Skocz do zawartości
LordMatthew

30L -> 63L pierwsze morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzę zwykłym salimetrem wahadlowy.

Z tego co widzę, ma skalę Salinity (PSU) I Specific Gravity. Więc wartość jaka podałem jest w Specific Gravity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz pewność w jakich jednostkach pokazuje Twój miernik zasolenia i masz pewność, że pokazuje prawidłowo to masz za niskie zasolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewności czy prawidłowo to nie mam. Muszę gdzieś porównać z refraktometrem. Bo chyba innego sposobu nie ma. 

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o światło.  

Świece lampką z zestawu Aquael Deco Light Duo Led. Już niejedna osoba mi radziła zmianę na coś lepszego.

Miałem pomysł aby robić lampę na sterowaniu od Magu, ale:

1. Trochę to skomplikowane dla laika (choć pewnie do ogarniecia)

2. problem ze zrobieniem estetyczne obudowy/korony

3. Z bajerami koszt porównywalny do gotowej lampy (choć bez bajerow)

I po tym przydługim wstępie moje pytanie. Czy ktoś używa, ma jakąś wiedzę na temat lampek Sirius Nano Led?

Są dość estetyczne, mają 2 kanały, ale w wersji do 30 aquael'a ma mało diod (takie moje wrażenie). Nie wiem czy to ma znaczenie. 

Proszę o rady i opinie. 

Lampa zamówiona.  

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, lampa sirius nano w wersji do kostki będzie optymalnie dobranym produktem. U siebie co prawda mam lampę DIY ale wzorowałem się na tym modelu. Jeśli chodzi o ilość diod to w nowej wersji jest ich ilościowo mniej, ponieważ są użyte diody 3w zamiast 1w. Do tego dorzucisz 2 włączniki czasowe i sprawa załatwiona.
Natomiast korona tutaj mógłbyś pobawić się płyta ze spienionego pcw o grubości od 2 do 4 mm. Lub użyć płyty piankowo-kartonowej o grubości 5mm. Osobiście mam ten drugi wariant. Zalety bardzo lekka konstrukcja. Z narzędzi to miara, liniał i ostry nóż, klej kropelka w żelu, 4 kątowniki do mebli plastikowe. Jeśli nóżki lampy sirius nie będą wystawać poza zewnętrzna krawędź akwarium, korona wejdzie bez problemu :-)ef7115a0fbb31195dedec770ef9f36da.jpg9a6968fbd19f41b8ced1462e326f3fa2.jpg

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka


12f11a4f3b8196a867de0d19562b23ddu1770a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do siriusa już korony robił nie bede. Chodziło mi o koronę jeśli bym robił coś diy.

Ale lampka już zamowiona. Wrzucę fotki jak święci jak przyjedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym korony nie robił gdyby lampa nie świeciła w oczy, bo akwarium stoi dość wysoko. A wolę nie wkurzać żony bo bym pewnie któregoś pięknego dnia zobaczyłbym pianę wypływająca z akwarium po dolaniu Ludwika :-) (oczywiście to jest żart, ale wiadomo jak niektórzy z nas mają ciężko z drugimi połówkami).
P.s. w takim razie czekam na zdjęcia porownawcze nowej i starej lampy.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka


12f11a4f3b8196a867de0d19562b23ddu1770a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

Aquael Deco Light Duo Led:

received_1959109290789645.jpeg

Sirius Nano:

 

received_1959109790789595.jpeg

To fotki od żony, sam jeszcze nie wydziałem na żywo. Wieczorem wrzucę jeszcze kilka. 

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20180615_190117-1512x2016.thumb.jpg.4a581630b406a1a9112e7a45c0b8ed98.jpgZgodnie z obietnicą jeszcze kilka zdjęć.  

Oba kanały:

 

20180615_190117-1512x2016.jpg

20180615_190658-1512x2016.jpg

20180615_185617-2016x1512.jpg

I sama aktynika (oczywiście z telefonu wszystko niebieskie wychodzi):

 

20180615_211024-1512x2016.jpg

20180615_211126-2016x1512.jpg

20180615_211141-3024x2268.jpg

20180615_211300-2268x3024.jpg

20180615_211343-3024x2268.jpg

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, LordMatthew napisał:

Tak na szybko:

Aquael Deco Light Duo Led:

received_1959109290789645.jpeg

Sirius Nano:

 

received_1959109790789595.jpeg

To fotki od żony, sam jeszcze nie wydziałem na żywo. Wieczorem wrzucę jeszcze kilka. 

