Skocz do zawartości
Gość Paragon

Filtr węglowy odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
6 minut temu, mathom napisał:

Kolego nie gadaj bzdur bo inni to łykają i produkują kolejne posty.

 

masz rację zostanę przy węglu, jakby coś się w przyszłości zmieniło to zamiast węgla dam wapno i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

masz rację zostanę przy węglu, jakby coś się w przyszłości zmieniło to zamiast węgla dam wapno i tyle

Jeśli masz problemy z pH to dawaj śmiało wapno. Jadę tak od paru miesięcy, glony w refugium rosną jak głupie, pH nie spada poniżej 8.1 w nocy, w dzień zdarza się 8.4. Wcześniej rzadko przekraczało 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, mathom napisał:

Jeśli masz problemy z pH to dawaj śmiało wapno. Jadę tak od paru miesięcy, glony w refugium rosną jak głupie, pH nie spada poniżej 8.1 w nocy, w dzień zdarza się 8.4. Wcześniej rzadko przekraczało 8.

ile masz wapna, co ile wymieniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

ile masz wapna, co ile wymieniasz?

Tyle ile wchodzi do wkładu od filtra 10" (taki jak do żywicy). Teraz zimą wymieniam raz na tydzień (większość grudek jest już fioletowa). W domu 2 dorosłych, 2 dzieci, 40kg pies i słaba wentylacja. Na szczęście wapno nie jest drogie, kupuję 5L za 60 zł (przy zakupie 2 wysyłka gratis) i na razie kupiłem raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, mathom napisał:

Tyle ile wchodzi do wkładu od filtra 10" (taki jak do żywicy). Teraz zimą wymieniam raz na tydzień (większość grudek jest już fioletowa). W domu 2 dorosłych, 2 dzieci, 40kg pies i słaba wentylacja. Na szczęście wapno nie jest drogie, kupuję 5L za 60 zł (przy zakupie 2 wysyłka gratis) i na razie kupiłem raz.

takie wapienko:

- https://mediplus24.pl/pl/p/Wapno-sodowane-Intersorb-Plus-kanister-5L-do-znieczulen-/2743

aha czyli jak robi się fioletowe to out i wymiana tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mathom napisał:

Kolego nie gadaj bzdur bo inni to łykają i produkują kolejne posty.

 

Ja zrozumiałem że koledze chodziło o to żeby do baniaka nie trafiło a nie że w ogóle hmmmm ale jak tak teraz czytam to masz rację że chyba ja to źle zrozumiałem


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kolego nie gadaj bzdur bo inni to łykają i produkują kolejne posty.
 
Fajnie że już masz doświadczenie i się nim dzielisz. Ale żeby tak od razu bzdur?:p ja wcześniej się naczytałem że broń Boże refugium i do tego absorber. Czyli tak jak z wciskaniem tego że odpieniacz to obowiązek hehe

http://nano-reef.pl/forums/topic/97739-poch%C5%82aniacz-co2-przed-odpieniaczem/

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że i wapno sodowane i węgiel będzie dobrym rozwiązaniem.

Nie wiem jak ewentualnie zadziała węgiel na w.sodowane ale dałbym węgiel po wapnie.

Jeżeli źle główkuję to niech mnie ktoś poprawi bo chemikiem nie jestem.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, fresz33 napisał:

Fajnie że już masz doświadczenie i się nim dzielisz. Ale żeby tak od razu bzdur?:p ja wcześniej się naczytałem że broń Boże refugium i do tego absorber. Czyli tak jak z wciskaniem tego że odpieniacz to obowiązek hehe

http://nano-reef.pl/forums/topic/97739-poch%C5%82aniacz-co2-przed-odpieniaczem/

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć, też czytałem ten temat :)

 

4 minuty temu, R.I.P napisał:

Uważam że i wapno sodowane i węgiel będzie dobrym rozwiązaniem.

Nie wiem jak ewentualnie zadziała węgiel na w.sodowane ale dałbym węgiel po wapnie.

Jeżeli źle główkuję to niech mnie ktoś poprawi bo chemikiem nie jestem.

PK

pojemnik zrobiłem na około 2 litry wsadu, więc mogę dać 1l wapna i 1l węgla, albo 1,5l wapna i 0,5l węgla, ale chyba lepiej dać węgiel wcześniej jako wstępną filtrację tak na zdrowy rozum :/

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, R.I.P napisał:

Uważam że i wapno sodowane i węgiel będzie dobrym rozwiązaniem.

Nie wiem jak ewentualnie zadziała węgiel na w.sodowane ale dałbym węgiel po wapnie.

Jeżeli źle główkuję to niech mnie ktoś poprawi bo chemikiem nie jestem.

PK

Jeżeli już koniecznie węgiel ma być zamiast wapna to węgiel powinien być w innej postaci. Taki jak się stosuje w pochłaniaczach instalowanych np do masek, czyli miałki a nie w takich granulkach.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie że już masz doświadczenie i się nim dzielisz. Ale żeby tak od razu bzdur?:p ja wcześniej się naczytałem że broń Boże refugium i do tego absorber. Czyli tak jak z wciskaniem tego że odpieniacz to obowiązek hehe

http://nano-reef.pl/forums/topic/97739-poch%C5%82aniacz-co2-przed-odpieniaczem/

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Zły dobór słów - mea culpa :)

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję węgiel na wlocie odpieniacza od paru lat (żona paznokcie, malowanie itp.) 

Stosuje ten do pochłaniaczy w kuchni czy tam do okapów. Wapno sodowane też używam. I jeszcze jedna rzecz polecam a mianowicie rośliny antysmogowe czyli bluszcze, skrzydło kwiat itp. dużo rzadsza wymiana wapna.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzięki chłopaki, zamówiłem węgiel z przeznaczeniem do oczyszczania powietrza, na razie bede testowal i porównywał wyniki z innym miernikiem ph, zobaczymy jak rzeczywiście mam ph poniżej 8, jak tak to dodam do filtra 50/50 węgiel z wapnem

zakupiłem też wapno 5l uległem chwili :ph34r:

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.