Skocz do zawartości
Gość Paragon

Automatyczny filtr mechaniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
34 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

Leszek jak tam postępy z filtrem?

Zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie średnica rolek w środku i na zewnątrz ,wszędzie piszą o szerokości i długości rolki np.rollemat 15cm szeroka/45m długa,clarisea 5000 15cm/25m i np.taka agrowłóknina z alledrogo 1.6 m szeroka i 100m długa .Wiadomo że każda rolka będzie miała inną średnice i ciekawi mnie czy taka 100m rolka będzie pasować do rollemata czy clarisea 5000 ,czy jest tam na tyle miejsca żeby się zmieściła?

wystarczy użyć wyobraźni ... masz 25m materiału a 100m materiału - która rolka (średnica) jest grubsza ?

i co to za problem sobie przewinąć z rolki na rolkę zaoszczędzając w ten sposób .. kupę kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, Krzysiek K. napisał:

Leszek jak tam postępy z filtrem?

Zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie średnica rolek w środku i na zewnątrz ,wszędzie piszą o szerokości i długości rolki np.rollemat 15cm szeroka/45m długa,clarisea 5000 15cm/25m i np.taka agrowłóknina z alledrogo 1.6 m szeroka i 100m długa .Wiadomo że każda rolka będzie miała inną średnice i ciekawi mnie czy taka 100m rolka będzie pasować do rollemata czy clarisea 5000 ,czy jest tam na tyle miejsca żeby się zmieściła?

Hej Krzysiek, body mam już dawno zamodelowane (może do ewentualnych małych poprawek wyjdzie w praniu) tylko wydrukować, części też już przyszły między innymi silniczek na 12V wolnoobrotowy z przekładnią od 3 do 12 ob/min, głównym problemem jest włóknina jaka można użyć mam kilka rodzai łącznie ze zwykłą fizeliną będę testował, ale tak jak wczesniej wspomniałem testuję jeszcze skarpety nylonowe i prace nad automatycznym filtrem zostawiłem na zimę, teraz za dużo budowlanki nie mam czasu w chlodniejsze dni jest czas na zabawę :)

Te komercyjne z clarisea czy rollemata to prawdopodobnie zwykła fizelina, ale nie wiem na 100% bo nie trzymałem w reku posiłkowałem się zdjęciami,  wezmę kilka rodzai na probe i będę testował, jak pisał wyżej Marek fizelina jest tania jak barszcz wystarczy przyciąć i przewinąć, wspomniane komercyjne/markowe automatyczne filtry zarabiaja na wkładach jak HP na tonerach :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek zrób dwa ja z checia kupie jeden za odpowiednia oplata;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, kapa napisał:

Leszek zrób dwa ja z checia kupie jeden za odpowiednia oplata;)

 

Nie mogę głośno powiedzieć tak ale pomyślę jak zrobie chociaż jeden :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

Nie mogę głośno powiedzieć tak ale pomyślę jak zrobie chociaż jeden :P

hehe jak co to priv,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

spoko spoko, jak zrobię chociaż jeden działający to pomyślimy, ale to temat za kilka miesięcy bliżej grudnia/stycznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silvia napisał:

wystarczy użyć wyobraźni ... masz 25m materiału a 100m materiału - która rolka (średnica) jest grubsza ?

i co to za problem sobie przewinąć z rolki na rolkę zaoszczędzając w ten sposób .. kupę kasy

Marek nawiń rolkę 25m na wałek o średnicy 50cm  a 100m na wałek o średnicy 5cm która rolka (średnica) jest  grubsza?

Nie oto chodzi wiadomo jeżeli nawiniemy na wałek o tej samej średnicy rolkę 25m a 100m to oczywiście 100m będzie miało większą średnicę.

