Skocz do zawartości
LordMatthew

30L -> 63L pierwsze morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Kostka w niebieskim (Royal blue) + kilka zdjęć z bliska.

I pytanie, czym robicie zdjęcia? Jakieś patenty? Czy obrabiacie w jakimś programie?

Mi nic lepszego telefonem nie udało się uzyskać. 

20180930_200353-1512x2016.jpg

plfHVw6Rj

pmsBp5fpj

pnSzMrGSj

pm3RkuC6j

pml1Oc67j

plwj3QKlj

pn1US94oj

pn1y3IUbj

pnvJRsisj

plEh1GUij

pnzJ0lfpj

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz od tych zdjęć, co z nimi nie tak? Jak dla mnie wszystko ok, kolory ładne, takie cukierkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciej01 napisał:

A co chcesz od tych zdjęć, co z nimi nie tak? Jak dla mnie wszystko ok, kolory ładne, takie cukierkowe.

W takim razie nie szukam wad na siłę. Wydawało mi się że inne zdjęcia są lepsze. Ale jak to mówią, "trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona ;)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, LordMatthew napisał:

W takim razie nie szukam wad na siłę. Wydawało mi się że inne zdjęcia są lepsze. Ale jak to mówią, "trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona ;)"

Robiąc telefonem lepszych zapewne niestety nie zrobisz.

Jak na telefon i zdjęcia przy ledach niebieskich - to na prawdę ładnie.

A jak chcesz się bawić w taką fajniejszą fotografię to lustrzanka z dobrym szkłem.

Ot takie moje zdanie;)

MG3194JPG_qeqhexx.jpg

MG3219JPG_qeqhenn.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te zdjęcia, śledzę Twoja kostkę i chciałbym aby moja kiedyś podobnie wyglądała jeśli chodzi o kondycję i wygląd korali  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Szybkie pytanie. Mam krewetkę kuekenthali w baniaku i las aptasii.  Czy jak wpuszczę bergia to:

1. Aptasia zostanie zjedzona przez berghie?

2. Bergia zostanie zjedzona przez krewetkę?

3. Wydarzy się jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest gdzieś napisane ale zapytam. Od kiedy masz krewetkę lysmata kuekenthali w akwarium? Ja miałem jedną w trochę większym akwarium i aiptasi też było dość sporo, tylko krewetka po mału sukcesywnie ją zjadała, aż wyjadła do zera. Na to trzeba czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to ponad 2 miesiące już jest.  Trochę mi się czas zaciera ostatnio. Ale aptasii przybywa zamiast maleć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może krewetka ma inny pokarm w nadmiarze i dlatego nie rusza aiptasi? U mnie krewetka na pewno zaczęła zjadać aiptasie po kilku dniach. Jak ponownie przywlokłem aiptasie do akwarium to kupiłem lysmata boggessi i też po kilku dniach, może tygodniu zaczęła zjadać aiptasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może ma. Mam 3 rybki (wiem dużo na ten litraż) do wykarmienia więc zawsze coś z Pańskiego stołu spadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 25.11.2018r.

Walka z aptasią jest na dobrej drodze. Do zbiornika trafiły dwie krewetki wurdemanni i widać zanik różyczek. Korale się pompują, u obu caulastrei pojawiły się nowe mordki,  więc chyba nie jest źle. 

Ze strat, chyba padła babka cintus. Pisze chyba bo jej nie widzę od dwóch tygodni ale ciała też nie widziałem. Ale piasek już nie jest tak posprzątany jak wcześniej, więc...

Poniżej fotka w pełnym świetle i w niebieskim zrobiona telefonem. 

plXoE4Cbj

pnufFOBpj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik. Masz chyba najładniejsze ułożenie skały jakie widziałem. Powiedz, po prostu ją ułożyłeś bez kleju czy jakoś skleiłeś? Jeśli tak to czym?

