Skocz do zawartości
Xcome

Stelaż modyfikacja...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, ponieważ zamawiałem stelaż na zamówienie pod akwarium 200L i niestety wymiary nie do końca zgadzają się z wymiarami komina w akwarium. Pytanie czy w lewym górnym rogu zaznaczone mało wyraźnie na czerwono mogę wyciąć 2,5cm profilu ? Stelaż zbudowany z profili 4x4 będzie obudowany płytami 18mm .Z góry dziękuję za pomoc.

Bez tyt3333ułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to  jest alu czy stal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można - stelaż pancerny.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż stal ,dowiedziałem się dopiero po fakcie ,że mógł być spokojnie zrobiony z profilu 3x3...Dzięki za pomoc ,zabieram się w takim razie do cięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytnij trochę więcej i zaślep profil wklej na poxilinie kawałek blachy albo coś, żeby nie rdzewiał od środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem o tym jak to "wykończyć" i skorzystam z twojej rady. A malować to jeszcze potem jakimś antykorozyjnym preparatem typu np. Urekor S ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, Xcome napisał:

Witam,

Mam problem, ponieważ zamawiałem stelaż na zamówienie pod akwarium 200L

 

hehe  -  patrząc na fotkę spokojnie z 500l wytrzyma

2 minuty temu, Xcome napisał:

 A malować to jeszcze potem jakimś antykorozyjnym

no pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem już opinie ,że stelaże pod 1000L  ludzie robią z profili 4x4 ,niestety niewiedza kosztuje. Na drugi raz będę mądrzejszy hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 200l to zwykła szafka z plecami wystarczy i to ze sporym zapasem :) Normalnie pancerny stelaż. Profil 4x4 ale aluminiowy to zastosowałem pod 500+l ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki sump tam stanie? I czemu komin z tej strony, a nie od ściany?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta podpora z przodu też całkiem nie potrzebna, będziesz miał tylko problem z włożeniem sumpa i obsługą później. 


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump już na próbę był włożony 60x30x40, komin wewnętrzny z lewej strony bo tak mi najlepiej pasowało. Jak będę zamawiał stelaż pod inne ,większe akwarium to bardziej to wszystko przemyśle. Jutro zaczynam kroić fragmenty stelaża, bo niestety jak śrubunki doszły to zrobiło się za ciasno w stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem akwa i tak to wygląda.

1.jpg

29.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jak komin wewnętrzny, to druga strona była by bolesną forma samobójstwa - i tak będzie ciężko jak zycie wpadnie do środka, no i czyszczenie tego...

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Została mi jeszcze kwestia frontów , planuję dać 16mm na zawiasy puszkowe 35mm. Pytanie tylko o wymiar jeżeli całkowita szerokość korpusu wynosi 100cm a wysokość do blatu 75cm to front powinien mieć wymiar : 49,8cm x 74,8cm  ? Wyjdzie wtedy 4mm szpara. Czy prawidłowo to będzie wyglądać ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Została mi jeszcze kwestia frontów , planuję dać 16mm na zawiasy puszkowe 35mm. Pytanie tylko o wymiar jeżeli całkowita szerokość korpusu wynosi 100cm a wysokość do blatu 75cm to front powinien mieć wymiar : 49,8cm x 74,8cm  ? Wyjdzie wtedy 4mm szpara. Czy prawidłowo to będzie wyglądać ?
 
To chyba zależy od zawiasu, są takie gdzie front licuje się z krawędzią boku po zamknięciu a są takie z przesunięciem. Ktoś w temacie może dokładniej podpowie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy planuje zwykłe klasyczne Blumy 90stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2018 o 07:12, Xcome napisał:

Została mi jeszcze kwestia frontów , planuję dać 16mm na zawiasy puszkowe 35mm. Pytanie tylko o wymiar jeżeli całkowita szerokość korpusu wynosi 100cm a wysokość do blatu 75cm to front powinien mieć wymiar : 49,8cm x 74,8cm  ? Wyjdzie wtedy 4mm szpara. Czy prawidłowo to będzie wyglądać ?

 

Witam. Szerokość drzwi przyjmij:

Szerokość korpusu minus 8 mm podzielić na dwa.

1000-8= 992

992:2= 496 mm to szerokość drzwi.

Jeśli chodzi o wysokość drzwi to wysokość korpusu minus 3-5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Juras napisał:

Witam. Szerokość drzwi przyjmij:

Szerokość korpusu minus 8 mm podzielić na dwa.

1000-8= 992

992:2= 496 mm to szerokość drzwi.

Jeśli chodzi o wysokość drzwi to wysokość korpusu minus 3-5 mm.

Dzięki za pomoc Juras ,ale ten temat już ogarnięty,szafka kompletna, akwarium już zalane i dojrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.