Jump to content

Krzysiek K.

Klubowicz
 • Content count

  203
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysiek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Mechnice /koło Opola
 • Akwarium
  W trakcie realizacji

Recent Profile Visitors

662 profile views
 1. Krzysiek K.

  Maxspect nano-tech bio -media

  Jeżeli chodzi o powierzchnie filtracyjną do ceny to kulki się bardziej opłaca kupić.
 2. Krzysiek K.

  Testery Hanna lub inne

  A nie kleiłeś ostatnio korali w zbiorniku? Bo mi kiedyś po klejeniu padły dwie krewetki szkarłatne ,pomimo intensywnego napowietrzania ,a reszta obsady żyje do dziś .Przyczyną może być także wkładanie brudnych rąk do zbiornika,to znaczy niby je umyjemy ,ale źle opłuczemy i pozostałości np.mydle lądują do zbiornika . Krewetki zareagują w pierwszej kolejności na te zanieczyszczenia.
 3. Krzysiek K.

  Popełniłem rollemata

  Wszystkie trzy włókniny porównywałem do włókniny z teich point 20g/m2, bo dotychczas takiej używałem. Pompę obiegową mam Deltec E-Flow 12 (11000-12000 l/h)i po włączeniu pompy na max wszystkie włókniny bez problemu przepuszczają wodę w moim filtrze,podejrzewam ,że dałoby rady zwiększyć przepływ ,ale nie mam takiej mocnej pompy ,żeby to sprawdzić .To tyle jeżeli chodzi o przepływ. Włóknina Allround 40g/m2 i Superclear 30g/m2 ,nie nadają się do filtra o takiej konstrukcji jak mój . Allround- jest bardzo sztywna i powoduje znacznie większy opór przy przewijaniu ,źle przylega do ścianek rollermata,trzeba by było zastosować mocniejszy silnik . Superclear -strasznie podatna na uszkodzenia poprzeczne (niewielki zadzior na plastiku w filtrze i już się ro zrywa ),natomiast jak się ją naciąga wzdłuż to jest dość mocna ,ale jest strasznie na ciągliwa, jak sprężyna (próby zrobione jak włóknina była mokra), SuperEconomy 30g/m2-ta włóknina to strzał w dziesiątkę. Struktura bardzo podobna do tej włókniny z teich point,tak jak by to był brat albo siostra tylko o innej gramaturze .Minimalnie większy opór przy przewijaniu,ale mój silnik daje radę. Po założeniu tej włókniny do mojego filtra zauważyłem znaczącą poprawę filtracji oczywiście na plus ,woda kryształ ,takiej nigdy nie miałem.Nawet w sumpie zrobiło się znacznie czyściej (znikoma ilość detytrusu). Nie wiedziałem ,że mam taki syf w akwarium ,rolka 50m poszła w dwa tygodnie ,co oznacza ,że włóknina z teich point dość tego detytrusu jednak przepuszczała. Skuteczność oczyszczania w moim odczuciu dałbym dla włókniny z Teich Point Topclear 20g/m2 ( około 92%), a SuperEconomy 30g/m2 (około 98%). SuperEconomy używam półtora miesiąca i jestem z niej bardzo zadowolony ,także polecam. Jedyny minus to taki,że sklep ma tylko 50cm szerokie rolki w swojej ofercie i jak potniemy na 15 cm ,to nam zostanie mały odpad.
 4. Krzysiek K.

  Popełniłem rollemata

  Przez zwykłą Agrowłókninę nie przepuścisz wody (sprawdzone),niby wygląda tak samo ,ale niestety do filtra się nie nadaje.
 5. Krzysiek K.

  Popełniłem rollemata

  Miałem ten sam problem z sklejającym się czujnikiem kątowym ,pomogło wlutowanie opornika za złotówkę na przewodzie czujnika. Po tym zabiegu do dzisiaj czujniki kontowe śmigają bez problemu i ani razu się jeszcze nie skleiły.
 6. Krzysiek K.

  Problem z T5 Swietlówki

  Pierwszy raz słyszę ,że statecznik ma takie zabezpieczenie. Masz może zdjęcie tego statecznika lub powiedz jaki to model ?
 7. Krzysiek K.

  Komin - jak zabezpieczyć

  Ja mam komin zewnętrzny przykryty plexą.
 8. Krzysiek K.

  Filtr RO

  Manometr mam podłączony przed pompą i membraną . Podłączyłem go ,aby sprawdzić jakie mam ciśnienie w sieci no i tak już został.
 9. Krzysiek K.

  Filtr RO

  Zdjęcie robione od góry ,nie wiem czy coś tam będzie widać ,ale proszę.
 10. Krzysiek K.

  Filtr RO

  Można powiedzieć ,że tak samo,tylko ogranicznik mam 450 i dodatkowo mam pompę i zaworki kierunkowe.
 11. Krzysiek K.

  Filtr RO

  Ja mam podłączone dwie membrany szeregowo .Litr wody RO/DI robi się w 3min ,a odpadu mam 2,3 litra (membrana 75 gpd) TDS kranu 270, po dwóch membranach pokazuje 4, a po żywicy oczywiście 0. Dość istotnym elementem układu jest pompa ,która podnosi ciśnienie wody przed membraną ,a tym samym podwyższa skuteczność całego systemu filtracyjnego.
 12. Krzysiek K.

  Popełniłem rollemata

  Filtr mam DIY z drukarki 3D ,rolka w filtrze ma średnice 12cm i mogę na nią nawinąć około 70 metrów włókniny o gramaturze 20g/m2 albo 55 metrów włókniny o gramaturze 30g/m2.
 13. Krzysiek K.

  Popełniłem rollemata

  Ja sobie nawijam luźno na wałek z 200 metrowej rolki i oczywiście jak się kończy to spadnie . Jeszcze robię taki myk ,jak stara rolka się kończy ,powiedzmy metr przed końcem, to dopinam do niej nową włókninę i silnik mi ją przeciąga na drugą stronę filtra .Nie muszę się męczyć z przepychaniem włókniny ręcznie ,a tym sposobem 5min i włóknina wymieniona.
 14. Krzysiek K.

  Popełniłem rollemata

  Żeby silnik urwał włókninę to ona musiała być przyklejona albo przykręcona do rolki z której się odwija.
 15. Krzysiek K.

  Licznik wody RO

  U mojej Mamy w domu był taki przypadek , że przepuszczał zawór bezpieczeństwa z zimnej wody 6 Bar , a odpływ hydraulik podłączył prosto do kanalizacji . Nikt by o niczym nie wiedział ,ale na całe szczęście Pani ,która pracowała w wodociągach zadzwoniła i się zapytała dlaczego ,tak mocno wzrosło zużycie wody, no i zaczęło się szukanie winnego.W domu wszystkie krany ,spłuczki pozamykane ,a woda ucieka ,ciężko było ,ale winowajca się znalazł,dlatego Marek pozamykaj wszystko i zobacz ,czy licznik od wody stoi w miejscu ,będziesz przynajmniej wiedział ,że woda nie ucieka bokiem.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.