Wybacz jeśli już to pisałeś ale nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Żona projektowała :)

Skała jest z trzech kawałków, jeden większy na dole i dwa u góry oparte o siebie. Na początku były tylko położone ale potem na łączeniach dałem kropelkę w żelu. Mam tylko problem z czyszczeniem szyb w dwóch miejscach, skala za blisko szyby ale już nie ruszam. 

pnuHp8Rhj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. 

Na wstępie pochwalę się,  dostałem od żony prezent w postaci filtra RODI :)

Chciałbym go podłączyć ale mam kilka pytań:

1. Czy membrana musi być cały czas zalana wodą? Czyli czy muszę mieć zaworek na wylocie wody czystej i brudnej? 

2. Czy po podłączeniu muszę go jakoś przepłukać? Gdzieś czytałem że tak, ale ile litrów 

3. Czy taki pisakowy/ kieszonkowy miernik tds wystarczy?

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mój ślimak (zdj poniżej) usilnie chce popełnić samobójstwo. Od kilku dni wychodzi poza akwarium. Kilka razy spadł za meble.  Narazie jeszcze żyje (chyba). Jego młodsi koledzy grzecznie siedzą w akwarium. Co może być powodem takiego zachowania? 

d2uySKU.jpg

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Nadszedł czas zmian... czy na lepsze to się okaże. 

Nieudany eksperyment z usuwaniem tła, zmusił mnie do zakupu nowego szkła. Długo się wahałem czy kupić taką samą kostkę, czy coś innego. Padło na 63 litry w opti. Chwilowo korale przeniesione do innego szkła, z kaskada. Skała miesza się w solance we wiadrach.  

Zobaczymy co czas przyniesie. 

P.S.  Jak zmienić tytuł wątku?

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 30.09.2018 o 20:16, LordMatthew napisał:

 

plfHVw6Rj

Co to za koral ?

Fajna kostka - pozdrawiam

W dniu 30.09.2018 o 20:16, LordMatthew napisał:

 

pn1y3IUbj

... i ten, cóż to ?

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszło większe szkło 60x30x35h. Narazie kompletna prowizorka ale jakieś widoki na lepsze są. I mam do Was pytanie, jaką lampę polecacie?

20190710_233135-1612x1209.jpg

20190710_233130-1612x1209.jpg

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy czy kolega chce gotowca? Bo mozna łatwo zmontować np 2x24W T5?

Chyba, że zostać przy ledach wcześniej był sirius nano?

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wcześniej był sirius. Teraz nie wiem czym się kierować. Czy leży czy świetlówki. Leży można na pewno ładniej opanować a to dane dla mojej żony :) Sam też myślałem o ledach.  I bardziej o gotowych. Ale cena też ma znaczenie więc samoróbka też wchodzi w grę. Planowana obsada to głównie LPS, miękkie i kilka prostych sps. 

Ogólnie jestem z siriusa zadowolony. Trochę tylko brakuje sterowania kanałami.

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LordMatthew napisał:

Tak, wcześniej był sirius. Teraz nie wiem czym się kierować. Czy leży czy świetlówki. Leży można na pewno ładniej opanować a to dane dla mojej żony :) Sam też myślałem o ledach.  I bardziej o gotowych. Ale cena też ma znaczenie więc samoróbka też wchodzi w grę. Planowana obsada to głównie LPS, miękkie i kilka prostych sps. 


Coraz wiecej ludzi uzywa prime hd ewentualnie mały Kessil?
Jak masz trochę umijętności technicznych tanio by się zmontowało świetlówki. Tylko nie jestem pewien jak z doborem rur przy 2, bo wiem, że ludzie w reefmaxach gdzie były 3 narzekali na wygląd. Ale kto wie? :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiejętności jakieś są, a zawsze można się nauczyć. Ale do świetlówek jakoś nie jestem przekonany z racji rozmiarów lampy. Może się mylę.

Te lampy do tanich nie należą, a przybliżony koszt takiej lampy na t5? Bo się nie orientuję w temacie. 

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.