Skocz do zawartości
alexw200

Quadri jak często karmicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie naszło zapytać jak często dokarmiacie? Mój zjada 3 krewety w tygodniu wzmocnione af energy i af vitality. Pewnie gdyby dostał 5 to też by zjadł :p

e046b0388d7ad8a155451c55a997a62d.jpg8ba4ec11143ad2f8c9bb8aece90db5d9.jpg463b66474dec075ce756c70e6f1243f8.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dostaję jedną koktajlową na tydzień i strasznie wielki się zrobił, nie pakuj w niego tak często bo ci z baniaka wylezie i zje kota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też karmię raz w tygodniu i rosną jak na drożdżach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, alexw200 napisał:

 

Tak mnie naszło zapytać jak często dokarmiacie? Mój zjada 3 krewety w tygodniu wzmocnione af energy i af vitality. Pewnie gdyby dostał 5 to też by zjadł :p

e046b0388d7ad8a155451c55a997a62d.jpg

i to dino masz pewno dlatego że mocno :) przekarmiasz - raz na tydzień to czasem aż nadto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i to dino masz pewno dlatego że mocno [emoji4] przekarmiasz - raz na tydzień to czasem aż nadto

No fakt urosło mu się, przez miesiąc tak o 1/3. No to poleci na dietkę [emoji14]

 

I nie wiem czy to dino, to dojzewający zbiornik pfffff :p

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dino, a dojrzewający zbiornik swoją drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olku możesz mi wierzyć lub nie, ale ja swoje ukwiały karmie jak mi się wspomi średnio raz na 3-4tyg troche stynki,rosną pompuja się ładnie i do tego dzielą;-)zawsze coś złapią jak karmisz mrożonkami.Widzisz te pęcherze powietrza na skale jak chłopaki mówią tez obstawiam ze to dino.Ale przy tak młodym zbiorniku to będzie wszystko sam wiesz nie pierwszy masz, u mnie do 6 miesiecy bylo chyba wszystko co mogło być,dopiero zmiana bakterii i zbiornik zaskoczył.nigdy nie stosowalam vsv czy też wódki;-)jeśli znajdę zdjęcia z tego czasu wrzucę Ci na pw :)

Milego dnia :-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, @Beti napisał:

Olku możesz mi wierzyć lub nie, ale ja swoje ukwiały karmie jak mi się wspomi średnio raz na 3-4tyg troche stynki,rosną pompuja się ładnie i do tego dzielą;-)zawsze coś złapią jak karmisz mrożonkami.Widzisz te pęcherze powietrza na skale jak chłopaki mówią tez obstawiam ze to dino.Ale przy tak młodym zbiorniku to będzie wszystko sam wiesz nie pierwszy masz, u mnie do 6 miesiecy bylo chyba wszystko co mogło być,dopiero zmiana bakterii i zbiornik zaskoczył.nigdy nie stosowalam vsv czy też wódki;-)jeśli znajdę zdjęcia z tego czasu wrzucę Ci na pw :)

Milego dnia :-)

Beti ja się nie znam i nie wypowiadam, jak mawiał mój dobry kolega w d...e byłem i g...o widziałem ale zawsze mi się wydawało, że ukwiały najchętniej się dzieliły jak im się parametry pogarszały itp :P 
A odnośnie tego badziewia to czy by to były okrzemki, cyjano czy dino to i tak nic nie zmieni i nic z tym nie zrobię, to musi samo przejść. Gdyby pojawiły się w solniczce funkcjonującej od roku albo i dłużej to bym się tym martwił ale u mnie?? Za jakieś 2-3 tygodnie zaczną same się wycofywać i przyjdą inne gloniszcza taka kolej rzeczy. A co do bakterii to sam się zastanawiam czy nie wrócić do poprzednich. Startowałem na Zeobak, potem było Biogro. Od jakichś 2-2,5 tygodnia podaję ProBioS i NPPro, może to się zwyczajnie zbiegło w czasie a może nie ale wysyp brązu wiążę właśnie z początkiem stosowania tych bakterii.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Quadri to karmię podobnie jak @Beti.

