałem i nie polecam takiego rozwiązania.

Najlepiej to mieć swoją elektrownię, ale to nie osiągalne :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, twardovski.michal napisał:

Najlepiej to mieć swoją elektrownię, ale to nie osiągalne :)  

To akurat drugi plan mojego działania .

zamierzam kupić 1 panel ( 250w)  na próbę na razie i podłączyć go do dwóch akumulatorów 1150 a 800ah i ładować nim te akumlatory następnie podłączyć do nich ups pełen sinus i zasilić część sprzętu albo w następstwie dobrych zmian po kolei wszystko.

W obecnej sytuacji brrakuje mi juz tylko panelu i przełącznika lub falownika do podłączenia do akum.

i rozpocznę testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BzykU napisał:

To akurat drugi plan mojego działania .

zamierzam kupić 1 panel ( 250w)  na próbę na razie i podłączyć go do dwóch akumulatorów 1150 a 800ah i ładować nim te akumlatory następnie podłączyć do nich ups pełen sinus i zasilić część sprzętu albo w następstwie dobrych zmian po kolei wszystko.

W obecnej sytuacji brrakuje mi juz tylko panelu i przełącznika lub falownika do podłączenia do akum.

i rozpocznę testy.

Kalkulator w rękę i w przybliżeniu wiesz co i jak  .A i opisów w necie kopa . 
Na pałę licząc  , jak da kilowata dziennie , z tego połowa to straty . zaoszczędzisz 30 groszy dziennie :D .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie  zgodzę się jakie 0,3 zł. ?

Jeśli dam dwa panele to na bieżąco będę produkował 500 w to na lampę pewnie starczy dam 3 panele i uzyskam 750w to akurat tyle co potrzebuję czyli 730 w w dzien mi zużywa i w nocy 150 w.

To powinno wystarczyć a wtedy to oszczędności rzędu 10 kwh dziennie = 300 kwh mieś= 200 zł mieś = - 400 od rachunku ogólnego co miesiąc .

Dodać taryfę  G12w tu z 50 zł. mieś = 100 zł rachunek , żona na żelazko od 22 i jeszcze wyjdzie że mi energa dopłaci zestówkę .!

Taki jest mój kurna zaj......... plan.

Dobry nie ?!

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobry. Daj znać jak już wszystko zmontujesz ;) rzeczywistość może okazać się okrutna :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

oj chyba nie da się wydymać tych dostawców energii, to oni mają przewagę i dymają nas - to jest biznes  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BzykU napisał:

Nie  zgodzę się jakie 0,3 zł. ?

Jeśli dam dwa panele to na bieżąco będę produkował 500 w to na lampę pewnie starczy dam 3 panele i uzyskam 750w to akurat tyle co potrzebuję czyli 730 w w dzien mi zużywa i w nocy 150 w.

To powinno wystarczyć a wtedy to oszczędności rzędu 10 kwh dziennie = 300 kwh mieś= 200 zł mieś = - 400 od rachunku ogólnego co miesiąc .

Dodać taryfę  G12w tu z 50 zł. mieś = 100 zł rachunek , żona na żelazko od 22 i jeszcze wyjdzie że mi energa dopłaci zestówkę .!

Taki jest mój kurna zaj......... plan.

Dobry nie ?!

 

 

 

Plan lux , niestety moc panela którą odczytujesz to moc maksymalna w extra warunkach  . A tych za dużo nie mamy .
u "sąsiada " wisi 10 paneli , w taki dzień jak dziś godzinę temu miał niecałe 4,5 kWh na zegarku  . Przy czym inwerter oddaje do sieci , a nie w akumulatory Które w porywach mają 60% sprawności .
Nie mówię że jestem przeciwny ,nawet mam swój plan :D . Tyle że zasilanie bezpośrednio odbiorników w akwarium na 24V .Normalny zasilacz sieciowy wspomagany z paneli , jest słonko ,ciągnie z paneli ,nie ma słonka lub za mało nadrabia  z zasilacza . 
Tyle że wyszło po przeliczeniu oszczędności rzędu 30 pln , miesięcznie  , nawet nie pokryje kosztów ubrudzenia ubrania .... Ale może kiedyś ot dla zabicia nudy i bajeru .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, BzykU napisał:

Jeśli dam dwa panele to na bieżąco będę produkował 500

SU1 już Ci wyjaśnił ;)

A tutaj znajdziesz trochę więcej danych:

https://www.sunnyportal.com/Templates/PublicPagesPlantList.aspx

Szukaj Polski ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.