Pytałem się właśnie o średnicę wewnętrzną rolki ponieważ zastanawia mnie ile dałoby rady więcej nawinąć materiału filtracyjnego do filtra .Im dłuższa rolka tym rzadziej trzeba ją wymieniać .Po co mam kupować tak drogie  oryginalne rolki do rollemat albo clarisea jak mogę na alledrogo kupić rolki o tej samej średnicy wewnętrznej (wałek) pociąć je na odpowiednie kawałki i bez konieczności przewijania umieścić w filtrze.Gdybym posiadał rollemat albo clarisea 5000 to bym się w ogóle nie pytał tylko zmierzył i po problemie.Jeżeli zajdzie potrzeba przewijania to będę przewijał te rolki nie ma problemu zawsze można zaoszczędzić dużo kasy.

2 godziny temu, Paragon napisał:

Hej Krzysiek, body mam już dawno zamodelowane (może do ewentualnych małych poprawek wyjdzie w praniu) tylko wydrukować, części też już przyszły między innymi silniczek na 12V wolnoobrotowy z przekładnią od 3 do 12 ob/min, głównym problemem jest włóknina jaka można użyć mam kilka rodzai łącznie ze zwykłą fizeliną będę testował, ale tak jak wczesniej wspomniałem testuję jeszcze skarpety nylonowe i prace nad automatycznym filtrem zostawiłem na zimę, teraz za dużo budowlanki nie mam czasu w chlodniejsze dni jest czas na zabawę :)

Te komercyjne z clarisea czy rollemata to prawdopodobnie zwykła fizelina, ale nie wiem na 100% bo nie trzymałem w reku posiłkowałem się zdjęciami,  wezmę kilka rodzai na probe i będę testował, jak pisał wyżej Marek fizelina jest tania jak barszcz wystarczy przyciąć i przewinąć, wspomniane komercyjne/markowe automatyczne filtry zarabiaja na wkładach jak HP na tonerach :)

Leszek zastanawiam się nad kupnem rollmat albo clarisea 5000 i też mam problem z tą włókniną ,na pewno nie będę kupował tych drogich rolek ,chyba nie zostanie mi nic innego jak poczekać do zimy jak wydrukujesz i  zaczniesz testować twój wypasiony filterek.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 godzin temu, Krzysiek K. napisał:

Leszek zastanawiam się nad kupnem rollmat albo clarisea 5000 i też mam problem z tą włókniną ,na pewno nie będę kupował tych drogich rolek ,chyba nie zostanie mi nic innego jak poczekać do zimy jak wydrukujesz i  zaczniesz testować twój wypasiony filterek.Powodzenia

Spoko dzięki :)  będę coś kombinował a tak poza tym też myślałem nad zakupem  carisea bo zmieści mi się na styk w komorę zrzutu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, Krzysiek K. napisał:

 zastanawia mnie ile dałoby rady więcej nawinąć materiału filtracyjnego do filtra .Im dłuższa rolka tym rzadziej trzeba ją wymieniać .

ograniczeniem jest budowa urządzenia - jak Ci się "złapie" dużo syfu czy jakiś ślimak to rolka zablokuje się o drugą rolkę - "powrotna" zrobi się grubsza

dd-sk5000.png

 

mc_1500_nano_vlies.jpg

 

ps.

strach coś napisać bo 3x weszło to samo ...

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, silvia napisał:

ograniczeniem jest budowa urządzenia - jak Ci się "złapie" dużo syfu czy jakiś ślimak to rolka zablokuje się o drugą rolkę - "powrotna" zrobi się grubsza

dd-sk5000.png

 

mc_1500_nano_vlies.jpg

 

Marek z tym ślimakiem to masz absolutnie rację prędzej czy później może się to przydarzyć ,dokładnie to widać na drugim zdjęciu ,wniosek jest jeden nie warto na siłę zwiększać długości rolek w tych komercyjnych filtrach,chyba nie pozostanie nic innego jak diy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dobra nie wytrzymałem hehe na razie jest koszyk czyli podstawa filtra uchwyt montażowy u mnie będzie do ściany ale będzie można przerobić na szybę, czyli mam podstawe wlaśnie puściłem drukarkę idzie :) muszę rozwiązać jeszcze temat rolek pod silnik i uchwyty na rolki czysta/brudna i szukam jeszcze fizeliny na test kupie pierwszą lepsza z allegro zobaczymy czy się nadaje :)

 

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.