@Beti jeśli to nie tajemnica powiedz jakie bakterie lejesz (ja leje Special Blend`a). Mój zbiornik prowadzę od 4 miesięcy, dojrzewanie jest aktualnie na fazie cyjano i  podwyższonego do około 25-50 No3 (a karmię niewiele).


98d537abf002fd3a1d80fb8ef41d7703u1677a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jogofrugo napisał:

Co do Quadri to karmię podobnie jak @Beti.

@Beti jeśli to nie tajemnica powiedz jakie bakterie lejesz (ja leje Special Blend`a). Mój zbiornik prowadzę od 4 miesięcy, dojrzewanie jest aktualnie na fazie cyjano i  podwyższonego do około 25-50 No3 (a karmię niewiele).

@Beti leje probios i np pro codziennie i pewnie bios po podmianie wody :P :P :P  sorrrrry Beti że za ciebie odpowiedziałem :P:P:P 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaforest

2 godziny temu, alexw200 napisał:

@Beti leje probios i np pro codziennie i pewnie bios po podmianie wody :P :P :P  sorrrrry Beti że za ciebie odpowiedziałem :P:P:P 

Dzięki. Skoro polecacie to i ja dla odmiany zacznę stosować ten cudowny mix.


98d537abf002fd3a1d80fb8ef41d7703u1677a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, alexw200 napisał:

@Beti leje probios i np pro codziennie i pewnie bios po podmianie wody :P :P :P  sorrrrry Beti że za ciebie odpowiedziałem :P:P:P 

Dobrze dobrze dokladnie tak,w pracy czasem nie ma czasu zerknac w nano...r:Dkolego doklafnie tak jak odpisal Olo ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

Dobrze dobrze dokladnie tak,w pracy czasem nie ma czasu zerknac w nano...r:Dkolego doklafnie tak jak odpisal Olo ;-)

No to ja za sekretareczkę teraz mogę ten teges, jakby ktoś coś to uprzejmie służę :P:P:P 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jogofrugo napisał:

Aquaforest

Dzięki. Skoro polecacie to i ja dla odmiany zacznę stosować ten cudowny mix.

No polecam AF ja jestem zadowolona kiedyś polecano mi Red Sea ale to podobna sól a tańsza,dwa bakterie bardzo wygodne i proste w dawkowaniu-)☆co do bakteri robia świetna robotę nie trzeba vsv ani wódki leci w dół samo,nawet ostatnio celowo podkarmiam aby utrzymać No3-5 Po4 0,03


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSV czy wódka to pożywka. Tak samo jak NP Pro - to też pożywka. I tak samo jak Pro Bio F - bakterie wraz z pożywką ;)  Lejąc NP Pro bez sensu lać VSV lub wódkę. Będąc skrupulatnym ;) 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, VDR napisał:

VSV czy wódka to pożywka. Tak samo jak NP Pro - to też pożywka. I tak samo jak Pro Bio F - bakterie wraz z pożywką ;)  Lejąc NP Pro bez sensu lać VSV lub wódkę. Będąc skrupulatnym ;) 

:Dno to temu napisalam tak ze leje te bakterie a vsv czy wodki  nie leje.

Edit: czasem nie da sie tego tak przekazać jak sie nie raz chce,jeden zrozumie tak drugi inaczej:-)a czasem lepiej nic nie pisać:D

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

:Dno to temu napisalam tak ze leje te bakterie a vsv czy wodki  nie leje.

Edit: czasem nie da sie tego tak przekazać jak sie nie raz chce,jeden zrozumie tak drugi inaczej:-)a czasem lepiej nic nie pisać:D

Po to jest forum i po to jest dyskusja - żeby dyskutować, wyjaśniać i uczyć się nowych rzeczy ;) 

A co do ukwiałów - czasami mu krewetkę wrzucę, ale tak to co mu błazny przyniosą albo co sam złapie ;) Jak karmiłem regularnie to rósł za bardzo i później "kotami" trzeba było karmić ;)  Pamiętajcie, że Entacmea Quadricolor żyje w symbiozie również z zoksantelami ;)

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
43 minuty temu, VDR napisał:

