Jump to content

Krzysiek K.

Klubowicz
 • Content Count

  229
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysiek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Mechnice /koło Opola
 • Akwarium
  W trakcie realizacji

Recent Profile Visitors

1524 profile views
 1. Dobrze się zastanówcie zanim podejmiecie decyzję https://i.imgur.com/EC7NMaj.mp4
 2. Miałem identyczny problem u siebie ,gdy montowałem system RO/DI.Chciałem wiedzieć jakie ciśnienie daje pompa na membranę ,ale niestety musiałem zrezygnować z manometru ,bo tak samo zachowywał się jak w Twoim przypadku . Manometr do prawidłowej pracy potrzebuje w miarę stałego ciśnienia ,to znaczy ciśnienie może być niskie albo wysokie ,ale nie może skakać .Niestety pompa podnosząca ciśnienie wytwarza skaczące ciśnienie i dlatego, tak manometr się zachowuje. Pewno dało by rady temu zaradzić montując naczynie przeponowe ,które by niwelowało skoki ciśnienia ,ale czy warto?Może ktoś zna inny sposób na rozwiązanie tego problemu?
 3. Pęseta poszła w ruch i wyciągnąłem 2cm żywego wieloszczeta .Na swojej skórze miał takie dwa ciemne miejsca ,tak jakby koralowiec pomału go trawił.To tylko taka moja teoria.
 4. Dzisiaj zauważyłem, że z jednego otworu gębowego koralowca wystaje jakby kawałek wieloszczeta.Pytanie czy to wieloszczet i jak się tam dostał ?Co z tym zrobić ?
 5. U mnie jedna siedzi w sumpie,codziennie dostaje doustnie papu i chyba ma się dobrze pomimo niesprzyjających warunków.
 6. Przepustowość pompy na pewno spadła ,ale nie mam urządzeń pomiarowych ,aby to dokładnie sprawdzić .Spadek wydajności szacuje na poziomie 10%,może ciut więcej. Cisza i spokój ,jaki teraz mam jest wart tej ceny.Szczególnie zadowolona jest moja Żona ,bo podczas mojej nieobecności(praca ,wyjazdy) to Ona musiała wyciągać z pompy te ślimaczki. Te moje osłonki nie uchronią pomp w 100%,bo wiadomo, że ślimaki są różnej wielkości,ale z tymi małymi pompa daje sobie radę.
 7. No właśnie ,ile jest to za bardzo? Od dwóch dni ustawiam reaktor ,wkład ARM i nie wiem na ile mogę sobie pozwolić obniżyć Ph w reaktorze ,aby z zasypu nie zrobiła się breja. Sondę Ph włożyłem do reaktora tylko w celach informacyjnych ,pompa perystaltyczna steruje odciekiem ,Co2 ustawiam ręcznie . Aktualnie Ph w reaktorze to 6.16,a odciek KH 38 dkH , 1250ml/h. Chciałbym uzyskać trochę gęstszy odciek i mniej go lać do akwarium ,a co się z tym wiąże?Muszę zejść niżej z Ph . Jak bezpiecznie nisko mogę zejść z Ph w reaktorze ?
 8. @Beti tylko że ja mam pompy xf-250 i nie wiem ,czy by pasowały do Gyre 350
 9. Ja zamiast tych śmiesznych siatek ,które faktycznie nic nie dają ,tylko tak jak piszecie syf się zbiera ,wydrukowałem sobie takie osłonki przeciwko ślimakom . Minus tych osłon to spadek na wydajności pompy o około 10%,ale wreszcie mam spokój z tymi ślimorami.Niekiedy musiałem 2-3 razy na dzień, te gady z pompy wyciągać.
 10. Może to , 3) Grzybowieńce: Nieszkodliwe i piękne, mogą jednak nadmiernie się rozrastać w akwarium. Potrafią się przemieszczać. - corynactis http://pl.reeflex.net/tiere/2069_Corynactis_sp_01.htm#katID70
 11. Ta pompa Grundfos nie ma przypadkiem korpusu metalowego?
 12. Reklamacja i nie ma co się zastanawiać .To nie jest jeden bąbel ,ale cała masa ,źle odtłuszczone szyby przed sklejeniem.Też mam centymetrowej grubości piankę i nie mam żadnego bąbla .
 13. Projekt fajny,ale myślę że po jakimś czasie używania z kamieniami zacznie się blokować to znaczy,jeśli jakieś małe kamyczki dostaną się między podstawki a ścianę reaktora wtedy albo zęby się połamią albo silnik się spali .Sprawdzone rozwiązanie ma filtr od Koralien Zucht tuba w tubie wtedy nic się nie zablokuje bo kamienie nie mają styczności z zewnętrzną obudową filtra .Jeszcze jedna kwestia ,mianowicie napełnianie filtra kamieniami według mnie trochę nie wygodne bo trzeba je wrzucać bokiem.Jestem ciekaw jak filtr będzie pracować z kamieniami ,ale mam te same obawy co Norbert .
 14. Aktualnie używam włókniny "Vliesrolle SuperEconomy 75cm x 200m Filtervlies 30g/m²"którą idzie kupić w www.japankoi-shop.de. Wcześniej używałem tą włókninę z teich.point i powiem ,że ona bardzo dużo przepuszcza detytrusu ,który zbierał mi się sumpie .Odkąd zmieniłem włókninę na tą z JapanKoi mam nareszcie czysty sump .Różnica w czystości widoczna gołym okiem .
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.