Skocz do zawartości
Gość Paragon

Automatyczny filtr mechaniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
2 minuty temu, fresz33 napisał:

Ja takiej używam od prawie 2 lat ;) 

 

1 minutę temu, silvia napisał:

100% z włókien poliestrowych - bez żadnych klejów czy dodatków jak niektóre fizeliny "na podbicie"

a propo poszukaj też fizelina - tylko bez kleju - jest cieńsza ale trzeba by wypróbować czy się nada

ok dzięki chłopaki, popiszę dopytam, trzeba jak najcieńszą sądzę że 1-2mm to maks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Paragon napisał:

ok dzięki chłopaki, popiszę dopytam, trzeba jak najcieńszą sądzę że 1-2mm to maks

albo zapukać do jakiegoś tapicera z okolicy i "pomacać"  :D

albo zamówić próbki i dobrać właściwą / najlepszą opcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ok tak zrobię, ciekawe czy będą skłonni pociąć rolkę na 10cm odcinki : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Też tak mi się wydaje bo to mocno cienkie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Paragon napisał:

ok tak zrobię, ciekawe czy będą skłonni pociąć rolkę na 10cm odcinki : )

Pracowałem na produkcji i na tej maszynie która tam była byłby to problem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, fresz33 napisał:

Pracowałem na produkcji i na tej maszynie która tam była byłby to problem ;) 

aha czyli cięcie we własnym zakresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Paragon napisał:

aha czyli cięcie we własnym zakresie?

Tak. Z produkcji schodzą wałki o szerokości około 2m oraz różnej gramatury i nie ma możliwości zrobienia węższych. Być może pośrednicy handlujący na alledrogo jakoś docinają na zamówienie.

Ja tnę sam z dużego wałka

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, fresz33 napisał:

Tak. Z produkcji schodzą wałki o szerokości około 2m i nie ma możliwości zrobienia węższych. Być może pośrednicy handlujący na alledrogo jakoś docinają na zamówienie.

Ja tnę sam z dużego wałka

 

czym tniesz, bo trzeba jakoś ładnie żeby nie poszarpać krawędzi com?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Paragon napisał:

czym tniesz, bo trzeba jakoś ładnie żeby nie poszarpać krawędzi com?

Nożyczkami. Tnie się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, fresz33 napisał:

Nożyczkami. Tnie się dobrze.

tak tylko jak wezmę rolkę o szerokości 160cm lub 200cm i nawiniętej fizelinie ze 100m, to chciałbym to szybko pociąć na 10 cm odcinki, nie chciałbym się zestarzeć przy tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na produkcji po nawinięciu odpowiedniej długości waty na rolkę, odcinana jest rozgrzanym drutem, taką jakby gilotyną  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a te maty/rolki mają od  20g/m²   do 40g/m²

czyli jest to .. zwykła Agrowłóknina :)  - super przebicie na cenie za pocięcie na węższe "roleczki"  :clowning

tu zobacz

https://allegro.pl/kategoria/ogrod-agrowlokniny-126186?string=Agrowłóknina WIOSENNA&reco_id=46da2059-3d78-11e8-9b82-246e961044c0&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-hou-1-3-0328

1,6x100m 19g  niecałe 60zł + wysyłka a jak sam potniesz to masz zapas na .. kilka lat ?

http://allegro.pl/agrowloknina-wiosenna-1-6x100m-19g-okryciowa-biala-i7159901941.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, silvia napisał:

a te maty/rolki mają od  20g/m²   do 40g/m²

czyli jest to .. zwykła Agrowłóknina :)  - super przebicie na cenie za pocięcie na węższe "roleczki"  :clowning

tu zobacz

https://allegro.pl/kategoria/ogrod-agrowlokniny-126186?string=Agrowłóknina WIOSENNA&reco_id=46da2059-3d78-11e8-9b82-246e961044c0&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-hou-1-3-0328

1,6x100m 19g  niecałe 60zł + wysyłka a jak sam potniesz to masz zapas na .. kilka lat ?

http://allegro.pl/agrowloknina-wiosenna-1-6x100m-19g-okryciowa-biala-i7159901941.html

 

dokładnie tak jak piszesz dlatego szukam tańszej alternatywy, zarabiają jak hp na tonerach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przebitka jest zaje.... duża a najbardziej na tym traci producent :P 

Tak wygląda proces produkcji. Maszyna rozdrabnia włókna, rozkłada na taśmie idzie dalej przez piec i zgrzewa w bardzo dużej temp w jedną całość, nawija na wałek i odcina. 