Te fotki nie oddają rzeczywistego oświetlenia. Jak ja widziałem na żywo kostkę Aquael oświetloną tymi modułami LED to wydawała mi się ciemniejsza, mniej światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak reagują zwierzaki na takie NO3, nie za dużo masz tam zwierzaków na takie maleństwo? Może to jest przyczyną takiego stanu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ma się dobrze. Przyczyny wysokiego szukam w gąbce w kaskadzie, która już wyleciała i w przekarmieniu. Widzę poprawę, ładniej się pompują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, LordMatthew napisał:

Przyczyny wysokiego szukam w gąbce w kaskadzie, która już wyleciała i w przekarmieniu.

a nie w przerybieniu ? trzy garbiki to co najmniej o jednego za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zatłukł babkę , a w kostce 30 l może zrobić masakre ;)


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg sprzedawcy miał być spokojny ale cóż... nie jest. Nawet czyścik do szyb potrafi zaatakować.  Ale babki nie rusza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też mówił tsk , pózniej jak mu powiedziałem że babkę zatłukł to powiedział że ze 3 odrazu się kupuje to się sobą zajmują ... hehhh już tam nie kupiłem ryby 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, LordMatthew napisał:

 Garbik jest jeden.

ja widzę 3 - przecież błazny to tez garbikowate

3 godziny temu, LordMatthew napisał:

Wg sprzedawcy miał być spokojny

tez mam chrysiptera parasema z błaznami w zbiorniku - i nie ma "za wiele do gadania"  (zwłaszcza jak błazny pilnują ikry :P )

proponuję dokupić ukwiał (np. cribrinopsis crassa bo nie rośnie duży)  - będą go pilnować to chrysiptera spokornieje

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie podobnie błazny i garbik tylko w 90l, nie w 30. W 30 miałem tylko garbika i było ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, silvia napisał:

ja widzę 3 - przecież błazny to tez garbikowate

Tak licząc to rzeczywiście 3. Przed zakupem studiowałem różne kostki i widziałem z różną ilością życia ładne kostki stąd zdecydowałem się na jeszcze jedną rybkę. Ale przyznaję że to trochę dużo i możliwe że będę musiał poszukać mu innego domu. 

A propos błaznów. Ostatnio jeden większy (samica?) oszalał i goni cały czas mniejszego  (samiec?). Chyba mu nawet płetwę grzbietową nadgryzł (choć pewny nie jestem). Co to zachowanie może znaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w trochę większym akwarium dwa błazenki i garbika chrysiptera springeri, jest między nimi zgoda. Jeśli chodzi o zachowanie samicy błazenka, to u mnie było podobnie. Za którymś razem samiec odszedł na wieczną rafę. Po prostu samicy nie podoba się, znudził się samiec lub się docierają. Jak u mnie samica zatłukła samca to po miesiącu kupiłem nowego, którego zaakceptowała od razu, pozwoliła mu pierwszego dnia zamieszkać w xeni. Żyją już zgodnie jak papużki nierozłączki od 1,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. 

Wpadł mi ostatnio pomysł dodania sumpa do mojej kostki. Czytałem kilka tematów na ten temat i teraz mam kilka pytań.

1. Czy to nie jest przerost formy nad treścią?

2. Czy może dodatkowe litry w tak małym obiegu zrobią dużo jeśli chodzi o stabilizację?

3. Czy taki sump połączony np pudełkiem z akwarium będzie bardziej cichy niż FZN-3

Proszę o rady i opinię na temat pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fidelart napisał:

FZN 3 działa u mnie bez głośnie , wystarczy odpowiedni wypoziomować , oraz ułożyć ssawkę ;)

A więcej szczegółów co masz na myśli?

U mnie jest w poziomie. A co do ssawki to nie wiem o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.