Skocz do zawartości
Gość Paragon

Automatyczny filtr mechaniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Czy ktos ma zamontowany automatyczny filtr mechaniczny?, zainteresował mnie ClariSea Gen 2, ponieważ mam pierwsza komorę 150mm, a on ma szerokość 145mm czyli jakby na wymiar, musiał bym zrobić mała przeróbkę ale taki filtr oznaczał by koniec skarpet :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie podobne do Theiling Rollermat.

Interesowałem sięrollermatem. Marcin z JM używa i sobie chwali (a przynajmniej chwalił jakiś czas temu).


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
17 minut temu, katani napisał:

Rozwiązanie podobne do Theiling Rollermat.

Interesowałem sięrollermatem. Marcin z JM używa i sobie chwali (a przynajmniej chwalił jakiś czas temu).

tak podobny do rollermat, wymiary ma mniejsze bardziej kompaktowy i zmiescił by mi się w pierwszej komorze, mam tylko taka zagwozdkę bo ja mam spływ i rewizje rury 40, a chyba wejście do tego filtra to 32, czyli zdławił bym spływ tylko nie wiem czy w moim przypadku ma to znaczenie pompa 8000 pracuje na jakieś 70 % mocy

te filtry sa w dwóch wersjach 3000 i 5000

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a kawałek waty filtracyjnej na "sitku" z kratki rastrowej nie zda egzaminu ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, silvia napisał:

a kawałek waty filtracyjnej na "sitku" z kratki rastrowej nie zda egzaminu ?

 

 

to nie ta kwestia tutaj toczy się o lenistwo :) , mam aktualnie skarpety nylonowe zakładam nowe działają super czyszczenie co 2-3 dni potem codziennie a jak trzeba juz wiecej niz raz dziennie wymiana na nowe i od nowa zabawa, taki system wymieniasz wkład czyli rolke i jak deklaruje producent 3-6 miesięcy masz spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Czy ktos ma zamontowany automatyczny filtr mechaniczny?, zainteresował mnie ClariSea Gen 2, ponieważ mam pierwsza komorę 150mm, a on ma szerokość 145mm czyli jakby na wymiar, musiał bym zrobić mała przeróbkę ale taki filtr oznaczał by koniec skarpet default_biggrin.png

 

Rozmawiałem z właścicielem jednego ze sklepów odnośnie tego urządzenia. Sam kosztuje koło 800zł do tego silnik ok. 600zł. Komplet kosztuje jakiś 1000zł. Nadaje się tylko do sumpa. Jeżeli chodzi o wieszanie na zewnątrz, patrząc na jego budowę i składanie duże ryzyko przelania, zwłaszcza jak jeszcze dojdzie pompa 3000l/h.

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

 

 

Sam chciałem kupić, ale bez sumpa nie zaryzykuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tu masz podobny "patent" (ceny nie znam)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, laszek napisał:

Rozmawiałem z właścicielem jednego ze sklepów odnośnie tego urządzenia. Sam kosztuje koło 800zł do tego silnik ok. 600zł. Komplet kosztuje jakiś 1000zł. Nadaje się tylko do sumpa. Jeżeli chodzi o wieszanie na zewnątrz, patrząc na jego budowę i składanie duże ryzyko przelania, zwłaszcza jak jeszcze dojdzie pompa 3000l/h.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

nie no u mnie było by w sumpie mam pierwszę przegrodę 150mm/380mm więc śmiało bym wlożył, w jakim sklepie jest dostępne, bo szukałem i widzę tylko zagramanicą, martwi mnie ten przepływ jak mam w obiegu pompę 8000 niech nawet realnie lata 4000-5000 jak ma się to do tego filtra?

 

1 minutę temu, silvia napisał:

tu masz podobny "patent" (ceny nie znam)

 

chwilkę temu oglądałem ten filmik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym dzisiaj robił sump to już bym go przerobił :D


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
chwilkę temu oglądałem ten filmik [emoji4]
Jakbym miał sump to zrobiłbym coś takiego :) dodałbym jedynie na górnej części dodatkowe wyloty w razie zapchania.



Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, katani napisał:

Jakbym dzisiaj robił sump to już bym go przerobił :D

no mam taki wewnętrzny żal do siebie że nie pomyślałem o tym filtrze wczesniej bo skarpety zaczynają mnie drażnić :/

 

6 minut temu, laszek napisał:

Jakbym miał sump to zrobiłbym coś takiego :) dodałbym jedynie na górnej części dodatkowe wyloty w razie zapchania.
 

 


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

 

eeeeee to dalej trzeba czyścić to jeszcze gorsz niż skarpety

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tego się nie czyści. Kupujesz watę 300g, upychasz i jak czarna wywalasz, nową wciskasz. 3 minuty zabawy.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, laszek napisał:

Tego się nie czyści. Kupujesz watę 300g, upychasz i jak czarna wywalasz, nową wciskasz. 3 minuty zabawy.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

spoko tylko jak często bedzie trzeba przy tym grzebać mysle że tak samo maks 2-3 dni

napisz lepiej w którym sklepie widziałeś tamten automatyczny o ktorym pisałeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, laszek napisał:

Kupujesz watę 300g,
 

dodaj że za jakieś .. 4zł ? za metr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja płace 6zł za metr i jest tego ogrom. W coralhouse widziałem, chciałem kupić 2 dni temu. Ale mają manual bez silnika.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, silvia napisał:

dodaj że za jakieś .. 4zł ? za metr :)

jak bym chciał dalej na skarpetach to też mi nie wychodzi wile drożej moge hurtowo z chin na rok kupic i bedzie tańsza niż wata :), tak jak pisałem Marek chodzi o bezobsługowość, wiele rzeczy lubię robić przy akwarium ale bełtanie się ze skarpetami, watami, czy gabkami należy do tych których jak by nie było wcale bym nie płakał

2 minuty temu, laszek napisał:

Ja płace 6zł za metr i jest tego ogrom. W coralhouse widziałem, chciałem kupić 2 dni temu. Ale mają manual bez silnika.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

ok popytam, ja sprawdzałem na stronie producenta widnieje dystrybutor w Polsce nie zgadniesz jaki sklep Erybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Paragon napisał:

 Marek chodzi o bezobsługowość, wiele rzeczy lubię robić przy akwarium ale bełtanie się ze skarpetami, watami,

rozumiem :) ale waty (myślę o tym "sitku" z kratki) nie czyścisz - po prostu docinasz kolejny kawałek i wymieniasz - 2 minuty roboty co kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, silvia napisał:

rozumiem :) ale waty (myślę o tym "sitku" z kratki) nie czyścisz - po prostu docinasz kolejny kawałek i wymieniasz - 2 minuty roboty co kilka dni

ja już przeszedłem kilka wynalazków, co by się nie zakładało jakie wklady i patenty zawsze to jest 2-3 dni i trzeba czyścić bądz wymieniac, kiedyś miałem podobny patent jak mi zostawało sitko z filtra sznurkowego zakładałem watę tak jak chyba Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

01b7262ea4a80.jpg

fotka nie moja - ale widać o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

W kaskadach mam watę, a kulki sery do płukania w odpieniaczu. 0f777f8a8995c6fefd7a7d2ccf6560dc.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

taki pojemnik na watę mogę zrobić mogę potestować żeby nie było, ze nie próbowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
15 minut temu, adam63 napisał:

209381_thelingrollermat-c_1.jpega

a ten jest z napędem :D

Ten u mnie odpada nie mam na niego miejsca, ten o ktorym pisalem na poczatku czyli clarisea idealnie wchodzi do mojej pierwszej przegrody co oznacza ze musze tylko przerobic zakonczenie splywu, co do roolmatica do ktorego podales link jak bym od razu na etapie planowania sumpa go przewidzial do montazu nie bylo by problemu

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można go zastosować poza sumpem:D

pod koniec filmu to jest pokazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wiem ze jest taka mozliwosc, ale u mnie moze byc tylko w sumpie albo wogule 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.