Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  forumowiczów po raz kolejny.

4 lata temu założyłem akwarium morskie no ale jak z tematu wynika niezbyt mi się udało z racji plag a przede wszystkim mlodego wieku  i ultra małego zasobu pieniędzy nie byłem w stanie go utrzymać. 

Życie oddałem  i oświetlenie oddałem  a resztę mam.

 Drugie podejście chciałbym zacząć od takiego samego akwarium  tym razem nastawionego na parkę błazenków oraz jakiegoś kolegę z ekipy czyszczącej, myślę także o koralach ale w bardzo małej ilości oraz bardzo miało wymagających i nie koniecznie.

Jako że jestem z trójmiasta to mam parę  sklepów pod nosem i chciałbym zadać  pytanie na które nie znalazłem dokładniej odpowiedzi.

Jeżeli kupiłbym  ze sklepu  żywa  skałę  oraz żywą  wodę z tego samego obiegu to czy okres dojrzewania będzie krótszy bądź w ogóle  go ominie?

Oraz chciałbym uzyskać rady co do sprzętu a dokładnie oświetlenia i odpieniacza, oraz z racji tego że został mi filtr kaskadowy fzn-2 To jakie wykłady do niego zastosować i czy w ogóle go użyć ?

Mam także pytanie  czy testy wody które są przeterminowane nadadzą  się do użytku ? Wspomnę  że były użyte z max 2 razy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie będzie. Mniej dynamiczne lub bardziej, ale będzie. Oświetlenie pewnie LED? DIY czy jakieś firmowe, ile chcesz na nie wydać? Odpieniacz to ja bym kupił Tunze 9001, a kaskada to nie wiem i co w niej bo nie mam, może węgiel i siporax bo resztę powinien załatwić odpieniacz. Przeterminowane testy będą mało wiarygodne. Z korali to może tu coś znajdziesz dla siebie, tym bardziej, że mają być błazenki to korale też powinny być żeby miały gdzie zamieszkać. https://reefbuilders.com/2018/03/03/corals-quickly-fill-your-aquarium/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kolok2 napisał:

Jeżeli kupiłbym  ze sklepu  żywa  skałę  oraz żywą  wodę z tego samego obiegu to czy okres dojrzewania będzie krótszy bądź w ogóle  go ominie?

Mam także pytanie  czy testy wody które są przeterminowane nadadzą  się do użytku ? Wspomnę  że były użyte z max 2 razy?

1.a może warto zapytac na forum może ktos robi podmiany i da Ci wodę po co ja kupować? Jest tyle morszczakow z twojej okolicy,

na pewno jesli startniesz na wszystkim żywym ten okres się skróci,ale zawsze będzie jednemu łagodnie i w miarę szybko,a drugiemu z trudami i plagami. Jak wyżej napisal Ci kolega:-)

2.testy do kosza! Nawet tym nie próbuj sobie glowy zawracać bo będą niewiarygodne.(licz się z tym że za chwilę ktoś napisze że ja mam testy po terminie i wskazują jak nowe) :D ale tak poważnie,jesli już miałeś akwarium to sam wiesz jak to wygląda w praktyce.Całe życie człowiek się uczy;-) powodzenia na starcie.

Nie zapomnij posolić:-)

Edytowane przez @Beti
Literowka (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wystartował bym na świeżej solance, i tak zrobiłem trochę ponad trzy lata temu. Jeszcze kilka lat temu nie było takich pomysłów, żeby startować akwarium na wodzie z działającego akwarium, a jak może były to bardzo rzadko o tym się słyszało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam po sąsiedzku ;).

Z racji tego, że przygotowuję się właśnie do postawienia zbiornika, kilka dni temu przegrzebałam moje "zbiory" i wyjęłam stare testy (3-4 lata po otwarciu). Zrobiłam z ciekawości i mogę ci śmiało powiedzieć, że kup nowe :P.

Poszukaj, czy fzn-2  nie będzie za słaby na ten litraż? Jak szukałam czegoś do mniejszego zbiornika to już była mowa o fzn-3. Ale niech wypowiedzą się ci doświadczeni :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.