Skocz do zawartości
Creative

Akwarium 72l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po rozmowach na temat reefmastera, zakładam jednak akwarium od podstaw.

Zbiornik 72l 60x30x40cm

Proszę o pomoc w doborze oświetlenia, myślę że 450zł na lampe to max.

Co do filtracji myślałem o pudełku przelewowym ale jakoś nie jestem pewny co do tego, ewentualnie jakieś otwory w dnie i komin dokleić, także też prosiłbym o rady ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak "przejdziesz się" po forum to znajdziesz z 10-20 podobnych tematów ... po co zakładać podobny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O oświetleniu są różne opinie, lecz z pudełkiem przelewowym jakoś mało tematów , w 72l kaskada aquaela dla mnie jakoś się nie widzi, więc zakładam ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pudełko to fajna opcja. Sump jest najlepszym wyjściem i nie ma znaczenia czy akwa małe czy bardzo duże. Nie chcesz sumpa to daj dwie kaskady lub jedną i filtr glonowy. W 72l spokojnie dadzą radę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić zewnętrzny komin musiałbyś tylko obniżyć jedną ze ścian akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz prostą lampę do Twojego akwarium, trochę droższą niż zakładałeś https://sklep.seafrags.pl/lampy-led-sirius-nano/2096-sirius-nano-lampa-39w.html , lub możesz zrobić sobie samemu podobną trochę  taniej jak masz trochę umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ;), teraz mam dylemat a propos sumpa, akwarium kupiłem 112l jednak trochę większe i mam problem z zaprojektowaniem sumpa, nie wiem jakie otwory w dnie zrobić, nie wiem ile od ściany zostawić miejsca, jaka hydraulika i z jakiej strony bo w sklepie mają jakieś grube te rury pcv, najgorzej że jestem w gorącej wodzie kąpany :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Creative napisał:

najgorzej że jestem w gorącej wodzie kąpany :P  

To będziesz musiał nauczyć się cierpliwości. Najpierw czytaj, później planuj, następnie pytaj i dopiero wtedy działaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka stoi, akwarium stoi 112l, mam pytanie czy sump 25 l a w sumie to sumpik da radę? chodzi mi głownie żeby schować grzałkę , media itp. 

I czy lepiej wiercić 3 otwory czy pudełko przelewowe? 

Pudełko: http://allegro.pl/aqua-trend-pudelko-przelewowe-overflow-box-2600-i7159307909.html

I pompa: http://allegro.pl/aqua-nova-n-rmc-2000-pompa-z-kontrolerem-eco-20w-i6578830340.html

Co do pompy mam pytanie czy da radę w 112l? Oczywiście wiem że na forum jest wszystko lecz nie znalazłem wątku z akwarium 112l i kominem, istotnymi informacjami.

Dzisiaj szafka ma już otwór na komin, proszę o radę, chciałbym coś ruszyć z tematem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.