Pamiętam że na hali było tak ciepło od pieca że w zimę można była w krótkich spodenkach albo na gaciach śmigać :P 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Paragon napisał:

zarabiają jak hp na tonerach :)

chyba nawet lepiej :) £24.96 za "oryginalną rolkę 45m https://filtersock.co.uk/product/theiling-rollermat-roll/

albo £13.50 za 25m  https://www.calicoaquatics.co.uk/products/clarisea-sk-10-replacment-roll

ps. ciekawe ile by kosztowało przykrycie takiego kawałka pola gdyby kupować rolki w sklepie morskim :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, silvia napisał:

dokładnie dlatego doszedłem do wniosku że warto zrobić taki automatyczny filtr pod warunkiem że znajdę zamiennik maty filtracyjnej, a skoro zapas na 100 lat wyjdzie 60zł tooooo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Paragon napisał:

a skoro zapas na 100 lat wyjdzie 60zł tooooo :)

no bez przesady 100 lat  :P  ale kilka to na pewno

najlepsze jest to że agrowłóknina nie może nic oddawać do wody - bo jest wykorzystywana w rolnictwie do żywności .. ekologicznej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, silvia napisał:

no bez przesady 100 lat  :P  ale kilka to na pewno

tak tak przekoloryzowałem, rolka ma 160cm szerokości czyli potnę ją na 16 kawałków, każdy z kawałków będzie miał 100mb, pokalkulujmy :) , oryginalna rolka rollermat ma 45m i podobno wystarcza na 3miesiące, czyli nasz wystarczy na pół roku, dwie na rok czyli powinno lekką ręką na 8 lat wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Paragon napisał:

tak tak przekoloryzowałem, rolka ma 160cm szerokości czyli potnę ją na 16 kawałków, każdy z kawałków będzie miał 100mb, pokalkulujmy :) , oryginalna rolka rollermat ma 45m i podobno wystarcza na 3miesiące, czyli nasz wystarczy na pół roku, dwie na rok czyli powinno lekką ręką na 8 lat wystarczyć

Wbrew pozorom zobaczysz że taka włóknina bardzo szybko się zapycha ;) ja co 2-3 dni muszę zmieniać i to dużo grubszą co pokazałem na focie w wyżej podanym linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, fresz33 napisał:

Wbrew pozorom zobaczysz że taka włóknina bardzo szybko się zapycha ;) ja co 2-3 dni muszę zmieniać i to dużo grubszą co pokazałem na focie w wyżej podanym linku.

no zobaczymy, ja elektronikę z chinowni już zamówiłem, projekt coś zacząłem, jak skończę up odpieniacza zabieram się za filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Paragon napisał:

jak skończę up odpieniacza zabieram się za filtr

czekamy na relację - z fotkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

spoko coś się wrzuci, ale to nie będzie uniwersalna zabawka raczej dopasowana do miejsca jakie mam, niestety nie planowałem takiego filtra :/ , myślałem że skarpety są ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek jak tam postępy z filtrem?

Zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie średnica rolek w środku i na zewnątrz ,wszędzie piszą o szerokości i długości rolki np.rollemat 15cm szeroka/45m długa,clarisea 5000 15cm/25m i np.taka agrowłóknina z alledrogo 1.6 m szeroka i 100m długa .Wiadomo że każda rolka będzie miała inną średnice i ciekawi mnie czy taka 100m rolka będzie pasować do rollemata czy clarisea 5000 ,czy jest tam na tyle miejsca żeby się zmieściła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.