Skocz do zawartości
Thomas95

pustelnik

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam :) nie wiem czy napewno tu powinienem pytać o to... Ale czy ktoś wie gdzie np w Warszawie lub w necie dostane takie małe muszelki dla krabów pustelników? :) bo dziś zaglądam do akwa a krab nosi małe w muszli :)f7e3e7f47873ae8f566e73ec6e983dfd.jpg

 

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Thomas95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe czyli  jaja czy młode kraby się tak trzymają pod skorupą?

jakiej wielkości potrzebujesz te muszelki ? ja mam trochę z małych turbosiów bo mi ktoś je wykosił, pewnie krewetka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na allegro

Na alegro patrzyłem niestety nie ma takich małych
małe czyli  jaja czy młode kraby się tak trzymają pod skorupą?

jakiej wielkości potrzebujesz te muszelki ? ja mam trochę z małych turbosiów bo mi ktoś je wykosił, pewnie krewetka.

Mniejsze niż 1cm , jaja jeszcze nosi [emoji4]

 

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się do korale.pl. Na parapecie mają ze dwa pojemniki przeróżnych muszli które zbierają podczas porządków w głównych zbiornikach. Sam od nich w gratisie  brałem kilka sztuk. Podejrzewam że oddadzą za parę złotych a jak coś kupisz to dostaniesz za darmo (nie reklamuje sklepu).


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oook... To takie muszle nie są lakierowane ? Można powiedzieć że omijalem slowo "ozdobne" bo jak czytam że muszle sa lakierowane(sklep/osoba nie informuje o tym) i takich nie wolno to omijalem slowa dekoracyjne/ozdobne itp
Przejedź się do korale.pl. Na parapecie mają ze dwa pojemniki przeróżnych muszli które zbierają podczas porządków w głównych zbiornikach. Sam od nich w gratisie  brałem kilka sztuk. Podejrzewam że oddadzą za parę złotych a jak coś kupisz to dostaniesz za darmo (nie reklamuje sklepu).

Nigdy mi po drodze do nich [emoji4] ale skoro coś mają z muszelek to czas sie po swietach przejechac [emoji4]

 

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, Thomas95 napisał:

Oook... To takie muszle nie są lakierowane ?

zapytaj sprzedawce - kiedyś kupiłem te czarne z ostatniego linka i nie są (ale nie pamiętam od którego sprzedawcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapytaj sprzedawce - kiedyś kupiłem te czarne z ostatniego linka i nie są (ale nie pamiętam od którego sprzedawcy)
Dziękuję za pomoc :) jeszcze jakby ktoś wiedział czym karmić larwy to było by super :) bo ja informacji na ten temat znalezc nie moge bo są tylko informacje ale na temat tyck krabów terrarystycznych niby sie nie różnią bo woda morska do rozwoju larw itp ale nie piszą nic o karmieniu

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy wstąpić do pierwszego z brzegu sklepu morskiego i kupić kilka ślimaków,  a kraby już sobie poradzą z doborem swojego wymiaru.

edyt. można nawet dać ślimaki słodkowodne, również nie pogardzą 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież wystarczy wstąpić do pierwszego z brzegu sklepu morskiego i kupić kilka ślimaków,  a kraby już sobie poradzą z doborem swojego wymiaru.
edyt. można nawet dać ślimaki słodkowodne, również nie pogardzą 
Patrząc na cene sklepową ślimaków jest to nie opłacalne w erybce są slimaki po 12 zł chyba najtaniej ale patrząc na ilosc jaj kraba uważam że musiał bym kupić ich tysiące a muszle są za grosze :D bo nawet te slodkowodne kosztować będą w tych ilościach dość sporo poza tym te slodkowodne mają dość cienkie muszle rak krab spadnie i po muszli bo jeden w akwa mi chodzi w muszli po zebrze bo helmety,zebry,tylomelania mają fajne musze ale te 2 pierwsze sie nie rozmnazaja i sa w duzym rozmiarach a tylomelania sklada po jednym osobniku mozna bylo by wykorzystac muszle swiderkow lub helenek lecz tu tez trzeba bylo by wymyslec cos by helenki cos wyjadlo juz nie wspomne o malych swiderkach ktore sa omijane przez swoj rozmiar przez helenki

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab zje wszystko i nie wybrzydza jak np.ja  Swego czasu wrzuciłem dwa małe winniczki, kraby paradowały w ich muszlach następnego dnia, niestety padły ofiarą innych większych krabów, dlatego teraz mam jednego. Popytaj też innych kolegów o puste muszle, ja co jakiś czas wyrzucam puste po turbokach bo coś je zjada,pewnie krewetka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krab zje wszystko i nie wybrzydza jak np.ja  Swego czasu wrzuciłem dwa małe winniczki, kraby paradowały w ich muszlach następnego dnia, niestety padły ofiarą innych większych krabów, dlatego teraz mam jednego. Popytaj też innych kolegów o puste muszle, ja co jakiś czas wyrzucam puste po turbokach bo coś je zjada,pewnie krewetka.
Krab jak krab :) bardzo dobrze wiem że zje wszystko ale narzekać u mnie nie mają na co a to pokarmy suche,płatki raz na jakis czas kawałek mięsa więc ślimaków mi nie ruszają :) bardziej zastanawia mnie jak to z tymi larwami będzie co będą jadły itp bo sądzę że odrazu duże to nie będą [emoji23]

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam co takie maluchy jedzą, ale pewnie prędzej zostaną zjedzone przez obsadę akwa niż zdążą się uchować.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, volf napisał:

Pojęcia nie mam co takie maluchy jedzą, ale pewnie prędzej zostaną zjedzone przez obsadę akwa niż zdążą się uchować.  

Właśnie dlatego krab z malymi został przeniesiony do innego akwa ( kotnika 10l ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś to interesuje to w niedzielę krab wypuścił larwy :) obecnie do dnia dzisiejszego żyje ok 25 :) łącznie żywych było z 50 sztuk reszta to jeszcze etap jajka... coś czuje że to z powodu przenosin(stres). na chwilę obecną karmie tylko fito bo z tego co się dowiedziałem mogą pobierać inny pokarm np wrotke ale nie muszą lecz na którymś etapie larwalnym :)d97afd87e330bcd03e50106e02d15dde.jpg

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Thomas95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.