Skocz do zawartości
sky

Dojrzewanie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium mam zalane już od 3 tygodni, początkowo nie świeciłem i nic się nie działo, po 2 tygodniach zauważyłem że w akwarium od strony okna pojawia się brązowy nalot na skale, więc zacząłem świecić bo myślałem że to okrzemek, ale po paru dniach jest już tego dużo i z bąblami powietrza, co to może być ?

dodam że na te chwile parametry już spadają,

NO3 jest 50 

NO2 jest 0,5

IMG_20180318_195602.thumb.jpg.a7635efecbdb05289c8859a8258f57c6.jpg

u1868_1521399975_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sucha skała ? to czekaj aż samo zejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucha, aczkolwiek specjalnie się nie martwie tylko jestem ciekaw czy to okrzemek czy coś pokroju cyjano 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jak t ozrobiłeś, że na suchej skale masz NO3 50?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej bakterie i czekaj az parametry zejda do zera, wody tez nie podmieniaj narazie  i  nie swiec za duzo . Ladnie ulozona skala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta rura jest powrotem to daj wyżej bo jak pompa się wyłączy to pociągnie do wylotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz ;] mam nawierconą dziurkę na rurce i nie wraca ;] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2018 o 11:07, sky napisał:

a widzisz ;] mam nawierconą dziurkę na rurce i nie wraca ;] 

ja na pompie mam jeszcze zawór zwrotny dla bezpieczeństwa ;-)ale wydaje mi się że wody w akwarium masz za dużo bo jeśli dobrze widzę to masz ponad grzebień,wiec wszystko będzie leciało do sumpa,a grzebień ma spełniać jakąś rolę w tym akwarium;-)  (no chyba że to jest złudzenie na zdjęciu)

Fajna skała,teraz dużo cierpliwości aż wszystko dojrzeje;-) nic pochopnie,czas i cierpliwość i może być fajne akwarium,powodzenia;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, @Beti napisał:

ja na pompie mam jeszcze zawór zwrotny dla bezpieczeństwa ;-)ale wydaje mi się że wody w akwarium masz za dużo bo jeśli dobrze widzę to masz ponad grzebień,wiec wszystko będzie leciało do sumpa,a grzebień ma spełniać jakąś rolę w tym akwarium;-)  (no chyba że to jest złudzenie na zdjęciu)

Fajna skała,teraz dużo cierpliwości aż wszystko dojrzeje;-) nic pochopnie,czas i cierpliwość i może być fajne akwarium,powodzenia;-)

Witaj mam pytanie jak wyglada twoj zawor zwrotny z jakiego materialu jest ?? Bo chyba plastiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawór zwrotny jest z tego samego materiału co cała hydraulika czyli PVC montuje się go zaraz za pompą

http://allegro.pl/zawor-zwrotny-sprezynowy-pvc-u-32mm-klejone-pcv-i7225888190.html

zapewne zapytasz ,tak sprężyna jest ze stali nierdzewnej,bez problemu można stosować do morskiego..;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, @Beti napisał:

 

Witaj mam pytanie jak wyglada twoj zawor zwrotny z jakiego materialu jest ?? Bo chyba plastiko

 

14 minut temu, @Beti napisał:

zawór zwrotny jest z tego samego materiału co cała hydraulika czyli PVC montuje się go zaraz za pompą

http://allegro.pl/zawor-zwrotny-sprezynowy-pvc-u-32mm-klejone-pcv-i7225888190.html

zapewne zapytasz ,tak sprężyna jest ze stali nierdzewnej,bez problemu można stosować do morskiego..;-)

Szukalem na alegro ale nic mi nie wyskakiwalo takiego :P Z nierdzewki mam sroby w odpieniaczu tak podejrzewalem ze musi byc sprezyna ze stali nierdzewnej :) W stary akwarium nie mam tego zaworu poniewaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2018 o 16:50, szczuply85 napisał:

Witaj mam pytanie jak wyglada twoj zawor zwrotny z jakiego materialu jest ?? Bo chyba plastiko

 

Szukalem na alegro ale nic mi nie wyskakiwalo takiego :P Z nierdzewki mam sroby w odpieniaczu tak podejrzewalem ze musi byc sprezyna ze stali nierdzewnej :) W stary akwarium nie mam tego zaworu poniewaz

Przesłałem Ci link do sklepu do zaworów.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2018 o 16:35, @Beti napisał:

zawór zwrotny jest z tego samego materiału co cała hydraulika czyli PVC montuje się go zaraz za pompą

http://allegro.pl/zawor-zwrotny-sprezynowy-pvc-u-32mm-klejone-pcv-i7225888190.html

zapewne zapytasz ,tak sprężyna jest ze stali nierdzewnej,bez problemu można stosować do morskiego..;-)

Ja bym się nie odważył włożyć sprężyny do akwarium.

Miałem pęsety ze stali nierdzewnej i po 2 miesiącach cała ruda. I to nie były pęsety za 5 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jakoś działa rok i wyniki ICP w grudniu były robione i calkiem ok wyszly,myślę ze nie ma się co bać.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, @Beti napisał:

No widzisz jakoś działa rok i wyniki ICP w grudniu były robione i calkiem ok wyszly,myślę ze nie ma się co bać.

wyciąg i zobacz jak wygląda ta sprężyna :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, elespero napisał:

wyciąg i zobacz jak wygląda ta sprężyna :D

 

Jarku;-) sprężyna jak nowa ,ale dobrze że sprawdziłam bo troszkę się nazbierało przez rok (farfocli) ;-)Syn przy okazji wyczyścił pompę od razu mocy nabrała i było trzeba zjechać o 5% w dół na sterowniku:P


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, @Beti napisał:

Jarku;-) sprężyna jak nowa ,ale dobrze że sprawdziłam bo troszkę się nazbierało przez rok (farfocli) ;-)Syn przy okazji wyczyścił pompę od razu mocy nabrała i było trzeba zjechać o 5% w dół na sterowniku:P

To dobre wieści :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.