Skocz do zawartości
Karoolynkaa

Jaka obsada do 162l

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ akwarium kończy 5 tygodni zaczynam zastanawiać się nad obsada ryb i koralowców obecna obsada jaka posiada to :

Tripneustes gratilla

Salarias fascinatus

Esscenius bicolor 

Dwa nossariusy tropheusy chyba tak to sie pisze? 

Z koralowców posiadam tylko zoa zielone toxic , oraz trawkę briareum.

 

Chciałabym dwa błazenki , doktorka bądź krewetke czyszcząca co polecacie? I ewentualnie jakie rybki mogłabym trzymać ..? Moim dziecia oczywiście podoba się hepatus "Dory" ale pewnie za mały litraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Karoolynkaa napisał:

Ponieważ akwarium kończy 5 tygodni zaczynam zastanawiać się nad obsada ryb i koralowców obecna obsada jaka posiada to :

Tripneustes gratilla

Salarias fascinatus

Esscenius bicolor 

Dwa nossariusy tropheusy chyba tak to sie pisze? 

Z koralowców posiadam tylko zoa zielone toxic , oraz trawkę briareum.

 

Chciałabym dwa błazenki , doktorka bądź krewetke czyszcząca co polecacie? I ewentualnie jakie rybki mogłabym trzymać ..? Moim dziecia oczywiście podoba się hepatus "Dory" ale pewnie za mały litraz .

Esscenius bicolor daje radę przy Salariasie? Dory sobie odpuść. Nawet mała przyniesie ospę a w tak małym zbiorniku łatwo o tragedię i wybicie całej obsady rybnej. Dory to przodownik w ospie. Pomyśl o chrysusie lub hexataenii (tzn jedno lub drugie). Może jakiś krabik? Mitrax lub percnon. Pustelniki odradzam bo bałagan robią. 

No i dwa błazny to podstawa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlssnie o dziwo bicolor razem z salariasen mieszkają obok siebie na tej samej skalę i razem pływają tak błazenki podstawa, no właśnie ale pustelnik ma mega zarabiste nogi :D a zebrasoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok 110l w obiegu. Co do pokolców pogadaj sobie z innymi co je posiadają. Pokolce najmniej wymagające można uznać, że 250l w górę się zaczynają. O ile ktoś ma naprawdę duże doswiadczenie. Jeśli masz na myśli żółtka to tym bardziej odpada. Ten to minimum 350l. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Karoolynkaa napisał:

A jaka masz obsadę? Szukam natchnienia :)

Dwa błazny, chrysus i salarias. Do tego max dwie rybki może esscenius bicolor jeszcze ale boje się zachowania salariasa. Ja mam mniejszy zbiornik i raczej bym się moim pomysłem nie kierował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie escenius midas, mam u siebie. Świetna rybka. Ładna, żywotna, śmieszna w zachowaniu co daje frajdę z obserwacji. W skalnych zakamarkach parkuje tyłem i przygląda się innym mieszkańcom. Bez problemu dogaduje się z pozostałymi rybami, nigdy żadnej nie goniła po akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może do Twojej obsady coś z tych po dwie sztuki/parki pseudochromis fridmani, pterapogon kuekenthali, garbiki chrysiptera springeri lub hamicyanea, gobiodon histrio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pterapogon kuekenthali tak dwa błazenki a jak no wzielabym zebresome i jak urośnie zamieniła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu celował bym w obsadę docelową. Nie widzę sensu zamieniać podrośniętej ryb na taką samą tylko mniejszy model. Szukaj ryb, które zagoszczą u Ciebie w akwarium na dłużej, na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Karoolynkaa napisał:

pterapogon kuekenthali tak dwa błazenki a jak no wzielabym zebresome i jak urośnie zamieniła?

Żółtek też jest osponośny. Bardzo łatwo może zarazić całą obsadę i będzie trzeba mówić dzieciakom, że rybki pojechały do lekarza :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Karoolynkaa napisał:

Żółtek i hepatus są osponosne?

Zdecydowanie tak. I bialobrody, to chyba najbardziej osponośne ryby. Z nikąd się pojawia, najprawdopodobniej w wyniku stresu. A szczególnie w ciasnych zbiornikach. Przypuszczam, że na pytanie jaki pokolec do Twojego litrażu,  odpowiedź będzie jedna - żaden. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden bo pokolce rosną duże i potrzebują sporo miejsca do pływania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest że ludzie w takich małych zbiornikach je posiadają? :)

Z ryb beda dwa błazenki , mandaryn , pterapogon kuekenthali , póki co starczy 

Jest już salarias i bicolor nad resztą pomyślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kupili te ryby bez zastanowienia. Nie zadali sobie trudu, żeby sprawdzić jakie warunki powini spełnić, żeby mieć te ryby u siebie w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.