Pamiętajcie, że Entacmea Quardicolor żyje w symbiozie również z zoksantelami ;)

i nie tylko Quardicolor

mam prócz Quardicolor'ów kilka sztuk Cribrinopsis Crassa i dokarmiam jak sobie przypomnę ... co skutkuje, że miesiąc/dwa któryś nie dostanie zupełnie nic - tym bardziej jak wlezie za skały :P  raz jeden siedział w cieniu za skałami ponad 2 mieś - jak wylazł był prawie biały/przezroczysty, po kilku dniach odzyskał kolor i żyje dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alexw200 napisał:

Wiecie, ja go take podkarmiam nie po to żeby kotami karmić, tylko żeby mu recepturkę za jakiś czas nałożyć jak ładnie podrośnie :P 

Mnie zawsze uczono, że gumka zapobiega rozmnażaniu ;) :P A Ty na odwrót chcesz ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VDR napisał:

Po to jest forum i po to jest dyskusja - żeby dyskutować, wyjaśniać i uczyć się nowych rzeczy ;)

o bardzo dobre stwierdzenie i spostrzeżenie,ale jak zauważyłeś nie wszyscy zawsze to zrozumieją,ja też nie ukrywam że wszystko wiem,coś nie wiem to wolę zapytać nie siedzę w tym tak długo jak inni,choć  i tak jak za rok czasu trochę się coś poduczyłam,ale są tu osoby co mają baniaczki po 3-4 lata i nadal też nie wiedzą wszystkiego i się nie dziwię.No nie tylko życie polega na hobby jednemu bardziej wskoczy drugiemu mniej,jeden więcej chce wiedzieć a drugi to oleje byle ryby pływały,oj temat rzeka...;-)

Ale fajnie jak ktoś coś podpowie i doradzi niż np złośliwe odp czy też takie osoby które mieszają Cię z błotem,dlatego forum to dziedzina wiedzy ale i też hejtu..i trzeba być ostrożnym...

koniec wykładu hehehe:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem ukwila.

Nie karmiłem go w ogóle.

Robił to za mnie błazenek, tylko troche drogo to wychodziło:)

20140819_195153.jpg


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

o bardzo dobre stwierdzenie i spostrzeżenie,ale jak zauważyłeś nie wszyscy zawsze to zrozumieją,ja też nie ukrywam że wszystko wiem,coś nie wiem to wolę zapytać nie siedzę w tym tak długo jak inni,choć  i tak jak za rok czasu trochę się coś poduczyłam,ale są tu osoby co mają baniaczki po 3-4 lata i nadal też nie wiedzą wszystkiego i się nie dziwię.No nie tylko życie polega na hobby jednemu bardziej wskoczy drugiemu mniej,jeden więcej chce wiedzieć a drugi to oleje byle ryby pływały,oj temat rzeka...;-)

Ale fajnie jak ktoś coś podpowie i doradzi niż np złośliwe odp czy też takie osoby które mieszają Cię z błotem,dlatego forum to dziedzina wiedzy ale i też hejtu..i trzeba być ostrożnym...

koniec wykładu hehehe:D

Wszystko się zgadza, ale zauważyłem, że też potrafisz odpowiedzieć złośliwie. Tylko tak pewnie większość z nas ma jak przytrafi się zły dzień :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, maciej01 napisał:

Wszystko się zgadza, ale zauważyłem, że też potrafisz odpowiedzieć złośliwie. Tylko tak pewnie większość z nas ma jak przytrafi się zły dzień :).

No widzisz,a czy Tobie odpowiedziałam złośliwie? to sam odpowiedz sobie teraz;-)można mieć zły dzień ale podbijanie swojego ego co po niektórych tym że ma np więcej postów od drugiego lub ja mam większe akwarium niż inny,zauważ do czego nie raz to prowadzi,uważam ale to moje zdanie że nie powinno być widoczne na forum ilość postów i daty rejestracji,uwierz mi że to forum zmieniło by się i to o wiele,ilość postów powinni np widzieć tylko moderatorzy i administracja.Temat rzeka nie będę zaśmiecać Olkowi tematu bo to nie o tym jest;-)

edit: idę na urlop :D

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.