Jump to content

Krzysiek K.

Klubowicz
 • Content Count

  241
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysiek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Mechnice /koło Opola
 • Akwarium
  W trakcie realizacji

Recent Profile Visitors

1877 profile views
 1. Od dłuższego czasu zauważyłem ,że przybywa u mnie w akwarium coraz więcej pustych skorupek po ślimakach .Tak sobie myślę że przy moich zerowych nutrienach ślimaki nie mają co jeść .Ale nic z tego,wczoraj dorwałem takie dwa przemiłe "gagatki". Pewno jest ich więcej.Jest jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się tych przemiłych stworzeń z mojego akwarium?
 2. Od początku Red Sea Salt ,nie widzę powodów by ją zamienić na inną.
 3. Nie mam nic do ukrycia ,bo i po co,goniopora jak i wiele innych koralowców poszło na wieczną rafę .Po części to była moja wina ,bo za szybko wprowadziłem wymagające koralowce do akwarium,ale głównym winowajcą była ta nieszczęsna skała.Po co tygodniowym czyszczeniu (przedmuchiwaniu)pseudo skały miałem mleko w akwarium.Bardziej wymagające korale nie miały prawa tego przetrzymać ,ale to wszystko teraz wiem.Gdybym miał wcześniej tą wiedzę co teraz ,to bym tak długo nie czekał z wymianą skały ,tylko bym działał.
 4. Dziękuje W całym systemie jest około 55kg skały , 20kg w akwarium reszta w sumpie.
 5. Nie ma czym się chwalić . Rok czasu straciłem na walce ze skałą marko rock,po prostu w niektórych miejscach się rozpuszczała .Gdy niektóre kawałki rozłupałem ukazała się taka biała jakby glina .Co tygodniowym przedmuchiwaniem skały tylko destabilizowałem cały system.W końcu straciłem cierpliwość i wyrzuciłem całą skałę do kosza. Do akwarium zakupiłem naturalną skałę fiji pukani i to był strzał w dziesiątkę.Operację wymiany skały przeprowadziłem na żywym organiźmie tzw.wyrzyciłem starą skałę i włożyłem nową,podłoże i woda pozostała .Oczywiście nie obeszło się bez ponownego dojrzewania i strat w obsadzie.W akwarium pozostały proste koralowce i nareszcie wszystko zmierza w dobrym kierunku.
 6. Krzysiek K.

  Euro 2020

  W zagranicznych klubach zarabiają Ojro to grają ,a u nas złotówki. Jaka płaca taka praca.
 7. Mnie wyszło trochę inaczej https://pl.webqc.org/molecular-weight-of-NaH2PO4.html Procent masowy fosforu w nawozie 25.8164 % http://holenderskie.pl/?m=6/a/kalkulator_pmdd_p Stężenie pierwiastka w akwarium 600 l po dodaniu 1ml nawozu 0.004302 mg/l (ppm)
 8. Miałem identyczną sytuację .Pompę wysłałem do serwisu Aqua Trendu ,problemem było zła osiowość pompy względem silnika i dlatego tak stukało.Cała operacja trwała tydzień czasu.
 9. Asteriny: Małe rozgwiazdy, zwykle rosną do około 1 cm średnicy. Żywią się glonami i raczej są nieszkodliwe, choć niektóre zjadają zoanthusy. Bywa, że nadmiernie się rozmnażają i stają się plagą w akwarium. http://pl.reeflex.net/kategorie/76.html#asterina
 10. Zdjęcie trochę nie wyraźne ,ale przypomina valonie.
 11. Dla mnie jest bez znaczenia suma ilości podawanego odcieku,dla mnie ma znaczenie ,o ile zwiększam odciek ,czy to jest 100ml,czy 500ml ,ale w pompie Milestone niestety kręcimy pokrętłem na" oko" ..W dużych systemach ,gdzie leje się litrami odciek nie ma wielkiego znaczenia zmiana o takie wartości odcieku na szybkość wzrostu KH. Natomiast w mniejszych systemach sprawa jest zupełnie inna.
 12. Posiadam pompę Milestone i drugi raz bym jej nie kupił ze względu na brak wyświetlacza,który by wskazywał ilość podawanego odcieku.Sama pompa jest OK,ale te ciągłe przeliczanie, ile podaje odcieku po zmianie wartości na potencjometrze jest trochę denerwujące ,szczególnie w fazie początkowej ustawienia reaktora wapnia i później trzeba uważać ,żeby przypadkiem coś nie przestawić,bo znowu liczenie. Myślę,że dobrą alternatywą byłaby ta pompa KAMOER FX-STP WIFI ,cena podobna ,wyświetlacz ,wifi.Sam przymierzam się do kupna tej pompy ,może i wygląda jak cegła ,ale spełnia moje oczekiwania.
 13. Dobrze się zastanówcie zanim podejmiecie decyzję https://i.imgur.com/EC7NMaj.mp4
 14. Miałem identyczny problem u siebie ,gdy montowałem system RO/DI.Chciałem wiedzieć jakie ciśnienie daje pompa na membranę ,ale niestety musiałem zrezygnować z manometru ,bo tak samo zachowywał się jak w Twoim przypadku . Manometr do prawidłowej pracy potrzebuje w miarę stałego ciśnienia ,to znaczy ciśnienie może być niskie albo wysokie ,ale nie może skakać .Niestety pompa podnosząca ciśnienie wytwarza skaczące ciśnienie i dlatego, tak manometr się zachowuje. Pewno dało by rady temu zaradzić montując naczynie przeponowe ,które by niwelowało skoki ciśnienia ,ale czy warto?Może ktoś zna inny sposób na rozwiązanie tego problemu?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.